Geometry و ذهن و قلب مخاطب

معرفی یک آژانس بازاریابی

0

مدرن، همه‌جانبه، متنوع، کنجکاو و سرگرم‌کننده، صفاتی هستند که آژانس بازاریابی Geometry خود را با آنها معرفی می‌کند.

گروه تبلیغاتی آژانس بازاریابی Geometry که در سال۲۰۱۳ کار خود را آغاز کرده است، در حال حاضر مجهز‌شدن به جدیدترین فناوری‌های دیجیتال و کمک به برندهای مختلف در راستای برندسازی و فروش محصولات خود در دنیای گسترده ارتباطات امروز را جزو مهم‌ترین اهداف و دستورالعمل‌های خود قرار داده است.

پیام تبلیغاتی باید به مخاطب الهام شود

الهام‌بخشیدن به مخاطب یکی از مهم‌ترین اصولی است که این گروه بازاریابی در زمینه برنامه‌های تبلیغاتی خود به آن پایبند است، به این معنا که زمانی می‌توان مخاطب را به خرید یک محصول ترغیب کرد که این نکته به او الهام شود که در حال خریدن بهترین محصول است.

این آژانس برای رساندن مخاطبان به چنین درکی، مطالعه رفتار و بررسی تغییرات احتمالی رفتار آنها را در طول زمان در دستور کار خود قرار داده است. ضمن اینکه همگام‌شدن با تحولات تکنولوژی نیز از دیگر نکاتی است که این شرکت برای تأثیرگذاری و الهام‌بخشی به مخاطبان یک برند، به آن توجه ویژه‌ای دارد.

به‌زعم این گروه بازاریابی، زمانی یک مصرف‌کننده دائمی را می‌توان برای یک برند در نظر گرفت که مزایای محصولات برند مذکور به گونه‌ای الهام‌بخش، به او القا‌ شده باشد، بنابراین یکی از مهم‌ترین اصولی که این گروه در رابطه با برندسازی و ارائه برنامه‌های بازاریابی به آن توجه دارد، مسئله تأثیرگذاری مثبت بر مخاطبان است.

از ایده تا کنش

کارشناسان گروه بازاریابی Geometry معتقد هستند که یک لحظه دقیق بین مخاطب و برند وجود دارد که می‌تواند آغازگر وفاداری یک مخاطب نسبت به یک نام تجاری و آغاز فرایند فروش باشد؛ از این منظر، برنامه‌ریزان بازاریابی این کمپانی به دنبال ایده‌هایی محوری هستند که بتوانند لحظه مذکور را رقم بزنند.

برای این منظور نیز طراحان و ایده‌پردازان این شرکت، از طریق بررسی رفتار مخاطبان و سنجش نیازهای آنها و همچنین بررسی ابزارهای ارتباطی، به دنبال ارائه بهترین و مناسب‌ترین ایده‌ها هستند؛ ایده‌هایی که قادرند رفتار مخاطب را تحت تأثیر قرار داده و یا اینکه از این هم فراتر بروند و بتوانند رفتار مخاطب را شکل دهند!

برای رسیدن به ایده‌ای که بتواند روی رفتار مصرف‌کننده تأثیر بگذارد، توجه به فهم و بینش انسان بسیار مهم است و این گروه بازاریابی نیز ایده‌هایی را مطرح می‌کند که از دل بینش انسان‌ها بیرون آمده باشد.

اول ذهن، بعد رفتار

دانی کومار، یکی از مدیران این کمپانی، معتقد است که دیگر دوره اینکه بتوان مخاطبان را از طریق پیام‌ها و داستان‌های یک برند ترغیب کرد، سپری شده است. مخاطب امروزی به چیزی فراتر از اینها نیاز دارد، باید بتوان به ذهن، قلب و از همه مهم‌تر، رشته‌های درونی رفتار او نفوذ کرد.

بر این اساس، الهام‌بخشی به مخاطبان معادل چنین تفکری است؛ یعنی بتوان ایده‌هایی را ارائه داد که از طریق یک جریان الهام‌بخش در ذهن و قلب مخاطب تأثیر گذاشته و در نهایت، بتوانند بر رشته‌های درونی رفتار او مؤثر باشند. این گروه بازاریابی برای رسیدن به چنین هدفی، حقیقت و سادگی را در طراحی برنامه‌های خود در نظر گرفته و سعی می‌کند، مفاهیم مورد نظر خود را در فضاهای فرهنگی ملموس مخاطبان امروزی، بر اساس خواسته‌های آنها و از طریق ابزارهای ارتباطی قابل دسترس ارائه کند.

شاید بتوان گفت مهم‌ترین نکته‌ای که آژانس Geometry به آن دست یافته، این است که زمانی می‌توان یک تغییر رفتار دقیق و همیشگی را در مخاطبان یک برند ایجاد کرد که در درجه اول، بتوان ذهنیت آنها را نسبت به رفتار مذکور تغییر داد؛ به این معنا که اگر یک مصرف‌کننده نسبت به یک برند خاص، ذهنیت مثبتی پیدا کند، رفتار او در ربطه با نام تجاری مذکور پایدارتر خواهد بود.

پذیرفتن اصلی به نام تغییر

دنیای ما یک دنیای ثابت نیست و هر لحظه در معرض تغییرات گوناگون قرار دارد. مخاطب اصلی نام‌های تجاری نیز انسان‌ها هستند که مطمئنا از تغییرات پیرامون خود تأثیر پذیرفته و بنابراین دائما در حال تغییر هستند؛ بر این اساس، یکی از مهم‌ترین اصولی که گروه بازاریابی Geometry آن را پذیرفته و به‌شدت به آن پایبند است، اصل تغییر است!

به این معنا که مخاطب برندهای مختلف، انسانی است که دائما در حال تغییر بوده و بر این اساس، روند مطالعه روی مخاطبان و رصد‌کردن نیازهای آنها، پایان ندارد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.