رشد کسب‌وکار

آوانت و وام‌دهی آسان

شرکت آوانت (Avant) که در گذشته به نام آوانت‌کردت معروف بود، یک شرکت خصوصی در شیکاگو است که در صنعت فناوری مالی فعالیت دارد. این شرکت در سال 2012 توسط کارآفرینان زنجیره‌ای آلبرت گلداشتاین، جان سان‌ و پل ژانگ تاسیس شد. در ابتدا این شرکت به عنوان یک وام‌دهنده فعالیت می‌کرد و در اوایل سال 2013 با استفاده از فناوری خود اولین وام تضمین‌نشده شخصی را صادر کرد. آوانت در اواخر سال 2012 راه‌اندازی شد و وام‌های شخصی را از 2هزار دلار گرفته تا 35هزار دلار به مصرف‌کنندگان ارائه می‌داد و مدت بازپرداخت این وام‌ها نیز 2 تا 5 سال بود.

فناوری آوانت از الگوریتم‌ها، پروتکل‌های یادگیری ماشینی و ابزارهای تجزیه و تحلیل به اضافه داده‌های استاندارد مصرف‌کنندگان برای تعیین یک نرخ سفارشی‌سازی‌شده، مبلغ وام و مدت زمان بازپرداخت وام استفاده می‌کند. این شرکت در سال 2013 ارائه دسترسی به وام‌ها را فقط در 16 ایالت آمریکا آغاز کرد. در حال حاضر این شرکت به 46 ایالت این کشور وام ارائه می‌کند. در اکتبر سال 2013 نیز این شرکت در خارج از مرز‌های آمریکا فعالیت خود را آغاز کرد و خدمات خود را به کانادا و انگلستان نیز ارائه داد. از سال 2012 تا 2015 این شرکت رشد چشمگیری داشت و بیش از 1 میلیارد دلار وام از طریق وب‌سایت آوانت اعطا شد و این شرکت 1.4 میلیارد دلار سرمایه از سرمایه‌گذاران خود اعم از آگوست کپیتال، تایگر گلوبال و ویکتوری پارک کپیتال دریافت کرد. پس از ورود به صنعت رو به رشد فین‌تک، آوانت نرم‌افزار خود را تولید کرد که سعی می‌کند به طور کارآمد ریسک و تقلب پیش‌فرض را با استفاده از فناوری یادگیری ماشینی کاهش دهد. در ماه آوریل 2015، آوانت بازار کار سازمانی آوانت را راه‌اندازی کرد. بودجه 400 میلیون دلاری این شرکت به سرمایه‌گذاران امکان داد تا وام‌هایی را از طریق پلتفرم فناوری آوانت خریداری کرده و از طریق تنوع منابع مالی به آوانت سود برسانند.

سان و ژانگ پس از فارغ‌التحصیلی از برنامه استارتاپی وای کامبینیتور در سال 2012، به دنبال راه‌اندازی کسب‌و‌کار خود به نام دبتی رفتند که یک پلتفرم بود که برای کمک به افراد در مدیریت وام خود طراحی شده بود و به این افراد امکان می‌داد تا بر اساس شرایط مالی منحصر‌به‌فرد خود تصمیمات آگاهانه بگیرند. بدون اینکه هیچ درآمدی داشته باشند، سان به دنبال یک وام شخصی رفت. او متوجه شد که روند تقاضا برای وام بسیار طاقت‌فرسا و زمان‌بر است. این امر، به علاوه اینکه آنها در برنامه وای کامبینیتور شرکت کرده بودند، موجب شد که به فکر راه‌اندازی استارتاپی به نام آوانت بیفتند. آنها که کارآموزان سابق در انووا بودند، این فرصت را پیدا کردند تا با کارآفرین شیکاگو در دسامبر 2012 شراکت کنند و یک محصول بسازند که روند دریافت وام را آسان‌تر می‌کرد. تا آوریل سال 2015، آوانت بیش از 1 میلیارد دلار بودجه دریافت کرد و از یک تیم سه‌نفره به یک تشکیلات با بیش از 650 کارمند تبدیل شد. در فوریه 2015، آوانت اپلیکیشن و پلتفرم مدیریت وام به نام ردی فور زیرو را خریداری کرد و نام آن را به آوانت تغییر داد. این خرید با هدف کاهش هزینه‌ها و موانع بر سر راه دریافت وام صورت گرفت. یکی دیگر از نتایج این خرید افتتاح دومین دفتر کار شرکت در لس‌آنجلس بود که ردی فور زیرو در گذشته در آنجا تاسیس شده بود. در سال 2015، فوربس شرکت آوانت را به عنوان ششمین شرکت موفق آمریکا معرفی کرد و نام این شرکت در فهرست استارتاپ‌های میلیاردی آینده قرار گرفت. مسئول ارشد فناوری، پل ژانگ نیز در بین 30فرد برتر مجله اینک قرار گرفت و مسئول ارشد اجرایی گلداشتاین نیز برنده جایزه کارآفرین سال شد. در سال 2014، آوانت 225 میلیون دلار سرمایه از تایگر گلوبال، یکی از بنیانگذاران پی‌پال و شرکت خصوصی KKR دریافت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.