اخبار استارتاپی انتخاب سردبیر

استارتاپ ای‌تحفه سفیر سوغات وصنایع‌دستی ایرانی

استارتاپ ای‌تحفه
استارتاپ ای‌تحفه یک فروشگاه آنلاین سوغات و صنایع‌دستی است که ضمن معرفی بهترین و معتبرترین برند و فروشگاه‌های شهری، امکان خرید و هدیه‌دادن آنلاین سوغات و محصولات را نیز برای مردم عزیز کشورمان فراهم کرده است.

استارتاپ ای‌تحفه توسط احسان رشید بنیانگذاری شده است. او متولد سال‌‌۱۳۶۲ در شهر مشهد و اصالتا اهل سبزوار است. احسان، فارغ‌التحصیل رشته‌ مهندسی مکانیک سیالات از دانشگاه مشهد است.

ایده ‌‌ای‌تحفه چطور شکل گرفت؟

آخرین محل کار من پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس بندرعباس بود. در ایامی که آنجا مشغول بودم، هر چند ماه یک‌بار برای دیدن خانواده با ماشین به سبزوار می‌رفتم. در مسیر از شهر اردکان، حلوا ارده می‌خریدم و به عنوان سوغات برای خانواده می‌بردم.

یکی از پر‌انرژی‌ترین و خوشمزه‌ترین صبحانه‌های ایرانی، ترکیب ارده با شیره انگور است. البته اگر هر دوی آنها اصیل و باکیفیت باشند. زمانی که ارده‌‌ مصرفی خودم برای صبحانه تمام می‌شد، هیچ‌وقت نمی‌توانستم مشابه حلوا ارده‌‌ اردکان را در مغازه‌ها یا فروشگاه‌های زنجیره‌ای سبزوار یا بندرعباس پیدا کنم.

برندهای مشابه نیز طعم و عطر ارده اردکان را نداشتند. اگر هم ارده اردکان اصل در شهرهای بزرگ مثل تهران پیدا می‌شد، معمولا از تاریخ تولید آنها زمان زیادی گذشته بود و آن تازگی خاص را نداشت. علاوه بر این، عادت شخصی خودم بر این بود که قبل از خرید محصول و سوغات یک شهر، ابتدا از مردم بومی آنجا سراغ بهترین فروشگاه و برند را می‌گرفتم و از آنجا خرید می‌کردم.

همین موضوعات باعث شد به این فکر بیفتم که چرا مردم ایران با بهترین و معتبرترین برندهای سوغات و صنایع دستی آشنا نباشند و علاوه بر آشنایی، چرا نتوانند در لحظه و به صورت آنلاین محصول موردنظر خود را خریداری کنند. خلاصه خرید حلوا ارده‌‌ تازه، اصل و باکیفیت اردکان و همچنین پیدا‌کردن بهترین فروشگاه‌های هر شهر همان جرقه‌‌ ابتدایی برای راه‌اندازی ای‌تحفه بود.

قبل از اینکه استارتاپ خود را راه‌اندازی کنید، مشغول چه کاری بودید؟

استارتاپ ای‌تحفه

قبل از راه‌اندازی استارتاپ ای‌تحفه در صنعت نفت و گاز مشغول کار بودم. حدود ۸ سال در پالایشگاه‌های مختلف داخلی و خارجی در واحد مهندسی فعالیت داشتم.

خدماتی که ای‌تحفه به مشتریان خود ارائه می‌دهد، شامل چه مواردی است؟

استارتاپ ای‌تحفه یک فروشگاه آنلاین سوغات و صنایع‌دستی است که ضمن معرفی بهترین و معتبرترین برند و فروشگاه‌های شهری، امکان خرید و هدیه‌دادن آنلاین سوغات و محصولات را نیز برای مردم عزیز کشورمان فراهم کرده است. کاربران می‌توانند از طریق وب‌سایت ای‌تحفه با بهترین برندهای سوغات و محصولات ایرانی آشنا شوند و خرید خودشان را انجام دهند.

استارتاپ ما در دو حوزه سوغات و صنایع‌دستی فعال است. سبد محصول ما فقط سوغات نیست، بلکه تحفه هر شهر است، به این معنا که برخی ارزاق روزانه مانند ‌عسل، چای، برنج، زعفران، روغن حیوانی، خرما و…‌ نیز در سایت ای‌تحفه با تضمین کیفیت و قیمت موجود است.

