توزینو پلی بین بازاریاب‌ها و کارفرمایان

خدمات تامین نیروی بازاریاب

0

همانطور که می‌دانیم رابطه بین کارفرما و نیروی کار بسیار مهم است. اپلیکیشن توزینو درواقع رابطی میان کارفرما و نیروهای بازاریاب است.توزینو یک پلتفرم خلاق برای مدیریت و مانیتورینگ نیروهای خارج از سازمان است که به کارفرما و نیروی بازاریاب این امکان را می‌دهد که در هر کجای شهر باشند بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.درگفت‌وگویی که با محمدصابر رستگاری، بنیانگذار و ایده‌پرداز این مجموعه داشتم، سوالاتی را از ایشان پرسیدم که در ذیل این مطلب می‌خوانیم.

 • زمینه کاری شما قبل از شروع این استارتاپ چه بود؟

قبل از راه‌اندازی توزینو و ‌حین تحصیلات و خدمت سربازی سابقه ۷‌‌‌ساله‌ای در رزومه خودم دارم که شامل فعالیت در شرکت‌های مختلف به عنوان بازاریاب، استخدام به عنوان مترجم همایش‌ها و … می‌شود. در این مدت یک وبلاگی هم داشتم که از طریق آن پروژه‌های آماری را انجام می‌دادم. درنهایت پس از گذشت این ۷ سال وارد حوزه کسب‌و‌کار اینترنتی شدم.

 • ایده شروع این استارتاپ از چه زمانی و چگونه در ذهن شما شکل گرفت؟

از آنجایی که خودم در گذشته سابقه کار به عنوان بازاریاب را داشتم، به طور کامل نسبت به چالش‌ها و مشکلات این کار شناخت داشتم، از این رو این ایده به ذهنم رسید که پلتفرمی طراحی کنم که از طریق آن کارفرما‌ها بتوانند درخواست نیروی بازاریاب بدهند و عملکرد آنها را به صورت هوشمند مدیریت کنند.

 • استارتاپ شما دقیقا چه خدماتی را ارائه می‌دهد و افراد چطور می‌توانند از آن استفاده کنند؟

توزینو یک استارتاپ در حوزه تبلیغات btl است که به دنبال ایجاد پل ارتباطی مستقیم و موثر بین دو جامعه یعنی بازاریاب‌ها و کارفرمایان است. ما در استارتاپ توزینو حدود ۳۰۰ نیروی بازاریاب با‌تجربه داریم که در حوزه‌های مختلف تبلیغات btl ( بازاریابی میدانی) مانند نصب اپلیکیشن استارتاپ‌ها جهت جذب کاربر برای آنها، اجرای پروژه‌های سمپلینگ و پروموشن، تحقیقات بازار، توزیع اوراق تبلیغاتی و… فعالیت می‌کنیم. کارفرمایان می‌توانند بعد از ثبت درخواست نیروی بازاریاب از امکانات مدیریتی هوشمند اپلیکیشن توزینو استفاده کنند. همچنین توزینو به شرکت‌هایی که خودشان نیروهای میدانی و برون‌سازمانی دارند، کمک می‌کند تا با استفاده از امکانات اپلیکیشن توزینو نیروهای خود را بهتر و هوشمندانه‌تر مدیریت کنند.

امکانات اپلیکیشن توزینو

 • مشاهده موقعیت مکانی تمامی نیروها از طریق جی‌پی‌اس
 • ساخت فرم گزارش کار و دریافت گزارش‌ها به صورت آنلاین توسط کارفرما
 • استخراج‌کردن گزارش‌ها از اپلیکیشن به فایل اکسل
 • فیلترکردن گزارش‌ها بر اساس نوع پروژه، نام بازاریاب و …
 • برقراری تماس تلفنی چت و چت صوتی با نیروها
 • بارگذاری عکس، فیلم و صوت در قسمت گزارش‌ها توسط نیروها
 • استفاده از خدمات اپلیکیشن در محیط ویندوز(وب اپ)

 

 • استارتاپ توزینو از چه بخش‌هایی تشکیل شده است؟

بخش‌های مختلف توزینو شامل بخش درخواست طراحی و چاپ اوراق تبلیغاتی جهت تسریع در کار تبلیغاتی شرکت‌ها، توزیع اوراق تبلیغاتی توسط نیروهای توزینو و درخواست نیرو جهت انجام تبلیغات btl است. از طرفی شرکت‌هایی که خودشان نیروهای برون‌سازمانی دارند، می‌توانند با استفاده از امکانات اپلیکیشن توزینو نیروهای خود را به صورت هوشمند مدیریت کنند.

 • سرمایه اولیه برای شروع کار توزینو چقدر بود؟

شروع کار مجموعه توزینو با سرمایه اولیه ۲۰‌میلیون تومان ایجاد شد و این مبلغ ۲۰‌‌میلیون تومان به‌تدریج به کار تزریق شد. در حال حاضر به دنبال بررسی شرایط برای مراحل اولیه جذب سرمایه و گسترش محصول تا ۶ ماه آینده هستیم.

 • تعداد کاربرانی که از اپلیکیشن شما استفاده می‌کنند، به چه میزان است؟

تعداد کاربران ما حدود ۱۰۰۰ نفر است که این هزار نفر شامل کسب‌و‌کار‌های کوچک و بزرگ است که ‌اصناف مختلف را دربرمی‌گیرند.

 • شیوه‌ درآمدزایی استارتاپ شما چگونه است؟

شیوه درآمدزایی استارتاپ توزینو به دو روش است؛ روش اول تامین نیروی بازاریاب برای کارفرمایان است که مبلغی به عنوان کمیسیون جهت معرفی بازاریاب‌ها از کارفرما دریافت می‌شود و جهت استفاده از امکانات مدیریتی نیروهای بازاریاب در اپلیکیشن توزینو هزینه‌ای از کارفرما دریافت نمی‌شود.در روش دوم در صورتی که کارفرما خودش نیرو داشته باشد و بخواهد از امکانات اپلیکیشن توزینو استفاده کند، می‌تواند تا ۱۴ روز به صورت رایگان از این امکانات استفاده کند و پس از آن با پرداخت هزینه‌ای به صورت ماهیانه به ازای هر نیرو از این امکانات استفاده کند.

 • برای انجام امور تبلیغاتی و معرفی استارتاپ خود به مردم چه اموری را انجام داده‌اید؟

بیشترین هزینه تبلیغات ما کار روی سئو سایت در مرورگر گوگل بود. در کنار اینها چاپ انواع تبلیغات مختلف فیزیکی نظیر تقویم‌های رومیزی و تراکت‌ها هم بوده است که از هر دو روش نتیجه خوبی گرفتیم.

 • از چالش‌های پیش روی استارتاپ توزینو بگویید.

چالش‌های اصلی ما مربوط به مسائل بیمه تامین اجتماعی است؛ چرا‌که مخصوصا در بحث بیمه سیستم کاری نیروهای پاره‌وقت تعریف نشده است. از طرف دیگر، در مرحله جذب سرمایه فرایند بسیار طولانی است و این برای ما چالش‌برانگیز است.

 • آیا شیوع ویروس کرونا روی کسب‌و‌کار شما نیز تاثیر داشته است؟

در روزهای اول شیوع کرونا عملا کسب‌و‌کار ما خوابید و ما هیچ پروژه و درخواستی نداشتیم اما مدتی است که دوباره درخواست‌ها از طرف مشتری‌ها دریافت می‌شود و آماده هستیم چندین پروژه در حوزه‌های مختلف btl را انجام دهیم.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.