رشد کسب‌وکار مقالات بازاریابی محتوا

7 فرد مناسب برای استراتژی شخصی‌سازی بازاریابی محتوا

شخصی‌سازی بازاریابی محتوا نقطه عطف استراتژی بازاریابی محتوا برندهای موفق برای سال 2017 است. تحقیقات نشان داده است که 45درصد مشتریان زمان خود را برای خواندن محتواهای تجاری که متناسب با علایق آنها نباشد، سپری نمی‌کنند. 42درصدآنها هیچ علاقه‌ای به محصولات و خدمات برندهایی که اطلاعات شخصی مورد نیاز آنها را ارائه نمی‌دهند، ندارند. 74درصد مشتریان از محتوای نامناسب و تکراری تولید شده توسط برندها خسته شده‌اند. انواع استراتژی‌های شخصی‌سازی بازاریابی محتوا شامل استفاده از نام مخاطبان، بخش‌بندی مخاطبان بر حسب علایق مشابه، شخصی‌ساری تجارت الکترونیک و ترتیب و توالی محتوای مرتبط است. در این فرآیند تیم‌هایی از واحدهای فروش، خدمات پس از فروش، ارتباط با مشتری، بازاریابان و مشاوران حوزه جامعه‌شناسی و رفتارشناسی گرد هم می‌آیند تا به شخصی‌سازی تولید و انتشار محتوا برای مشتریان متفاوت شما بپردازند. سؤالی که پیش می‌آید این است که اعضای تیم شخصی‌سازی محتوای شما چه مشخصاتی باید داشته باشند؟ بهتر است از هر هفت نقشی که ارائه می‌شود حداقل یک نفر در تیم شخصی‌سازی محتوای شما حضور داشته باشند:

 مدیر تجربه برند تا مشتری

مشاوران تجربه برند تا مشتری کسب‌وکار شما تنها سؤالی که در سر دارند این است که «این کار چه کمکی به مشتریان ما می‌کند؟». وظیفه این فرد این است که همواره با مشتریان گفت‌وگو و میزان رضایت مشتریان را از محتوا اندازه‌گیری کند و زمینه شخصی‌سازی محتوا را شناسایی کنند. از آنها بخواهید همواره تجربه مشتریان از آنچه داشتند و آنچه خود را سزاوار آن می‌دانند را به شما انتقال دهند.

 مدیر فنی و پشتیبانی سیستم

فردی که بتواند آسیب‌های فنی محتوای شخصی شده شما از جمله سرعت و امنیت وب‌سایت را تشخیص دهد و از زیان‌های احتمالی جلوگیری نماید. گاهی ممکن است در فرآیند شخصی‌سازی محتوا امکاناتی به برخی از مشتریان داده شود که امنیت وب‌سایت را به خطر بیندازد. وظیفه این فرد شناسایی ریسک‌های احتمالی فنی و آسیب‌پذیری وب‌سایت شما و ارائه راهکارهای مناسب برای فرآیند شخصی‌سازی محتواست.

 مدیر ارزیابی شاخص‌های کلیدی عملکرد

فردی در این تیم باید حضور داشته باشد که کار جمع‌آوری اطلاعات مربوط به شاخص‌های کلیدی عملکرد محتوا را برعهده بگیرید. این افراد بهترین منبع کسب اطلاعات برای ایجاد مطالعه موردی مربوط به رفتار مشتریان و برند شما هستند. مدیر ارزیابی KPI اولین فردی است که برای شکل دادن به فرآیند شخصی‌سازی محتوا و افزایش کارایی محتوا در تیم شما باید به کار گرفته شود.

  مدیر ارتباط با مشتری

کارشناسان CRM شما وظیفه برقراری ارتباط بلندمدت و نگهداری مشتریان موجود را برعهده دارند. اگر شما چشم‌انداز تجربه ایده‌آل مشتری را از بازاریابی محتوا به آنها انتقال دهید و اهمیت نقش آنها را از برقراری تماس تلفنی تا فرستادن ایمیل به مشتریان در این فرآیند شرح دهید، آنها می‌توانند به خوبی از عهده این نقش استراتژیک برآیند.

 مدیر رسانه‌های اجتماعی

این افراد مهم‌ترین توزیع‌کنندگان محتوای شما هستند. آنها دقیقا می‌دانند چه محتوایی را با چه هدفی برای چه فردی ارسال کنند. آنها معمولا درگیر ارزیابی شاخص‌های کمّی محتوا هستند. اگر بتوانید اهمیت هر رسانه را در جذب مخاطب و تکرار آن توسط هدف‌گذاری هوشمندانه و مجدد برای آنها مشخص کنید، به شما کمک می‌کنند تا رسانه‌ها را اثربخش‌تر به کار گیرید و با صرف هزینه و زمان کمتر مرتبط‌ترین محتوا را برای هر فرد ارسال کنید.

 مدیر آینده‌پژوهی استراتژی بازاریابی محتوا

این افراد مغز متفکر بازاریابی محتوا هستند. آنها همواره به دنبال انتقال داستان‌های موفقیت به مخاطبان در راستای جلب اعتماد آنها و افزایش تعامل آنها با برند هستند. تجربه بالای آنها در جهت‌گیری آینده بازاریابی محتوا به شما کمک می‌کند تا محتوای مناسب هر پرسونا را در طول فرآیند خرید آنها شخصی‌سازی کنید. آنها بهتر از هر کسی می‌دانند که تولید انبوهی از محتوا، انتشار آن در وب‌سایت و منتظر نشستن برای جست‌وجو شدن توسط مخاطب بدترین کار ممکن در حوزه بازاریابی محتواست. آنها با شخصی‌سازی محتوا و تنظیم چشم‌انداز آتی اثربخشی سرمایه‌گذاری کسب‌وکار شما را در بازاریابی محتوا افزایش می‌دهند.

 مدیر اجرایی کمپین‌های بازاریابی 

حضور این افراد در تیم شخصی‌سازی محتوا بدون شک برای دستیابی به چشم‌انداز شخصی‌سازی بازاریابی محتوا از طریق کمپین‌های اثربخش ضروری است. آنها می‌توانند نزدیک‌ترین نتایج بازاریابی محتوا را به زمان حال برایتان ایجاد کنند. استراتژی ساختار یافته با معیارهای کمّی مشخصی را به آنها تحویل دهید و هدف‌گذاری بر طبقه بخصوصی از پرسوناهای مخاطب را بر عهده این افراد قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.