تبدیل ؛ امن‌ترین و حرفه‌ای‌ترین پلتفرم خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران

0

با وجود نوظهور بودن صنعت ارزهای دیجیتال، شاهد محبوبیت روزافزون رمزارزها توسط عدۀ بسیاری در سراسر جهان هستیم و این روند می‌تواند به تحولی عظیم در سیستم مالی دنیا تبدیل شود.

دغدغه‌ای که این روزها برای طرفداران این حوزه وجود دارد معامله در کمال امنیت است. صرافی ارز دیجیتال تبدیل، یکی از صرافی‌های پیشروی ایرانی در زمینۀ تأمین امنیت کاربران است. سپیده پناه، مدیر مارکتینگ صرافی ارز دیجیتال تبدیل، از ابزارهای معامله‌گری حرفه‌ای و امنیت تبدیل می‌گوید.

آشنایی با تبدیل

تبدیل، یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های معاملۀ ارز دیجیتال در ایران است. تبدیل در حال حاضر میزبان بیش از ۵۰۰ هزار معامله‌گر ایرانی می‌باشد و همه روزه، حدود ۲۰ میلیارد تومان در این صرافی معامله می‌شود. هدف تبدیل شکستن انحصار صرافی‌های غیر بومی در حوزۀ معاملات ارزهای دیجیتال است. صرافی ارز دیجیتال تبدیل، یک شرکت دانش‌بنیان و ثبت‌شده است. تبدیل از درگاه پرداخت پشتیبانی می‌کند و همچنین دارای کد مالیاتی است و مطابق با قوانین نهادهای نظارتی چون پلیس فتا عمل می‌کند.

چرا تبدیل خود را پیشرو در تأمین امنیت می‌داند؟

تیم امنیت تبدیل به‌صورت ۲۴ ساعته وضعیت وب‌سایت صرافی را پایش می‌کند و از دارایی کاربران حفاظت می‌کند. علاوه بر این، سایت مرتباً توسط تیم‌های امنیت بیرونی تست می‌شود تا بالاترین سطح امنیت، برای دارایی کاربران تأمین شود. شایان ذکر است که صرافی ارز دیجیتال تبدیل تاکنون هیچ‌گونه نفوذ امنیتی را تجربه نکرده‌است.

این امنیت به چه شیوه‌ای ایجاد شده است؟

در حال حاضر صرافی ارز دیجیتال تبدیل بهترین روش حفظ سرمایه را برای کاربران خود از طریق کیف پول‌های توزیع‌شده در پیش گرفته است و همواره در تلاش برای بیشینه‌سازی امنیت کاربران است.

اکنون باید به این سؤال پاسخ داد که کیف پول توزیع‌شده چیست و چه مزایایی دارد؟ در ابتدا لازم است دربارۀ کیف پول ارز دیجیتال بدانیم. کیف پول ارز دیجیتال یک نرم‌افزار یا سخت‌افزار است که امنیت کلید خصوصی ارزهای دیجیتال را برای کاربران فراهم می‌آورد. در واقع رمزارزها بر روی شبکه بلاک‌چین قرار داشته و کیف پول‌ها صرفاً کلید خصوصی لازم برای دسترسی به این رمزارزها را نگهداری می‌کنند. دارندۀ این کلید‌های خصوصی به عنوان مالک رمزارزهای موجود در شبکه بلاک‌چین شناخته می‌شود؛ بنابراین اگر کیف پول گم شود یا به سرقت برود، تمام رمزارزها در جای خود قرار دارند، اما کسی می‌تواند از آنها استفاده کند که به کلیدهای خصوصی از قبل ساخته شده برای آن‌ها دسترسی داشته باشد.

اکنون می‌توانیم به سوال اصلی‌مان یعنی ماهیت کیف پول توزیع‌شده برگردیم. کیف پول توزیع‌شده (Distributed Wallet) امن‌ترین و پیشرفته‌ترین نوع کیف پول ارز دیجیتال است. در این نوع از کیف پول‌، کلید خصوصی در یک فرآیند شبه رندوم ایجاد می‌شود و سرورهای مختلف درگیر در فرآیند تولید، هر کدام بخشی از کلید خصوصی را در خود ذخیره می‌کنند، که به صورت غیرمتمرکز در سرورهای مختلفی قرار می‌گیرد و خود این سرورها نیز به اطلاعات همدیگر دسترسی ندارند.

