define چگونه یک اپلیکیشن استثنایی بسازیم؟ |هفته‌نامه شنبه
رشد کسب‌وکار

چگونه یک اپلیکیشن استثنایی بسازیم؟

اپلیکیشن‌های تلفن همراه امروزه به یک ضرورت برای کسب‌و‌کارها و شرکت‌ها تبدیل شده است. این برنامه‌ها بهترین کانال برای برقراری ارتباط بین کسب‌و‌‌کار و مصرف‌کنندگان هستند. اما با وجود کثرت این اپلیکیشن‌ها در بازار، فقط تعداد کمی از آنها رونق یافته‌اند. دلیل موفقیت آنها 3 چیز است؛ زمان مناسب، بازار مناسب و فرصت مناسب. در اینجا می‌خواهیم به جنبه‌های مختلفی که به استارتاپ‌ها کمک می‌کنند تا اپلیکیشن خود را در صنعت تلفن همراه به موفقیت برسانند، بپردازیم.

1. شناسایی فرصت‌های موجود در بازار

عوامل مختلفی وجود دارد که به تولید یک محصول پایدار با درآمدزایی زیاد برای یک کسب‌و‌کار دامن می‌زند. این عوامل عبارتند از: زمان مناسب، بازار مناسب و فرصت‌های مناسب. شما باید به دنبال فرصت‌های مناسب برای ارائه محصول/خدمات خود در بازار باشید.

2. فرضیات خود را با محصول حداقلی قابل حیات  آزمایش کنید

ایجاد نسخه محصول اولیه حداقلی از اپلیکیشن کار ساده‌ای نیست. یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها کنار هم قرار دادن قابلیت‌هاست به طوری‌که بتوانید مفهوم اصلی اپلیکیشن را نمایش دهید.

اگر فکر می‌کنید محصول اولیه حداقلی نمایش حداقل قابلیت‌های یک اپلیکیشن است، کاملا در اشتباه هستید. در واقع شما باید مفهوم اصلی اپلیکیشن خود را آزمایش کنید. هدف اصلی شناسایی آن است که آیا شما یک چیز منحصر‌به‌فرد را به دنیا عرضه می‌کنید، مدل کسب‌و‌کاری شما کارایی دارد یا یک چیز غیرمرتبط را به کار ارائه می‌دهید که به آن نیاز ندارد.

3. ایده خود را در چارچوب‌هایی اجرایی کنید

اکنون زمان آن است که ایده‌های خود را به شکل اسناد درآورید. اینجاست که چارچوب‌ها باید مشخص شوند. چارچوب توضیح می‌دهد که اپلیکیشن شما چگونه با قابلیت‌ها و سایر عناصر در ارتباط است.

4. قابلیت‌های غیر‌ضروری را حذف کنید با استفاده از چارچوب و نمونه اولیه که تصویر واضحی از اپلیکیشن کاری شما را ارائه می‌دهد، از نزدیک شروع به تجزیه و تحلیل کنید. عناصر غیرضروری را از اپلیکیشن خود حذف کنید. فقط قسمت اصلی اپلیکیشن تلفن همراه را ارائه دهید و قابلیت‌های اضافی را که بعدا می‌توان آنها را اضافه کرد، کنار بگذارید.

5. به درآمدزایی بپردازید

وقتی نسخه  محصول اولیه حداقلی شما در بازار شناخته شد، به احتمال زیاد قدم بعدی توسعه بیشتر آن است. در اینجا شما می‌توانید راهبرد درآمدزایی خود را مشخص کنید. با این حال، تمرکز روی درآمدزایی ممکن است استارتاپ تازه‌کار را از دستیابی به موفقیت در مقیاس بالا بازدارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.