از چه زمانی کار خود را آغاز کردید؟

مراحل تحقیق و توسعه و همچنین نوشتن طرح توجیهی کار از حدود یک‌سال پیش آغاز شد. راه‌اندازی نسخه نهایی سایت نیز از اوایل شهریور ماه امسال انجام شد.

سرمایه اولیه‌تان برای شروع کار چقدر بود؟

سرمایه اولیه ما برای راه‌اندازی استارتاپ ای‌تحفه مبلغی در حدود ۱۰۰ میلیون تومان بود.

از زمانی که ای‌تحفه را راه‌اندازی کردید، چه تعداد کاربر از خدمات شما استفاده کرده‌اند؟

از زمان شروع کار تاکنون بیش از ۳۰هزار نفر از خدمات این استارتاپ که معرفی بهترین برند و امکان خرید آنلاین است،‌ استفاده کرده‌اند.

شیوه درآمدزایی‌تان چگونه است؟

استارتاپ ای‌تحفه

طی قراردادی که با فروشندگان منعقد می‌کنیم، درصدی از مبلغ فروش به‌عنوان کارمزد از فروشنده دریافت می‌شود. سعی ما بر این است که قیمت درب فروشگاه برند در همان شهر با قیمت سایت یکسان باشد.

از زمان راه‌اندازی استارتاپ ای‌تحفه، چقدر فروش داشته‌اید؟

ما هنوز تبلیغات رسمی خودمان را شروع نکرده‌ایم و در حال چیدمان و پر‌کردن قفسه‌های سایت و عقد قرارداد با برندهای شناسایی‌شده هستیم اما خوشبختانه تا همین‌جای کار نیز از طریق سرچ گوگل مشتری‌ خوبی داشتیم. متاسفانه در این فاز نمی‌توانم مبلغ فروش را عنوان کنم.

[bs-quote quote=”استارتاپ ای‌تحفه فروشگاه آنلاین سوغات و صنایع‌دستی است که ضمن معتبرترین برند و فروشگاه‌های شهری، امکان خرید و هدیه‌دادن آنلاین سوغات را فراهم کرده است” style=”default” align=”center” color=”#1e73be”][/bs-quote]

تامین‌کنندگان محصولات را چطور شناسایی می‌کنید؟

مراحل انتخاب تامین‌کنندگان و فروشندگان سایت ای‌تحفه، براساس نظرسنجی مردم بومی آن منطقه صورت می‌گیرد. این نظر‌سنجی‌ها با شیوه‌های متفاوتی از قبیل ‌حضوری، تلفنی و از طریق شبکه‌های اجتماعی‌ و در یک جامعه آماری بالا انجام می‌شود. ما اعتقاد داریم که بهترین منبع برای انتخاب معتبرترین برند و باکیفیت‌ترین محصول مردم بومی همان منطقه هستند.

برای معرفی استارتاپ خود و اینکه بیشتر شناخته شوید، چه کارهایی را انجام دادید؟

فعلا در مرحله عقد قرارداد با برندهای مختلف در سراسر کشور هستیم. اما برای محصولات موجود بیشتر تبلیغات‌مان در حوزه شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات کلیکی و حضور در نمایشگاه‌ها‌ست.

مهم‌ترین چالش پیش‌روی شما از وقتی که کارتان را شروع کردید، چه چیزهایی بوده است؟

ما در این کار چالش‌های خیلی زیادی داریم، ‌آن هم به خاطر تنوع بالای محصول و گستردگی کشور است. اما خدا را شکر تاکنون چالش حل‌نشده نداشته‌ایم. تنها در بحث لجستیک و ارسال محصول است که معضلاتی داریم آن‌ هم برای برخی محصولات حساس و شکننده که در حال تحقیق و بررسی برای رفع آن هستیم.

در چشم‌اندازی که برای ای‌تحفه ترسیم شده، به دنبال چه هستید؟

ان‌شاءالله فاز بعدی کار ما صادرات سوغات و صنایع‌دستی است که در واقع صادرات فرهنگ، هنر و اصالت ایران است، چون با بهترین‌های ایران کار می‌کنیم از بابت کیفیت و سلامت محصولات نگرانی نداریم. امیدوار هستیم که در آینده‌ای نزدیک از ای‌تحفه به عنوان سفیر سوغات ایران یاد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.