دادراه ؛ ارتباط آنلاین با وکلا

0

کاربران می‌توانند با ثبت‌نام در دادراه و در اختیار داشتن یک حساب کاربری، در‌خواست مشاوره رایگان و یا درخواست وکیل خود را در وب‌سایت ثبت کند

دادراه به نشانی dadrah.ir توسط  فرشاد صادقیانی، سمیه صادقیانی‌فر و مرجان مرادی بنیانگذاری شده است.

فرشاد هم‌بنیانگذار دادراه متولد ۶۴ در شیراز است. لیسانس خود را در رشته مدیریت دولتی از دانشگاه علامه طباطبایی و مدرک ارشد مدیریت بازرگانی را از دانشگاه تربیت مدرس گرفته است. ‌در حال حاضر دانشجوی دکترای مدیریت بازاریابی در دانشگاه تربیت مدرس است. سمیه نیز متولد ۷۰ در شهر شیراز است. کارشناسی حقوق از دانشگاه شیراز دارد. مرجان هم متولد ۶۲ در شهر بابل و وکیل پایه یک دادگستری است.

البته این تیم به مرور تغییرات زیادی کرده است. مرجان ترجیح می‌دهد از ایران مهاجرت کند، اگرچه بخش عمده‌ای از پایه اولیه کار حاصل تجربه او بود. محصولی هم که در قالب دادراه در اختیار مشتریان قرار دارد، بیشتر حاصل کار مجید کریمی‌زاده دانش‌آموخته نرم‌افزار دانشگاه اصفهان است.

ایمان اعرابی نیز از دیگر اعضای تیم است که در ابتدا به عنوان سرمایه‌گذار به تیم می‌پیوندد ولی در حال حاضر عضوی از تیم به حساب می‌آید.

کاربران می‌توانند با ثبت‌نام در دادراه و در اختیار داشتن یک حساب کاربری، در‌خواست مشاوره رایگان و یا درخواست وکیل خود را در وب‌سایت ثبت کند

شروع دادراه

ایده این استارتاپ از مشکلات حقوقی که اعضای تیم با آن درگیر بودند، در ذهنشان شکل می‌گیرد. نیاز به وجود ساختار شفاف و آگاهی‌دهنده و چابک برای مردم، آنها را بر آن داشت که به دنبال راهی باشند که مردم بهتر بتوانند دادخواهی کنند و حتی قبل از دادخواهی، راهی برای آنها باز شود که با پیشگیری، نیازی به دادخواهی نداشته باشند.

دادراه چه‌کار می‌کند؟

به زبان ساده دادراه دو خدمت اصلی دارد؛ مشاوره به مردم توسط وکلا و حقوقدانان و امکان گرفتن وکیل متخصص برای مردم.

برای خیلی از افراد پیش آمده که مشکلی برایشان به‌وجود می‌آید و نمی‌دانند باید چه کاری انجام دهند. شکایت کنند یا نکنند؟ آیا با شکایت مشکل‌شان حل می‌شود یا نمی‌شود؟ آیا حق با آنهاست یا نه؟ کجا بروند شکایت کنند؟ چگونه شکایت کنند؟ چه مدارکی لازم دارند؟ آیا می‌شود بدون شکایت هم مشکلشان حل شود؟ و غیره.

دادراه با امکان مشاوره رایگان به مردم کمک می‌کند گام‌های اولیه که می‌توانند در راه رفع مشکلاتشان بردارند، روشن شود. اگر چنانچه مشکل می‌تواند با یک راهنمایی حل شود، به آنها مشورت ارائه می‌شود.

اگر نیاز به وکیل دارند، در دادراه وکیل متخصص مربوط به مشکل خاص آنها  معرفی می‌شود. در کنار این خدمات اصلی، خدمات دیگری مانند نوشتن قرارداد، مطالعه قرارداد، نوشتن دادخواست، نوشتن شکواییه، نوشتن اظهارنامه، نوشتن لایحه و انجام امور ثبتی نیز در دادراه ارائه می‌شود.

به زبان تخصصی‌تر دادراه یک پلتفرم دوطرفه حقوقی است با مزایا و چالش‌های خاص پلتفرم‌های دو یا چندطرفه. کاربران می‌توانند با ثبت‌نام در دادراه و در اختیار داشتن یک حساب کاربری، در‌خواست مشاوره رایگان و یا درخواست وکیل خود را در وب‌سایت ثبت کند.وکلا و حقوقدانان نیز می‌توانند با ایجاد حساب کاربری خود، به پرسش‌ها و درخواست‌های کاربران پاسخ دهند.

درآمدزایی دادراه

استارتاپ دادراه در سال ۹۴ با سرمایه اولیه ۳۰میلیون تومان در شتاب‌دهنده نوپایار کار خود را شروع کرده است. تاکنون علاوه بر سرمایه اولیه چندصد‌میلیون در کار هزینه شده است و به صورت روزانه بازدید خوبی از وب‌سایت صورت می‌گیرد.

تا‌کنون پرونده‌های متعددی به وکلا اختصاص داده شده است. شیوه درآمدزایی در دادراه نیز از طریق دریافت حق عضویت از وکلا تعریف شده است.

ارسال دیدگاه
3/5 - (1 امتیاز)

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.