کمپینی با حس نوستالژی

تبلیغ خلاقانه رنو از گذشته تا اکنون

0

تلفیق دو سده و یا به بیان دیگر، ایجاد یک پل میان گذشته و آینده مهم‌ترین نکته‌ای است که در این تبلیغ وجود دارد؛ نکته‌ای که در عین حال یک کنتراست جالب توجه را نیز ایجاد کرده است.

آگهی خلاقانه‌ برند رنو با همکاری گروه بازاریابی Publicis در سال جاری ارائه داده است، با تمرکز بر حس نوستالژی در میان بینندگان این آگهی، سابقه بیش از ۱۰۰سال خود را نیز به نمایش گذاشته است.

به‌روزبودن، فناوری و در عین حال یاد و خاطره گذشته‌ها، مهم‌ترین مضامینی هستند که تقریبا هر بیننده‌ای با دیدن تبلیغ مذکور، به آنها پی خواهد برد. تصویر مورد نظر یکی از جدیدترین اتومبیل‌های برند رنو را به نمایش گذاشته که درست در وسط تصویر قرار گرفته و با رنگ آبی و براقی که دارد، خودنمایی می‌کند.

اما در پس‌زمینه تصویر این ماشین، یک فضای سیاه و سفید از خیابانی با قدمت بیش از ۱۰۰سال نشان داده می‌شود، همینطور مردی نیز به تصویر در‌آمده‌ است که با پوشش گذشته در حال عبور از خیابان بوده و سوار ماشین می‌شود.

تلفیق دو سده و یا به بیان دیگر، ایجاد یک پل میان گذشته و آینده مهم‌ترین نکته‌ای است که در این تبلیغ وجود دارد؛ نکته‌ای که در عین حال یک کنتراست جالب توجه را نیز ایجاد کرده است. در این تصویر، گویی زمان گذشته از حرکت باز ایستاده و یک نشانه از دنیای جدید و مدرن امروز، در دل آن پرتاب شده است. خصوصا رنگی‌بودن اتومبیل و سیاه ‌و سفیدبودن بقیه فضای عکس این تصور را قوی‌تر می‌کند.

جزییات نوستالژیک

توجه به پوشش خیابان‌ها و همینطور ساختمان‌ها نیز قابل توجه است، به گونه‌ای که برخلاف یک ماشین مدل جدید از برند رنو، آسمانخراش و یا آپارتمان‌های بلند و خیابان‌های پرزرق و برق امروز به چشم نمی‌خورد؛ بلکه خیابانی سنگفرش و خلوت در کنار ساختمان‌هایی به سبک گذشته دیده می‌شوند و اتفاقا همین تصاویر قدیمی هستند که درجه نوستالژیک بودن این تبلیغ را نیز پررنگ‌تر می‌کنند، چراکه مخاطبان این آگهی، به سابقه دیرین برند رنو پی برده و چه بسا که برای افراد مسن‌تر خاطرات زیادی نیز تداعی شود.

علاوه بر اینکه مفاهیمی مانند قدمت برند رنو و خاطره‌انگیزی آن، از تصویر فوق استنباط می‌شود، نکته مهم‌تر و اساسی‌تری نیز در این تصویر وجود داشته و در گوشه‌ای از آن نیز نوشته شده است، مضمون اصلی آن نیز راحت‌تر شدن زندگی مصرف‌کنندگان برند رنو است. (ما زندگی روزمره مشتریان‌مان را از آغاز تاکنون، آسان‌تر کرده‌ایم!)

جمله فوق به این معناست که مخاطبان دیرین نام تجاری رنو که بیش از ۱۰۰ سال با آن همراه بوده‌اند، محصولات باکیفیت‌تر و مدرن‌تری را دریافت کرده و در نتیجه شرایط آسان‌تری را در زندگی خود تجربه خواهند کرد.

به طور کلی این آگهی خلاقانه‌ برند رنو با تأکید بر قدمت یک نام تجاری و برقراری یک رابطه عاطفی با مخاطب خود، جنبه کاربردی اتومبیل‌های برند رنو را نیز پررنگ‌تر کرده و یک زندگی آسان‌تر را به مشتریان خود نوید می‌دهد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.