استارتاپ های خارجی انتخاب سردبیر

استارتاپی که سلامتی را به خانه می‌آورد

Everlywell که در زمینه سلامت مجازی فعالیت می‌کند، توانست سرمایه‌ای به اندازه 175‌میلیون دلار جذب کند

Everlywell startup
استارتاپ Everlywell که در حوزه سلامت عمومی فعالیت می‌کند، توانسته در دور چهارم جذب سرمایه‌گذاری مبلغی برابر با 175‌میلیون دلار جذب سرمایه کند. این در حالی است که در مرحله قبلی سرمایه‌گذاری تنها توانسته بود 25‌میلیون دلار جمع‌آوری کند. بنابراین به طور کلی این استارتاپ تا به امروز توانسته با احتساب همه مبالغ قبلی حدود 250‌میلیون دلار سرمایه جذب کند.

Everlywell در سال‌2016 در قالب یک استارتاپ آغاز به کار کرد. کار این استارتاپ این بود که در زمینه بهداشت و سلامت در خانه خدمات ارائه کند.

شیوه کار این استارتاپ های سلامت به این صورت بود که به کاربران مشاوره ارائه می‌کرد و برخی آزمایش‌های ساده را به آنها توصیه می‌کرد تا آنها بتوانند مشکل خود را دریابند و در مرحله بعد به کاربران توصیه می‌کرد که چطور و از چه طریقی می‌توانند با پزشک متخصص ارتباط برقرار کرده و درمان خود را ادامه دهند. در برخی موارد نیز این استارتاپ کارشناسان بهداشت و درمان خود را برای انجام آزمایش یا نمونه‌برداری به خانه کاربران اعزام می‌کرد.

اما در سال گذشته میلادی و با همه‌گیری کرونا Everlywell در حوزه جدیدی وارد عمل شد و آن هم ارائه تست‌های تشخیص کرونا بود.

این استارتاپ اعلام کرد که به درخواست کاربران تست‌های کرونا را به در خانه‌هایشان خواهد بود و از آنها تست خواهد گرفت و بعد از 2روز نیز به صورت آنلاین جواب تست را به آنها اطلاع خواهد داد. Everlywell برای انجام این کار مجوز سازمان غذا و داروی آمریکا را نیز دریافت کرد.

بیشتر بخوانید: موسس شرکت تسلا

حتی فراتر از این نیز گام برداشت و تست‌هایی نظیر میزان هورمون تروئید، تست آلرژی غذایی، تست بارداری، تست تشخیص میزان ویتامین D و برخی دیگر از آزمایش‌ها را نیز ارائه کرد.

جولیا چیک، بنیانگذار این استارتاپ می‌‌گوید همه‌گیری کرونا باعث شد ما به این فکر ‌کنیم که در کنار تست کرونا می‌توانیم خدمات دیگری نیز ارائه کنیم.

چیک می‌گوید آمار ارائه تست کرونا توسط Everlywell بسیار خوب و موفقیت‌آمیز است، اما در منوي تست‌هایی که ارائه می‌کنند، در مواردي موفقیت‌های خوبی به‌دست آورده‌اند. در واقع سه‌چهارم تست‌های این استارتاپ استفاده‌ای بیش از 100‌درصد داشته‌اند.

everlywell-startup

در فروش برخی تست‌ها ‌نیز میزان فروشی 4 تا 5 برابری را تجربه کردند.

این واقعیت نشان می‌دهد که طی سال گذشته رفتارهای مردم در خصوص سلامت‌شان بسیار تغییر کرده ‌و مردم ترجیح می‌دهند با استفاده از ابزارهای تکنولوژیک بسیاری از کارهای مربوط به سلامت خود را در خانه انجام دهند.

مانند بسیاری دیگر از شرکت‌ها که سعی کرده‌اند بسیاری از خدمات خود را از راه دور ارائه دهند، Everlywell نیز پیش‌بینی‌های لازم را برای این کار کرده بود اما همه‌گیری کووید-19 باعث شد که Everlywell در این مسیر بسیار سریع‌تر گام بردارد و به سرعت حجم خدماتی که ارائه می‌کند بیشتر شود.

حالا جولیا چیك درباره جنبش سلامت دیجیتال سخن می‌گوید و معتقد است که این جنبش تا 10سال آینده به همین شکل ادامه خواهد داشت.

چیك می‌گوید: «متاسفانه این وضعیت همه‌گیری برای مدت‌ها ادامه خواهد داشت اما زمانی هم فرا خواهد رسید که اتفاقات خوبی رخ دهد و در حوزه بهداشت و درمان مردم به خدمات دیگری نیاز داشته باشند و ما از همین حالا برای آن زمان برنامه‌ریزی کرده‌ایم و به همین دلیل است که تا این حد سرمایه‌ جذب کرده‌ایم.

Everlywell اخیرا دسترسی به محصولاتش را بیشتر کرده ‌و ‌در بیش از 10‌هزار نقطه محصولاتش را به فروش می‌رساند. این استارتاپ همچنین با شماری از شرکت‌های آزمایشگاهی و بیمه سلامت وارد مذاکره شده است.

چیک می‌گوید: «در حال حاضر 75‌درصد خریداران تست‌های کرونای ما خریداران جدید هستند. این نشان می‌دهد که کاربران به خدمات ما امتیاز بالایی می‌دهند بنابراین ما همواره مشتریان جدید داریم.» البته این مسئله برای چیک خیلی هم جدید نیست.

اما معتقد است مشتریان همیشه از محصولات Everlywell راضی بوده‌اند. اما آنچه که جدید است این است که دسترسی Everlywell به مشتریان گسترده‌تر شده ‌و به نظر می‌رسد بسیاری از شهروندان آمریکایی دریافته‌اند که گزینه‌ای به نام مراقبت بهداشتی مجازی در خانه در دسترس‌شان است و اتفاقا خیلی هم موثر عمل می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.