define برخورد اول بسیار مهم است، حتی در ویدیو |شنبه مگ
رشد کسب‌وکار انتخاب سردبیر

برخورد اول بسیار مهم است، حتی در ویدیو

این یک باور عامیانه یا شعار نیست. برخوردهای اول واقعاً مهم هستند. وقتی برای اولین بار با کسی ملاقات می‌کنید، نوع نگاه و عملکرد شما در مغز او ثبت می‌شود. بدون شک خاطره دیدار اول، تأثیر مستقیمی در روابط آینده خواهد داشت و این ماجرا در اولین ارتباط تصویری با مخاطب بوسیله ویدیو نیز صادق است.

اولین چیزی که در ویدیوهای شخص محور، هرکسی می‌بیند صورت شما است، بنابراین ساختن یک ذهنیت خوب از چهره آغاز می‌شود. آیا تابه‌حال قبل از یک مصاحبه کاری مهم با این جمله مواجه شده‌اید: لبخند یادت نره! شاید شنیدن این جمله در لحظات پر از استرس کمی آزاردهنده باشد، اما واقعیت این است که چهره‌های خندان همیشه پیروز هستند.

ممکن است کمی مبالغه‌آمیز به نظر بیاید اما لبخند می‌تواند تفاوت زیادی در پیروزی یا شکست انسان ایجاد کن، به خصوص برای تولید محتوای ویدیویی و قرارگرفتن مقابل دوربینی که تمام حالات شما را از طریق صدا و تصویر به مخاطب منتقل می‌کند.

پس اگر هنوز یاد نگرفته‌اید در مقابل دوربین چهره خندانی داشته باشید، اصلاً لازم نیست وانمود کنید که شاد هستید و لبخند بزنید. این کار مانند تمام مهارت‌های فردی نیاز به تمرین دارد. شما باید یاد بگیرید که لبخند را به‌تدریج به جزئی جدانشدنی از چهره خود تبدیل کنید.

بیشتر بخوانید: پرسونال برندینگ چیست

جالب است بدانید در یکی از بررسی‌ها در ارتباط با تأثیر لبخند، محققان متوجه شدند زنانی که همیشه در محیط کار لبخند به لب دارند از دید همکارانشان حرفه‌ای‌تر به نظر می‌رسند. علاوه بر این لازم است بدانید که هرگز نباید برای تاثیرپذیری بیشتر به سراغ لبخند تصنعی بروید. لبخند باید واقعی باشد این بدان معناست که در ویدیوهای مختلف، فرم چهره و لبخندتان باید تغییر کند. در غیر این صورت چهره شما نقاب‌گونه و غیرقابل‌اعتماد به نظر می‌رسد.

اما لب‌ها تنها جز مهم در ارتباط نیستند. تأثیر نگاه و تماس چشمی در برقراری ارتباط باورنکردنی است. یک ارتباط چشمی ثابت می‌تواند باعث احترام و محبت دوچندان ‌شود. اگر می‌خواهید کیفیت ویدیوهایتان را بهبود ببخشید، فرض کنید مخاطبین زیادی درون لنز دوربین قرارگرفته اند، با آن ها تماس چشمی برقرار کنید و حس کلمات محتوایی که بیان می‌کنید را درون چشمان خود نیز سرازیر کنید .حالا یک چهره‌ی خندان و چشم‌هایی تأثیرگذار دارید.

این یعنی اولین قدم برای ایجاد ارتباط به‌درستی برداشته‌شده است. اکنون زمان آن رسیده به سراغ بدن خود بروید. شناخت زبان بدن، باعث می‌شود درک بهتری از دیگران و احساس آن‌ها داشته باشید.آیا فرد مقابلتان مضطرب است؟ یا برعکس دوست دارد با شما بیشتر گرم بگیرد؟ جواب چنین سؤالاتی را به‌راحتی می‌توانید در زبان بدن افراد پیدا کنید. درثانیه های ابتدایی ویدیو را طوری شروع کنید که گویی با یک دوست قدیمی روبرو شده‌اید.

به گرمی لبخند بزنید و بدنتان را کمی رو به جلو متمایل کنید مطمئن باشید تک تک این حالات حتی از قاب تصاویر ضبط شده نیز به مخاطب ویدیو منتقل می‌شوند. چنین رفتاری نشانگر توجه و احترام به ‌طرف مقابل است. توجه و احترامی که افراد به‌طور ناخودآگاه، آن را درک می‌کنند. همچنین بهتر است مراقب دست‌های خود باشید. کنترل حرکت دست‌ها و آرامش بدن برای جلب اعتماد افراد بسیار مهم است.

ممکن است عجیب به نظر برسد، اما مطالعات نشان می‌دهد اگر هنگام صحبت مدام صورت خود را لمس کنید، صحبت‌های شما تأثیر کمتری در فرد مقابل خواهد داشت. پس بهتر است در هنگام ارائه محتوایتان در مقابل دوربین آرام باشید و دستان خود را دور از صورت نگه‌دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.