اخبار استارتاپی

عکس‌هایی که راه می‌روند

فرمت‌های محتوای دیجیتال کوتاه مانند محتوای گیف که استفاده از آنها راحت است، در  طول چند سال گذشته در سیستم عامل شبکه‌های اجتماعی بسیار محبوب شده‌اند و در حال حاضر به عنوان شکلی از برقراری ارتباطات استفاده می‌شوند. نه‌تنها افراد از آن در پیام‌های خصوصی استفاده می‌کنند بلکه برندهای زیادی با اهداف مختلفی در حال استفاده از این فرمت تصویری هستند.

مدت زمان محتوای گیف معمولا تنها چند ثانیه است. با این حال، هنوز هم استفاده از یک گیف کوتاه و جذاب بهترین استراتژی است. داده‌های حاصل از توییتر نشان می‌دهد که در سال 2015، بیش از 100 میلیون محتوای گیف در توییت‌ها اشتراک گذاشته شده است. در سال 2018 استفاده از این نوع محتوا به صورت تصاعدی افزایش یافته است. فایل‌های گیف به افزایش تعامل و نرخ کلیک مناسب کمک می‌کند.

نشریه فوربس اخیرا اعلام کرده است که شرکتGiphy  از  مرز 100 میلیون کاربر در روز عبور کرده ‌که 1 میلیارد فایل گیف را در هر روز ارسال می‌کنند. فیس‌بوک مسنجر، Slack، توییتر، تیندر و بسیاری از سرویس‌های بسیار محبوب، همه به مجموعه شرکت Giphy‌ متصل هستند که دارای موتور جست‌وجوی خاص خود برای برچسب‌زدن و نمایش  انواع خاصی از محتوای گیف است.

  •  استفاده از محتوای گیف

برندهای بزرگی مانند مایکروسافت، مرورگر اینترنت و کوکا‌کولا استفاده از محتوای گیف را به عنوان بخشی از فعالیت‌های بازاریابی محتوای خود قرار داده‌اند. این نوع از محتوا نشان می‌دهد چگونه مصرف‌کنندگان می‌توانند ویژگی‌ها و نحوه استفاده از محصول را در عرض کمتر از یک دقیقه به تصویر بکشند. علاوه بر این، برای توضیح برخی ‌مزایای استفاده از محصولات، در کمپین کوکاکولا، محتوای گیف برای جذب مصرف‌کنندگان استفاده می‌شد و به افراد امکان ارسال ویدئوهایی از خود به همراه محصولاتشان را فراهم می‌کرد.

  •  قدرت محتوای گیف 

در عصری که مصرف‌کنندگان با اطلاعات بسیار زیاد اینترنتی بمباران می‌شوند، استفاده از محتوای گیف، یک راه عالی برای نشان‌دادن یک ارتباط عاطفی سریع و حفظ میزان توجه مصرف‌کننده است.

 با توجه به اینکه مردم بدون تصویر تنها 20 درصد از  متنی که می‌خوانند را به خاطر می‌آورند، اهمیت قدرت تصویر  بیش از پیش خواهد شد. محتوای گیف در اکثر شبکه‌های اجتماعی محبوبیت زیادی دارند. اضافه‌کردن فایل گیف جذاب به کمپین بازاریابی محتوای شبکه اجتماعی، می‌تواند به نحوی مؤثر توجه مخاطب را جلب کند. علاوه بر این، فایل‌های گیف در شبکه‌های اجتماعی مثل فیس‌بوک، توییتر و اینستاگرام قابل اشتراک‌گذاری هستند که این امر به دسترسی بیشتر مخاطبان منجر می‌شود و از این طریق می‌توان مخاطبان را به مشتری تبدیل کرد و افزایش فروش در آینده را شاهد بود. در ادامه 4دلیل استفاده از محتوای گیف در کمپین بازاریابی دیجیتال را ذکر می‌کنیم:

  •  ارائه محتوای بیشتر

به گفته الکس چانگ، مدیر اجرایی Giphy، یک تصویر ممکن است ارزش هزاران کلمه را داشته باشد. از آنجا که هر محتوای گیف به طور متوسط دارای 60 فریم است، می‌تواند 60  هزار کلمه را به مخاطب منتقل کند. شما می‌توانید با استفاده از فایل گیف، داستان برند خود را بگویید یا محصول خود را تبلیغ کنید.

  •  سهولت استفاده

استفاده از محتوای گیف راحت است و تماشای آنها برای طرفداران بسیار جذاب است و در نتیجه آن را به اشتراک می‌گذارند. Giphy، یکی از محبوب‌ترین موتورهای جست‌وجوی گیف است که هر روز 1میلیارد گیف به کاربران عرضه می‌کند و کاربران هر روز 2 میلیون ساعت را صرف تماشای فایل گیف می‌کنند. در حالی‌که تماشای یک ویدئو معمولا بیشتر از یک دقیقه طول می‌کشد، مدت زمان فایل گیف تنها چند ثانیه است و در همین مدت زمان کوتاه، لذت لازم را به مخاطب می‌دهد. به همین دلیل است که مخاطبان محتوای گیف را بیشتر از یک محتوای ویدئویی دوست دارند.

  •  بهتر از تصویر، ارزان‌تر از ویدئو

همانطور که گفتیم، گاهی اوقات چند‌دقیقه طول می‌کشد تا یک مخاطب جذب محتوای ویدئویی شود. علاوه بر این، برای تولید محتوای ویدئویی، زمان و هزینه بیشتری در مقایسه با محتوای گیف نیاز است. این نوع فایل‌ها معمولا از بخش‌هایی از یک ویدئو یا تصاویر ثابت مختلف ساخته می‌شوند و جالب‌تر از تصاویر هستند.

  •  موبایل‌پسند‌بودن

یکی از دلایلی که فایل گیف به بخشی از فرهنگ اینترنت تبدیل شد، سازگاری آن با هر دستگاه موبایل است. تماشای فایل گیف تنها چند ثانیه طول می‌کشد، اندازه فایل بسیار کوچک‌تر و روند آپلود آنها نسبت به ویدئوها سریع‌تر است. آپلود آنها برای بازاریابان راحت‌تر است چرا‌که شبیه به یک فرمت فایل تصویری مثل یک jpg یا png هستند و اندازه کوچکی دارند.

همه‌‌ این دلایل به افزایش روند استفاده از فایل‌های گیف منجر شده‌ و پیش‌بینی می‌شود که امسال مخاطبان و بازاریابان بیشتری از این نوع محتوا استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.