معرفی بازی کیمیاگر کوچک ۲

یادگیری را لذت‌بخش کنید

0

پس از شروع شیوع کرونا و با مجازی‌شدن آموزش‌های مدارس، دیگر وسایل الکترونیکی مانند گوشی موبایل و تبلت وسایلی نیستند که فقط برای بازی و تفریح در اختیار بچه‌ها قرار بگیرند و در واقع تمام آموزش کودکان از طریق همین ابزار صورت می‌گیرد. این موضوع باعث می‌شود که کنترل استفاده از این وسایل توسط خانواده‌ها دشوارتر از قبل شود و از طرفی استفاده طولانی‌مدت کودکان از این ابزار و وسایل هم گریز‌ناپذیر به نظر می‌رسد. به همین دلیل پیدا‌کردن بازی‌ و سرگرمی‌هایی که علاوه بر جذابیت بتوانند برای آموزش فرزندان هم مفید باشند، اهمیت چند‌برابری پیدا کرده است.
البته کیمیاگر کوچک تنها برای کودکان جالب نیست بلکه اگر خود شما هم از آن دسته از افراد هستید که از اکتشاف لذت می‌برند، این بازی را لذت‌بخش و جذاب خواهید دانست. در بازی کیمیاگر کوچک در بخش نوار ابزار المان‌های اولیه را در اختیار دارید. این المان‌ها در ابتدا آب، آتش، زمین و هوا هستند. شما می‌توانید این المان‌ها را با یکدیگر ترکیب کنید و اکتشافات جدیدی برسید. از طریق این ۴ آیتم اولیه تا انتهای بازی می‌توانید تعداد زیادی از عناصر مختلف را پیدا کنید و گستره ترکیبات و اکتشافات خود را گسترش دهید. نهایتا پس از ترکیب همه المان‌ها با یکدیگر یک سری از موارد به عنوان المان نهایی تعریف شده‌اند که امکان ترکیب آنها با دیگر المان‌ها وجود ندارد. در واقع هدف بازی دستیابی به همه این موارد است.
موضوع جالب‌توجه دیگر گرافیک پویای این بازی است که آن را برای هر فردی جالب توجه می‌کند؛ البته موسیقی این بازی همچنان مطابق با موسیقی نسخه‌ اولیه بازی است تا بتواند برای بازیکنان قدیمی یادآور خاطراتشان باشد. از مزایای این بازی می‌توان به دایره‌المعارف بزرگ درون بازی اشاره کرد که می‌تواند مدت‌ها شما را سرگرم کند. البته این بازی برای کودکانی که در مقاطع اولیه تحصیلی هستند و یا به مدرسه نمی‌روند، انتخاب مناسبی نیست. زیاد‌بودن المان‌ها این کودکان را خسته می‌کند زیرا هیچ اطلاعاتی هم ندارند که با توجه به آن حدس بزنند کدام یک از ترکیب‌ها ممکن است به کشف عنصری جدید بینجامد و کدام یک خیر.
گاهی ادامه روند اکتشاف برای بزرگسالان هم دشوار می‌شود. در این موارد گزینه‌ای به نام هینت به کمک شما می‌آید و راهنمایی‌های لازم را برای پیداکردن عنصر بعدی انجام می‌دهد. اگر قصد دارید از این بازی برای آموزش به فرزندانتان استفاده کنید، باید این موضوع را هم در نظر بگیرید که همیشه بخش ترکیب المان‌ها از نظر علمی درست نیست اما این بازی می‌تواند روش خوبی باشد که دیدگاهی به فرزند شما راجع به کلیت هر یک از این المان‌ها بدهد و راهی برای داشتن بحثی جذاب با آنها برای درک هر یک از این موارد بدهد. برای انجام این بازی لزومی به دریافت اپلیکیشن آن وجود ندارد بلکه می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت
https://littlealchemy2.com این بازی را به صورت آنلاین بازی کنید. در این نسخه هم تاریخچه بازی و المان‌های اکتشافی شما ذخیره می‌شود.

 

ارسال دیدگاه
امتیاز بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.