اگه گل می خوای آنلاین باش

0

تاکنون بیش از ۱۰۰۰ سفارش آنلاین ثبت شده ‌که خوشبختانه پس از تحویل آن با رضایت حداکثری مشتریان همراه بوده است

 

بنیانگذاران:
سیف‌الـله حمیدی
سال تاسیس: ۹۷
سرمایه اولیه:
۵۰ میلیون تومان
اشتغالزایی: ۶ نفر
محل راه‌اندازی:
تهران

استارتاپ بنیس گل کار شما را برای خرید گل به صورت آنلاین راحت می کند
استارتاپ بنیس‌گل توسط سیف‌الـله حمیدی بنیانگذاری شده است.حمیدی متولد سال در شهر تهران است. او دانش‌آموخته رشته ادبیات از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب است. آنچه در ادامه می‌خوانید گفت‌وگوی ما با سیف‌الـله حمیدی بنیانگذار بنیس‌گل است.

  • قبل از اینکه‌ استارتاپ خودتان را راه‌اندازی کنید مشغول چه کاری بودید؟

من از دوره راهنمایی وارد بازار کار شدم. دایی بنده در بازار سبزه‌میدان تهران طلافروشی داشت این شد که برای شاگردی نزد ایشان مشغول به کار شدم. نهایتا پس از سال‌ها شاگردی و تلاش خودم در بازار یک مغازه گرفتم و در همان صنف طلا و جواهر ادامه فعالیت دادم. هنوز هم در این صنف مشغول هستم و استارتاپ بنیس‌گل فعالیتی در کنار کار طلا و جواهر محسوب می‌شود.

  • ایده استارتاپ بنیس گل چطور شکل گرفت؟

شروع استارتاپ بنیس‌گل بیشتر به علاقه و هنر همسرم بازمی‌گردد. همسر من علاقه زیادی به گل داشت برای همین خانه ما همیشه پر بوده از گل و گیاه. وقتی کسی به خانه ما می‌آمد از دیدن آن‌ همه گل زیبا و متنوع تعجب می‌کرد. همسرم علاوه بر نگهداری از گل در زمینه گل‌آرایی و پرورش آن هم تبحر داشت. همین موضوع باعث شد تا با یکی از آشنایان که در زمینه راه‌اندازی استارتاپ تخصص داشت برای راه‌اندازی یک استارتاپ در زمینه فروش آنلاین گل صحبت کنیم. راستش در ابتدا خیلی ساده و آسان به نظر می‌رسید اما دشواری‌های خاص خودش را هم داشت. اما مشغول‌کردن همزمان همسرم به کار مورد علاقه‌اش و اشتغالزایی برای چند نفر دیگر این انگیزه را در من و همسرم تقویت کرد تا به راه خود ادامه دهیم.

  • استارتاپ شما چه خدماتی ارائه می‌دهد و کاربران چطور می‌توانند از این خدمات استفاده کنند؟

خدماتی که ما در بنیس‌گل ارائه می‌دهیم عبارت است از فروش آنلاین انواع گل‌های طبیعی و مصنوعی و ارسال آن به سراسر کشور گل‌آرایی ماشین عروس میهمانی‌ها و مجالس تهیه انواع تاج و دسته‌گل‌های مناسبتی برای مراسم جشن و ترحیم و غیره. تهیه گل در فروشگاه ما به‌صورت روزانه انجام می‌شود. یک نفر مسئول خرید گل و نفر مسئول آماده‌سازی آن هستند. یک نفر هم مسئول ثبت و ارسال سفارشات به‌صورت آنلاین است. کاربران می‌توانند با مراجعه به سایت بنیس‌گل و یا از طریق صفحات بنیس در شبکه‌های اجتماعی اقدام به ثبت سفارش کنند.

  • سرمایه اولیه‌تان برای آغاز کار چقدر بود؟

سرمایه اولیه ما برای شروع کار حدود میلیون تومان بود که البته در طول زمان و از درآمدی که برای‌مان ایجاد شد هزینه‌های بیشتری برای استارتاپ کردیم.

  • از چه زمانی استارتاپ خود را راه‌اندازی کردید؟

استارتاپ بنیس‌گل پس از تحقیقات اولیه و شناسایی ظرفیت بازار و همچنین ایجاد پلتفرم آن از بهار سال کار خود را آغاز کرد.

  • از زمان راه‌اندازی بنیس گل تاکنون چه تعداد کاربر از خدمات آن استفاده کرده‌اند؟

از زمان راه‌اندازی استارتاپ بنیس‌گل تاکنون بیش از سفارش آنلاین ثبت شده ‌که خوشبختانه پس از تحویل آن با رضایت حداکثری مشتریان همراه بوده است. همین موضوع باعث شده که حدود درصد از طرف مشتریان ثابت بوده است.

  • شیوه درآمدزایی‌تان چگونه است؟

درآمد استارتاپ بنیس‌گل به صورت مستقیم از ثبت سفارش مشتریان و سود حاصل از آن است.

  • از زمان راه‌اندازی استارتاپ تاکنون چقدر فروش داشته‌اید؟

باید خدا را شکر کنیم که از زمان راه‌اندازی استارتاپ‌مان توانسته‌ایم حدود میلیون تومان در سال درآمد داشته باشیم. ما تاکنون با درآمد حاصل از این کار توانسته‌ایم تمامی مخارج و هزینه‌های پرسنل و فروشگاه را تامین کنیم و علاوه بر آن ماهیانه حدود میلیون تومان سود خالص داشته باشیم.

  • برای معرفی استارتاپ خود و اینکه بیشتر شناخته شوید چه کارهایی انجام دادید؟

در دنیای امروز یک بخش عمده از تبلیغات بسیاری از مشاغل به ویژه آنهایی که به صورت آنلاین فعالیت می‌کنند در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی انجام می‌شود. طبیعتا استارتاپ ما نیز از این موضوع مستثنا‌ نبوده است. اما از تبلیغات در فضای مجازی که بگذریم ما سعی کردیم تا در راستای اهداف تبلیغاتی مشتری‌مداری را در صدر استراتژی تبلیغاتی خود قرار دهیم. چرا‌که معتقدیم ‌تحویل یک کار باکیفیت به مشتری بهترین تبلیغ برای ماست. در کنار توجه ویژه به موضوع کیفیت کار دادن تخفیف‌های مناسبتی و همچنین اهدای هدایا به مشتریان ثابت از دیگر اقداماتی است که با آن سعی در کسب رضایت مشتریان داریم.

  • مهم‌ترین چالش پیش‌روی شما از وقتی که کارتان را شروع کردید چه چیزی بوده؟

از آنجایی که گل از محصولات تره‌باری به حساب می‌آید و احتمال هدر‌رفتن آن و ضایعاتی‌شدن گل بسیار زیاد است مهم‌ترین چالش ما از ابتدای راه‌اندازی استارتاپ تاکنون همین موضوع بوده است. اساسا موضوع نگهداشت گل و گیاه برای تمامی کسانی که در این صنف فعالیت می‌کنند یک چالش جدی است؛ به خصوص در ایام کرونایی به خاطر کاهش شدید خرید گل و گیاه از سوی مردم این موضوع به ما آسیب زیادی وارد کرد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.