محتوای گوش‌نواز

0

یکی از مزایای تولید محتوای صوتی این است که به شما این امکان را می‌دهد که به مخاطبان جدید دست یابید؛ گروهی از مردم که ترجیح می‌دهند محتوای طولانی را به صورت صوتی گوش دهند

در حال حاضر استقبال بسیار خوبی از محتوای صوتی و پادکست‌ها شده‌است و رشد سریع پذیرش محتوای صوتی در میان مخاطبان در آینده نشان می‌دهد که پادکست‌ خیلی زود به یک کانال بازاریابی پایدار تبدیل می‌شوند.

سایت Statista پیش‌بینی کرده است که تا سال ۲۰۲۱ ، فقط در آمریکا بیش از ۱۰۰ میلیون شنونده پادکست وجود خواهد داشت.

دلیل محبوبیت پادکست‌ها چیست؟

یکی از مزایای تولید محتوای صوتی این است که به شما این امکان را می‌دهد که به مخاطبان جدید دست یابید؛ گروهی از مردم که ترجیح می‌دهند محتوای طولانی را به صورت صوتی گوش دهند. علاوه بر این، پادکست‌ها به افزایش ترافیک و لینک‌دهی به سایت شما نیز کمک می‌کند.

در چند سال گذشته، پادکستینگ و استفاده از محتوای صوتی به سرعت محبوبیت یافته‌ است. یکی از بزرگ‌ترین دلایل آن انتقال پادکست‌ها به تلفن همراه بوده است.

حتی موتورهای جست‌وجو الگوریتم‌های خود را تغییر می‌دهند تا اولویت را به موبایل بدهند. مردم نیز روز‌به‌روز به دستگاه‌های تلفن همراه بیشتر تکیه می‌کنند و  بیش از هر زمان دیگری دسترسی، دانلود و گوش‌دادن به پادکست‌ها راحت شده است.

یکی دیگر از عواملی که بر محبوبیت پادکست‌ها تاثیرگذار بوده، کمبود وقت مردم است. این روزها مردم پرمشغله‌تر از همیشه بوده و نشستن و خواندن یک مقاله، کتاب و یا حتی تماشای یک سریال تلویزیونی بدون حواس‌پرتی، سخت‌تر شده است.

پادکست‌ها قالب محتوایی هستند که استفاده از آنها راحت و ساده است و همه‌جا و هر ساعتی و همزمان با انجام فعالیت‌های دیگر، می‌توان به آنها گوش داد. علاوه بر آن، مخاطبان می‌توانند از طریق دستگاه‌های مختلفی مثل تلفن همراه، کامپیوتر، تبلت و… به آن گوش کنند.

چگونه پادکست‌ها فرایند بازاریابی محتوا را تغییر می‌دهند؟

محتوای صوتی

برای تولید محتوای باکیفیت، بسیاری از کسب‌وکارها تلاش کردند وبلاگ‌هایی راه‌اندازی کنند که بتوانند در آن به طور منظم محتوای متنی و ویدئویی قرار دهند، اما پادکست‌ها این روند را تغییر می‌دهند.

با استفاده از پادکست‌ها نیاز به یک پست وبلاگی مکتوب نیست. علاوه بر این، تولید پادکست‌ بسیار راحت‌تر است و شما می‌توانید با هزینه و صرف وقت کمتری، با استفاده از تجهیزات حرفه‌ای‌تر و مقرون‌به محتوای صوتی با کیفیت بالا تولید کنید.

پادکست‌ها علاوه بر این موارد به شناخت برند، اعتبار و اعتماد مخاطبان به برند نیز کمک می‌کنند. همچنین از طریق تولید پادکست، می‌توانید موقعیت خود را به عنوان یک مرجع و کارشناس در یک زمینه خاص تثبیت کنید.

وقتی شما به عنوان یک منبع معتبر در این زمینه شناخته شوید، بهتر می‌توانید بر مشتریان بالقوه اثر بگذارید و مخاطبان خود را به خرید محصولات و خدمات خود ترغیب کنید.

تولید محتوای صوتی راهی برای ایجاد مخاطب و برقراری رابطه نزدیک‌تر و صمیمی‌تری با مخاطبان است. تصور کنید مخاطب مدت زمانی را به پادکست شما گوش می‌دهد.

طبیعتا همین مدت زمانی که برند شما در حال حرف‌زدن با اوست، فرصت بسیار عالی برای شکل‌گیری یک رابطه شخصی‌تر فراهم شده است.

نکته دیگر این است که محتوای صوتی به صورت متنوع قابل تولید خواهد بود. برای مثال، می‌توان به صورت سریالی، مصاحبه، گفت‌وگومحور و توصیفی، پرسش و پاسخ، داستانسرایی و متناسب با نیاز و علاقه مخاطب ساخته شود.

چگونه محتوای صوتی اثربخش‌تری تولید کنیم؟

محتوای صوتی

اگر‌چه یک پادکست ممکن است مناسب هر صنعتی نباشد، اما بسیاری از صنایع می‌توانند از تولید منظم پادکست بهره ببرند. بنابراین بهتر است بدانید چگونه می‌توان از تولید محتوای صوتی در اجرای فرایند بازاریابی محتوا استفاده کرد.

روی تجهیزات باکیفیت سرمایه‌گذاری کنید

بهبود فناوری و دسترسی بیشتر افراد، موجب شده است که کسب‌وکارها بتوانند تجهیزات با‌کیفیت و مقرون‌به‌صرفه‌تری ‌برای تولید پادکست را خریداری کنند به طوری که هیچ بهانه‌ای برای ساخت پادکست با‌کیفیت پایین وجود ندارد.

حتما بخوانید:

به طور مستمر، محتوای با کیفیت، آموزنده و مرتبط تولید کنید

مخاطبان بیشتر احتمال دارد جذب محتوایی شوند که آموزشی‌ و سرگرم‌کننده است‌ یا به علایق آنها ربط دارد اما به خاطر بسپارید که محتوا باید به کسب‌وکار و برند شما نیز ربط داشته باشد.

تولید محتوای با‌کیفیت بالا مستلزم برنامه‌ریزی، تحقیق و توسعه است؛ بنابراین شما باید به تولید پادکستی که شنوندگان دوست داشته باشند، متعهد شوید.

پادکست‌ها را روی پلتفرم‌های مربوط به آن میزبانی کنید

پلتفرم‌های پادکست زیادی وجود دارد اما شما باید پلتفرمی را پیدا کنید که برای صنعت شما مناسب‌تر است و مصرف‌کنندگان علاقه‌مند به صنعت شما را میزبانی کند. اگر شما بهترین پادکست را در کسب‌و‌کار خود داشته باشید، اهمیتی ندارد وقتی مخاطبان شما روی پلتفرم‌های مختلف آن را گوش کنند.

پادکستینگ و تولید محتوای صوتی به سرعت وارد دنیای کسب‌و‌کار شده و نه‌تنها به دلیل محبوبیت آن در میان مخاطبان، بلکه به دلیل سهولت ایجاد پادکست برای ارائه محتوا به یکی از ابزارهای قدرتمند بازاریابی محتوا تبدیل شده است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.