محتوای برند CVC سرمایه گذاری خطر پذیر (VC)

یک ایران برای ایران

رویداد سرمایه‌گذاری خطرپذیر ایران

صندوق پژوهش و فناوری استان گلستان و مرکز نوآوری دانش‌‌بنیان اینومکث در راستای توسعه اکوسیستم نوآوری و فناوری ایران و تعالی و کمک به توانمندسازی اعضا، تیم‌ها و بازیگران این زیست‌بوم، اقدام به برگزاری «رویداد سرمایه‌گذاری خطرپذیر ایران» نموده‌اند. از همین رو با گردهم‌آوری صندوق‌های سرمایه‌گذاری متنوع، شتابدهنده‌های موفق کشور در حوزه‌های مختلف و همچنین همراهی ارزشمند انجمن وی‌سی، صندوق نوآوری و شکوفایی و سایر ارکانی که باعث رشد تیم‌های فناور، استارتاپی و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌شوند شرایط بسیار مناسبی را برای صاحبین کسب‌وکارهای نوپا ایجاد نموده تا بتوانند در زمانی کوتاه با مجموعه‌ای از صندوق‌ها و شتابدهنده‌ها به صورت هم‌زمان ارتباط برقرار نمایند و از طرفی سرمایه‌گذاران با سبدی از ایده‌ها و تیم‌های ارزیابی شده و منتخب اقدام به تزریق سرمایه در این حوزه نمایند.
کارکرد این سه محور تاثیرگذار بر اکوسیستم نیازمند همبستگی و هماهنگی بین آن‌ها بوده و مستلزم رویکردی واحد و هدفمند بوده و همچنین همگی آن‌ها در کنار هم می‌تواند چاره‌ساز باشد. از سویی دیگر همرسانی این ارکان هزینه‌بر و مشمول صرف زمان برای طرفین بوده و به صورت جداگانه به هر یک تحمیل می‌گردد. این رویداد با تجمیع تیم‌ها، استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنین غربال و ارزیابی آن‌ها، زمینه مواجهه سرمایه‌پذیران و سرمایه‌گذاران را فراهم نموده و در این بین، شتابدهنده‌ها با نقشی دوگانه در بین این دو جایگاه، هم سبدی از تیم‌ها را به میدان آورده و هم در صورت تمایل نقشی حمایتی را ایفا می‌نمایند.
از دیدگاه برگزارکنندگان این رویداد اثربخشی آن در توالی و استمرار آن بوده و از همین رو، این رویداد به صورت دوره‌ای برگزار خواهد بود. همچنین به منظور ترویج مفاهیم اکوسیستم و توسعه زیرساخت‌های آن در سراسر کشور، تاکید برگزاری آن در شهرستان‌ها خواهد بود.

همانگونه که اولین دوره این رویداد، در استان گلستان، شهر گرگان با حضور و مشارکت بالغ بر ۹۰ تیم، ۱۶ شتابدهنده، بیش از ۲۰ صندوق و سایر فعالان حوزه فناوری و نوآوری از اقصی نقاط میهن عزیزمان در تیر ماه سال ۱۴۰۱ برگزار می‌گردد. از دیگر مزایای این چنین رویدادها، امکان پیاده‌سازی مفهومی همچون هم‌سرمایه‌گذاری می‌باشد که با سرمایه‌گذاری مشترک صندوق‌ها و یا سرمایه‌گذاری صندوق و راهبری شتابدهنده‌ها با موضوعیت و محوریت یک تیم می‌باشد. از سویی دیگر تنوع حضور سرمایه‌گذاران و صندوق‌ها چه از نظر تخصص، چه از نظر حجم سرمایه‌گذاری و چه از نظر نوع سرمایه‌گذاری، می‌تواند نیاز تمامی تیم‌ها، استارتاپ‌ها و شرکت‌ها را در زمینه‌های مختلف فعالیت و سطوح مختلف پیشرفت را پوشش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.