رشد کسب‌وکار

سبک زندگی استارتاپی: دردتان از غصه است!

مسکن‌های ضد‌التهاب، تمرینات ورزشی و رژیم غذایی خاص، همه می‌توانند در کاهش میزان درد بیماران مبتلا به آرتریت موثر باشند؛ اختلالی که درد را با کم‌توانی روز‌افزون همراه می‌کند و رفته‌رفته، انجام کارهای ساده و روزمره را هم برای مبتلایانش دشوار می‌کند.

زندگی با آرتریت آسان نیست. چه بیماری پیشرفته باشد و چه نه، درد و التهاب مفاصل، به همراه آزار‌دهنده بیماران تبدیل می‌شود و در بسیاری موارد، داروها و رژیم‌های خاص غذایی هم نمی‌توانند صورت مسئله را به طور کامل پاک کنند. مبتلایان به انواع متعدد آرتریت، می‌گویند وقتی پای این بیماری به زندگی باز می‌شود، چاره‌ای جز سوختن و ساختن باقی نمی‌ماند و پزشکان هم می‌گویند از درمان‌های دارویی و غیردارویی، نمی‌توان انتظار پایان دادن به نشانه‌های بیماری را داشت.

اما در میان پژوهشگرانی که از حوزه‌های مختلف، بر موضوع «درد» و راه‌های مهار‌کردنش مطالعه می‌کنند، گروه دیگری هم هستند که امیدوارانه، از کشف‌کردن راه نجات این بیماران سخن می‌گویند. «روانپزشکانی» که درد را همیشه یک واکنش صرفا جسمانی نمی‌دانند، بر این باورند که درد، در بسیاری مواقع، حاصل فشار روانی و اختلالاتی است که مهار‌کردنشان تنها از عهده این گروه برمی‌آید.

به گفته روانپزشک‌ها، وقتی روان فرد فرسوده و بیمار می‌شود، راه برای بروز دردهای جسمی هم باز می‌شود و بیماری‌های متعددی مانند «آرتریت» به عاملی برای درد‌کشیدن فرد «افسرده» تبدیل می‌شود. به گفته پژوهشگران، افسردگی یکی از اختلالات شایع روانی است که نقش قابل توجهی را در ابتلای فرد به بیماری‌های جسمی یا لااقل مزمن و مهارناپذیر‌شدن بیماری‌های جسمانی قدیمی بازی می‌کند.

به باور این گروه از پژوهشگران، بیماران آرتریتی که به  افسردگی دچار هستند، در دوره عود مشکلات روانی خود، درد بیشتری را احساس می‌کنند و درمان‌های پزشکی، کمتر از عهده کنترل بیماری‌شان برمی‌آید. به همین دلیل، روانپزشکان می‌گویند اگر دردی قدیمی با شماست که هر چند ماه یک‌بار، اوج می‌گیرد و پزشکتان هم ناامیدانه، از ناتوانی علم پزشکی در درمان بیماری‌تان سخن می‌گوید، امید خود را از دست ندهید. شما برای خلاص‌شدن از این دردهای جسمی، راه دیگری را هم پیش رو دارید. «درمان‌های روانپزشکی» در بسیاری موارد، نه‌تنها فشار روانی شما را کاهش داده و امیدتان به زندگی را بالا می‌برند، بلکه جسمتان هم از دردهای متعددی مانند درد مفاصل، زانو، سر، کمر و … خلاص می‌کنند.

پس دست روی دست نگذارید! برای خلاص‌شدن از دردهای قدیمی، این راه تازه را هم امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.