ساده‌پرداخت؛ اپلیکیشنی برای تمام پرداخت‌ها

0

کاربران ساده‌پرداخت می‌توانند تمام پرداخت‌های خود را اعم از پرداخت انواع قبوض، خرید شارژ اینترنتی، پرداخت و استعلام خلافی خودرو، شرکت در گل‌ریزان‌ها و پرداخت‌هایی برای نیکوکاری و غیره را از طریق یک اپلیکیشن و به صورت یکپارچه انجام دهند.

استارتاپ ساده‌پرداخت به نشانی sadepardakht.com‌ توسط میر‌نبی سید‌علیزاده، محمد قاضی و سید‌مسعود حسینی در شهر بابل در استان مازندران راه‌اندازی شده است.

آنها کار را با تاسیس شرکتی در سال ۹۵ آغاز کردند که هدف اصلی آن حذف قبوض خدماتی مردم، تجمیع خدمات پرداخت ‌روی یک اپلیکیشن، کم‌کردن هزینه دستگا‌های خدمات‌رسان‌، جلوگیری از قطع درختان و تخریب محیط زیست‌، حذف زباله کاغذی قبوض خدماتی، تسهیل در ارتباط مابین مردم و دستگا‌های خدمات‌رسان و غیره بود.

اپلیکیشن «ساده‌پرداخت» برای گوشی‌های اندروید و آیفون نوشته‌شده که در کافه بازار و سیب‌اپ بارگذاری شده و کاربران می‌توانند از آن استفاده کنند. در ساده‌پرداخت کاربر یک‌بار قبوض خدماتی خود را با نام مستعاری که برای خود او ملموس‌تر است، ثبت می‌کند (‌مانند برق منزل، برق دفتر، تلفن خودم، همراه فرزندم و…) و هر لحظه می‌تواند هزینه مربوطه را استعلام و بعدا پرداخت کند.

جهت جذابیت بیشتر برای کاربران قسمت‌هایی از قبیل پرداخت به خیریه‌ها، خرید شارژ و بسته‌های دیتا تمام اپراتورها، پرداخت ساده و صندوق شخصی در نظر گرفته شده است. در بخش پرداخت ساده کاربران می‌توانند به حساب دیگران با شماره آیدی دلخواهی که هرکاربر برای خود ایجاد کرده و به شماره شبا خود وصل کرده است، پرداخت انجام دهد.

در بخش صندوق شخصی نیز هر چند نفر می‌توانند در ساده‌پرداخت صندوقی را ایجاد کرده و بابت اقساط ماهیانه یا هر دلیلی پول واریز کنند و بعد از اعلام تسویه ‌روی برنامه از طرف مدیر صندوق پول به حسابی که قبلا اعلام شده شبا می‌شود. در این روش برای هر کاربر تراکنش و برای مدیر صندوق تمام تراکنش‌های اعضا قابل رویت است.

اپلیکیشن ساده‌پرداخت

در سایت بخشی برای آموزش از خدمات قرار داده شده است که کاربران می‌توانند با مراجعه به این بخش به مشاهده ویدئوهای آموزشی بپردازند تا هر چه بیشتر با عملکرد این اپلیکیشن آشنا شوند. به صورت کلی اپلیکیشن ساده‌پرداخت با هدف سهولت در پرداخت‌ها طراحی و توسعه داده شده است.

به این ترتیب که کاربران از این طریق می‌توانند تمام پرداخت‌های خود را اعم از پرداخت انواع قبوض، خرید شارژ اینترنتی، پرداخت و استعلام خلافی خودرو، شرکت در گل‌ریزان‌ها و پرداخت‌هایی برای نیکوکاری و غیره را از طریق یک اپلیکیشن و به صورت یکپارچه انجام دهند.

همچنین در ساده‌پرداخت سعی شده ‌که با ارائه خدمات پشتیبانی به‌روز هر‌گونه مشکل در ارائه خدمات به سرعت برطرف شود‌ و کاربران می‌توانند با تماس با بخش پشتیبانی اپلیکیشن با کارشناسان این بخش در ارتباط باشند.

استارتاپ ساده‌پرداخت از فروردین ۹۶ کار خود را در بازار شروع کرده ‌و در حال حاضر حدود ۳۰ هزار کاربر دارد که از خدمات استفاده می‌کنند. استفاده از خدمات ساده‌پرداخت برای کاربران رایگان است و علاوه بر این دستگا‌های خدمات‌رسان نیز می‌توانند از خدماتی که در ساده‌پرداخت ارائه می‌شود، به صورت رایگان استفاده کنند. شیوه درآمدزایی در ساده‌پرداخت فقط از تعداد تراکنش و از درگاه بانکی دریافت می‌شود.

ساده‌پرداخت نیز مانند هر استارتاپ دیگری در راه خود با چالش‌هایی روبه‌رو بوده ‌که مهم‌ترین چالش آنها در فراگیری و اتصال به تمام دستگاه‌های خدمات‌رسان، مدیران و کارمندان آن دستگاه بوده ‌که به نیرو‌های جوان و شرکت‌های کوچک و استارتاپ اعتمادی ندارند و از اتصال سرورهای قبوض خود به این اپلیکیشن خودداری می‌کنند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.