۶ عاملی که مانع سوددهی کسب‌و‌کار شما می‌شود

2

 قیمت پایین

تعیین قیمت یکی از اولین و مهم‌ترین تصمیمات برای کسب‌و‌کار شماست. نحوه قیمت‌گذاری می‌تواند میزان موفقیت شما در آینده را نشان دهد. اکثر کارآفرینان محتاط هستند که قیمت‌ها را بالا نبرند. اگر محصول شما گران‌تر از محصول سایر رقباست، ممکن است از بازار مقصد خود دور شوید.

حال اگر قیمت‌های پایینی در نظر بگیرید، در نهایت بیشتر از آنچه به شما بازمی‌گردد، هزینه خواهید کرد. از اینکه هزینه بالای کیفیت خوب محصول خود را از مشتری دریافت کنید، نترسید. اگر شما زمان بیشتری را صرف تولید یک محصول بهتر می‌کنید، مشتری تمایل به خرید آن را خواهد داشت.

مخارج زیاد

برخی‌ هزینه‌ها واقعاً غیرضروری هستند. برای مثال، آیا شما به یک دفتر ۳هزارمتری برای کسب‌و‌کار خود نیاز دارید در حالی‌که فقط ۲ کارمند دارید؟ آیا واقعا لازم است روی قسمتی سرمایه‌گذاری کنید که ارزش چندانی به محصول نهایی شما اضافه نمی‌کند؟ باید با دقت به مخارج کلی خود فکر کنید و از هزینه‌های اضافی بکاهید.

هزینه‌های پنهان

ممکن است که برنامه مشخصی برای هزینه‌های خود داشته باشید، اما با هزینه‌هایی مواجه می‌شوید که برای آنها آمادگی ندارید و جزء مخارج معمول شما نیستند. برای مثال، اگر به تعمیرات فوری نیاز داشته باشید، ممکن است لازم باشد که کل درآمد آن ماه را خرج این تعمیرات کنید.

اگر به درستی خود را برای پرداخت مالیات و هزینه بیمه آماده نکرده باشید، هزینه‌های پنهان شما را دچار مشکل خواهند کرد.

رقابت شدید

ممکن است هزینه‌ها و مخارج شما مشکلی نداشته باشند، اما با یک رقابت شدید مواجه باشید. برای مثال، اگر رقبای شما محصولاتی دارند که از نظر قیمت با محصولات شما برابر بوده اما از نظر کیفیت بهتر هستند، شما با مشکل بزرگی مواجه خواهید شد.

پس باید راهی پیدا کنید تا خود را در این رقابت متمایز نشان دهید. شما باید به فکر برتری در قیمت، کیفیت یا تجربه باشید.

عدم آگاهی بازار

اگر قیمت محصول شما برای شما و مشتریانتان ایده‌آل است، ممکن است به دلیل عدم آگاهی بازار هیچ‌کس محصول شما را نشناسد و فروش نداشته باشید. مهم‌ترین ابزار برای حذف این مشکل بازاریابی و تبلیغات است.

تناقض

اگر در کارتان ضد‌و‌نقیض‌هایی وجود داشته باشد، نمی‌توانید فرد موفقی شوید. برای مثال، ممکن است هزینه‌های شما در هر ماه به شدت نوسان داشته باشد، یا ممکن است عملکرد تیم فروش شما بر اساس متغیرهای فردی غیر قابل پیش‌بینی باشد.

2 دیدگاه
 1. احسان خواجوی می‌گوید

  کوتاه و کاربردی.ممنون از این مطلب

 2. سپهر طاهری می‌گوید

  سلام
  .
  من از گوگل اتفاقی اومدم اما جالبه برام ۳۰ دقیقست اینجا دارم
  .
  با اجازتون اینجا برای دوستم تو واتس اپ فرستادم
  .
  ممنون

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.