۵ مورد از عجیب ترین معایب بیت کوین ها را بشناسید

0

بیت کوین ها از  جمله محبوب ترین ارزهای دیجیتال به حساب می آید که کاربران زیادی را برای خرید و فروش در بازار دیجیتال به خود جذب کرده است. این ارز متمرکز علاوه بر جذابیت هایی بالایی که برای افراد حاضر در این بازار دارد، مشکلات و معایت متفاوتی هم به همراه دارد که اگر کسی از آن ها اطلاع نداشته باشد امکان دارد علاوه بر از دست دادن سرمایه اطلاعات شخصی اش هم مورد سو استفاده قرار بگیرد.

نگران نباشید، حضور در بازار ارز دیجیتال اصلا خطرناک و دردسر ساز نیست. ما در اینجا تمامی معایب و خطرات احتمالی را به شما اطلاع می دهیم ودر انتها راه حلی ساده برای شرکت در بازار خرید و فروش بیت  کوین ها به صورت کاملا امن و ایمن را به شما اطلاع خواهیم داد.

۱-    خرید و فروش آنلاین بدون حضور یک نهاد نظارتی

با وجود اینکه سایت ها و مراجع معتبری در سر تا سر دنیا سال هاست در حوزه خرید و فروش ارز دیجیتال فعالیت های سالم و بدون کلاهبرداری را انجام داده اند با این حال عدم حضور یک نهاد کنترلی  و نظارت گر در بازار ارزهای دیجیتال همیشه برای برخی از کاربران به عنوان یک معضل بزرگ مطرح شده است.

فرایند خرید و فروش بیت کوین ها با الگوریتم ها و پروتکل های رمزنگاری شده انجام می شود و به همین دلیل امکان هیچ گونه تقلب و کلاه برداری در آن وجود ندارد.

خرید و فروش آنلاین

۲-    تراکنش های برگشت ناپذیر، مهم ترین عیب بیت کوین ها

زمانی که کاربران برای خرید اتریوم، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال اقدام می کنند. باید این نکته را در نظر داشته باشند که تراکنش های صورت گرفته حتی یک ثانیه پس از اتمام تائید فرایند خرید برگشت پذیر نخواهد بود.

یکی از جذابیت رقابت در بازار خرید بیت کوین ها فرایند برگشت ناپذیری تراکنش های مالی است. با این حال بسیاری از افراد از این روند به عنوان یکی از معایب بزرگ بازار بیت کوین ها نام می برند.

۳-    رشد و یا نزول غیر قابل کنترل ارز دیجیتال

اگر در دنیای واقعی نگاهی به بازار ارزهایی مانند دلار و یا یورو بیندازید، متوجه این نکته خواهید شد که روند افزایش قیمت و یا کاهش قیمت ارز به صورت پله به پله صورت می گیرد اما در بازار ارزهای دیجیتالی مانند خرید استلار و سایر ارزها که شبیه به بیت کوین ها هستند قانون و شرایطی برای رشد پله ای وجود ندارد.

در بسیاری از موارد روند رشد ارز بیت کوین روزانه به افزایش بیش از ۵۰ درصد نیز رسیده است. این مورد برای بسیاری به عنوان یک مزیت به حساب می آید اما اگر روند نزول قیمت هم مانند افزایش آن با کاهش شدید رو به رو شود می توان از آن به عنوان یک عیب خسارت زا نام برد.

۴-    خطر حملات سایبری و هک حساب

دنیای آنلاین این روزها، هیچ زمان از دست هکرها و کلاهبرداران اینترنتی در امان نخواهد بود. اگر در فضا و شرایط نا امنی حملات سایبری و هک حساب دامن گیر حساب کاربران شود به هیچ عنوان نمی توان راهی برای بازگشت آن پیدا کرد.

همچنین در این خصوص، سایت ها و پلتفرم های سو جو با کسب اعتماد کاربرانی که آگاهی کافی در مورد روند خرید و فروش بیت کوین ها ندارند، از حساب کاربری آن ها سو استفاده مالی کرده و موارد را به نفع خود تغییر می دهند.

در هنگام انتخاب سایت هایی که فرایند خرید و فروش ارز دیجیتال را به صورت آنلاین انجام می دهند حتما اعتبار برند و سرشناس بودن آن سامانه را مدنظر داشته باشید تا بتوانید در سایتی ایمن و مورد اعتماد رقابت خود را برای خرید و فروش ارز دیجیتال امتحان کنید.

۵-    کم ارزش شدن بیت کوین ها پس از حضور ارزهای جدید

با توجه به جذابیت بالای دنیای ارزهای دیجیتال و ظهور ارزهای جدید یکی پس از دیگری، هر آن امکان دارد تا عرضه و تقاضا برای بیت کوین ها از بین رود و ارزش این ارز دیجیتال کم تر از گذشته شود. حضور در دنیای خرید و فروش ارز دیجیتال نیازمند به ریسک پذیری بالا و زمان سنجی بهینه است چرا که در هر زمان و هر لحظه ممکن است شرایط دستخوش تغییرات قرار بگیرد.

کم ارزش شدن بیت کوین

*در نظر داشته باشید که تمامی موارد نام برده شده در این مقاله به بررسی احتمالات پرداخته است. پس برای حضور در بازار دنیای ارز دیجیتال نگرانی خود را کنار بگذارید. بازار بیت کوین ها با استفاده از روش بلاک چین امکان هر گونه نا امنی و خطرات احتمالی تراکنش ها را پایین آورده است و به همین دلیل، جای نگرانی بابت تقلب و کلاه برداری وجود ندارد.

در انتها پیشنهاد می کنیم تا برای اینکه با خیالی راحت و آسوده پا به دنیای ارز دیجیتال بگذارید، از سامانه های ایمنی مانند نویتکس استفاده کنید. نویتکس یک استارت آپ معتبر است که با حضور بیش از دو سال در بازار خرید و فروش بیت کوین ها توانسته نامی معتبر و آشنا بین مخاطبان خود به دست آورد.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.