چگونه اکانت دیسکورد و اسپاتیفای را به یکدیگر وصل کنیم؟

0

اسپاتیفای (Spotify) یک سرویس استریم موسیقی است که با استفاده از آن و همینطور خرید گیفت کارت اسپاتیفای ، می‌توانید به صدها موسیقی، ویدیو و پادکست بدون وقفه دسترسی داشته باشید. درواقع اسپاتیفای به‌عنوان دنیای موسیقی شناخته می‌شود. دیسکورد هم این روزها به یکی از بهترین و بزرگترین شبکه‌های اجتماعی در میان گیمرها و دوست‌داران موضوعات خاص تبدیل شده است.

شما در اسپاتیفای می‌توانید شبکۀ کوچکی از دوستان‌تان را تشکیل بدهید و به بررسی محتوای دنیای موسیقی بپردازید. برای چنین فعالیتی، دیسکورد به‌عنوان یک فضای بزرگتر و جالب‌تر، می‌تواند امکانات متفاوتی را در اختیار شما بگذارد. به‌عنوان مثال، با اتصال اکانت دیسکورد به اسپاتیفای متوجه می‌شوید که چه زمانی دوستان‌تان موزیک گوش می‌دهند و از آن مهم‌تر این‌که چه نوع موزیکی گوش می‌دهند! در این مطلب قصد داریم روش اتصال اکانت دیسکورد به اسپاتیفای را بررسی کنیم.

نحوه اتصال اکانت دیسکورد به اسپاتیفای

برای اتصال دیسکورد به اسپاتیفای، مراحل زیر را دنبال کنید.

  1. پیش از هر چیزی باید نسخۀ پی‌سی اپلیکیشن دیسکورد را روی سیستم عامل ویندوز یا مک اجرا کنید. البته می‌توانید این کار را از طریق نسخۀ وب دیسکورد نیز انجام بدهید.
  2. در گام بعدی، در اپلیکیشن دیسکورد روی گزینۀ «User Settings» کلیک کنید. این گزینه با آیکون چرخ دنده و در سمت راست پروفایل قرار گرفته است.
  3. زمانی که پنجرۀ مربوط به گزینۀ «User Settings» باز شد، روی گزینۀ «Connections» ضربه بزنید تا پنجره جدیدی باز شود. پنجرۀ «Connections» تمام اکانت‌هایی را که می‌توانید به دیسکورد متصل کنید، در اختیار شما قرار می‌دهد.
  4. اکنون باید زیر قسمت «Connect Your Accounts»، روی آیکون اسپاتیفای، کلیک کنید. با این کار پنجره‌ای برای شما باز می‌شود که در آن می‌توانید نام کاربری و رمز عبور اکانت اسپاتیفای‌تان را وارد کنید. به این ترتیب اکانت اسپاتیفای شما به دیسکورد متصل می‌شود.
  5. پس از آن که اطلاعات خواسته شده را وارد کردید، در بخش «Connections» از طریق پنجرۀ کوچکی به شما اعلام می‌شود که حساب اسپاتیفای شما اکنون به دیسکورد متصل شده است. در این پنجره یک نوع نشانۀ کوچک کنار نام کاربری‌تان نمایش داده می‌شود که نام کاربری حساب اسپاتیفای شما روی آن درج شده است. شما همچنین می‌توانید نمایش این نشان را در قسمت «Connections» غیرفعال کنید.
  6. به‌صورت پیش‌فرض هر بار که شما از طریق نسخۀ دسکتاپ اسپاتیفای شروع به گوش دادن موسیقی کنید، درصورتی که وارد حساب دیسکوردتان شده باشید، نمایش وضعیت‌تان در دیسکورد به‌صورت «Listening to Spotify» نمایش داده می‌شود.
  7. پس از طی مراحل گفته شده، دیگر کاربران می‌توانند روی نام شما کلیک کنند تا نام موسیقی را که شما به آن گوش می‌دهید، مشاهده کنند. درواقع آن‌ها می‌توانند موسیقی خاصی را که شما به آن گوش می‌دهید، روی اسپاتیفای خودشان پخش کنند یا با شما همراه شوند. البته شما می‌توانید این قابلیت را از طریق تنظیمات بخش «Connections» غیرفعال کنید.

 آموزش نحوه اتصال اکانت دیسکورد به اسپاتیفای

نمایش آهنگ در حال پخش در پروفایل

برای مشاهدۀ آهنگ در حال پخش در اسپاتیفای، باید با نسخۀ پی‌سی دیسکورد آنلاین شده و اسپاتیفای را نیز روی سیستم خودتان داشته باشید. توجه داشته باشید که اگر از نسخۀ وب دیسکورد استفاده می‌کنید، نمی‌توانید فعالیت اسپاتیفای یا گیم را روی پروفایل‌تان نمایش بدهید.

برای نمایش وضعیت پخش موسیقی در اسپاتیفای مراحل زیر را دنبال کنید.

  1. از طریق گزینۀ «User Settings» به تنظیمات اسپاتیفای مراجعه کرده و روی گزینۀ «Connections» ضربه بزنید تا پنجرۀ جدیدی باز شود.
  2. پایین‌تر از نام حساب اسپاتیفای که قبلاً اضافه کردید، گزینه‌ای تحت عنوان « Display On Profile» وجود دارد. روی آن ضربه بزنید.
  3. در مرحلۀ بعد به تنظیمات دیسکورد بروید. در بخش «Game Activity» گزینه‌ای تحت عنوان « Display Currently Running Game as a status message» وجود دارد. این گزینه را لمس کنید.

به این ترتیب تمام آهنگ‌های در حال پخش، روی وضعیت حساب شما قابل نمایش خواهد بود.

خرید گیفت کارت برای بهره‌مندی از خدمات اسپاتیفای

بسیاری از شرکت‌های بزرگ از جمله آمازون، اپل، ماکروسافت، اسپاتیفای و … خدمات و محصولات خودشان را به‌صورت غیر رایگان عرضه می‌کنند. شما برای خرید محصولات این شرکت‌ها می‌توانید از خرید گیفت کارت ارزان یا کارت اعتباری استفاده کنید.

همان‌طور که اشاره کردیم، برای بهره‌مندی از خدمات اسپاتیفای نیز باید اقدام به خرید خدمات این کمپانی کنید. برای این کار می‌توانید با خرید گیفت کارت اورجینال از موبوگیفت در اسپاتیفای افتتاح حساب کرده و از قابلیت‌های آن استفاده کنید.

فروشگاه اینترنتی موبوگیفت با ارائه خدمات آنلاین و تسریع فرآیند تحویل محصول، در این زمینه کارنامۀ خوبی به نام خودش ثبت کرده است. شما می‌توانید همین حالا برای خرید گیفت کارت ارزان اسپاتیفای یا خرید دیگر محصولات موبوگیفت مانند خرید گیفت کارت اپل ، خرید گیفت کارت پلی استیشن ، ایکس باکس و دهها محصول دیگر به سایت www.mobogift.com مراجعه کنید و از مشاوره ۲۴ساعته این فروشگاه اینترنتی هم بهره‌مند شوید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.