امکان آن وجود دارد که با ذکر مثال، موضوع را ساده‌تر بیان کنید؟

به عنوان مثال وقتی شما در همان ابتدا در حال ساخت ولت خود هستید، ۱۰ سرور مختلف در نقاط مختلف جهان برای تولید بخشی از کلیدهای خصوصی رمزارزهای شما نقش دارند. هر یک از این سرورها بخشی از این امضای الکترونیکی را تولید کرده و از بقیه آن اطلاعی ندارند. هیچ یک از این اجزا به تنهایی نمی‌تواند راه حلی برای ورود به کیف پول توزیع شده باشد و برای این منظور نیاز به در دسترس بودن تمام اجزاست. البته کاربر در ظاهر تفاوت خاصی میان کیف پول توزیع‌شده با سایر کیف پول‌های رایج مشاهده نکرده و از این نظر چالشی وجود ندارد. این در حالی است که یک هکر برای رسیدن به اطلاعات کیف پول شما می‌بایست ۱۰ سرور مختلف را شناسایی و به آنها نفوذ کند. همین باعث می‌شود که احتمال چنین نفوذی بسیار پایین و نزدیک به صفر باشد.

تبدیل چه مزایای دیگری برای معامله‌گران دارد؟

مزایای تبدیل، به امن بودن ختم نمی‌شوند. اعضای خلاق و مشتاق تیم، پیوسته تلاش‌ می‌کنند تا صرافی توسعه پیدا کند و در این راستا، همواره مشغول اضافه کردن ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدید به صرافی و بهبود تجربۀ کاربران خود هستیم. در حال حاضر، خرید و فروش ۲۰۰ ارز دیجیتال در تبدیل پشتیبانی می‌شود و این رقم در حال افزایش است. تبدیل، متنوع‌ترین ارزهای دیجیتال را برای کاربران خود در دسترس قرار داده است. معامله‌گران این قابلیت را دارند تا انواع رمزارزها مثل ارزهای متاورسی، فن توکن‌ها، ارزهای NFT را در تبدیل خرید و فروش کنند.

سهولت و آسودگی کاربران، یکی دیگر از دغدغه‌هایی است که ما تلاش کرده‌ایم پاسخ مناسبی برای آن داشته باشیم. ما توانسته‌ایم این سهولت را در تمام بخش‌های صرافی فراهم کنیم، چه در مرحلۀ ثبت نام و احراز هویت، چه در واریز و برداشت وجه، و چه در معاملۀ رمزارز. علاوه بر این، در صورت آنکه کاربران به مشکلی برخورد کنند، تیم پشتیبانی همواره \اسخگو و همراه کاربران تبدیل خواهد بود. پشتیبانی ۲۴ ساعتۀ آنلاین، این امکان را به معامله‌گران می‌دهد که در صورت برخورد با هرگونه مشکل در صرافی، سریعاً از آن عبور کنند و تمام تمرکز خود را روی معاملات‌شان بگذارند.

«خرید آسان» دیگر قابلیتی است که برای سهولت کاربران به صرافی تبدیل اضافه شده است. شما می‌توانید ارزهای مختلف را با تومان، تتر و همچنین به صورت معاوضه با ارزهای دیگر (swap) خریداری کنید. شایان ذکر است که تبدیل، تنها صرافی ایرانی است که امکان معاوضۀ دو رمزارز با یکدیگر را در بخش خرید آسان برای کاربران خود فراهم آورده است.

البته این اولین بار نیست که تبدیل، پیشگام در توسعۀ فناوری صرافی‌های ارز دیجیتال بوده. تبدیل اولین صرافی در ایران است که در آن، امکان تعیین حد ضرر (استاپ لاس) و OCO به وجود آمد. یکی دیگر از قابلیت‌های صرافی تبدیل، «صفحۀ سود و زیان» است. در این پنل شما می‌توانید با جزئیات بیشتری وضعیت دارایی‌های خود را رصد کنید. پرتفوی لحظه‌ای، سبد دارایی‌ها و نمودار ارزش تاریخی دارایی‌ها، از جمله مواردی هستند که در این پنل مشاهده می‌شوند.

سخن آخر؟

ما در قبال اعتماد معامله‌گران‌مان مسئول هستیم و در نتیجه، امنیت دارایی‌های آن‌ها، اولویت اول ما در صرافی تبدیل است. ما معتقدیم همۀ جامعه باید این فرصت را داشته باشند که در محیطی امن، دانش اقتصادی خود را گسترش داده و به سرمایه‌گذاری بپردازند. امیدوار هستیم که در آینده میزبان جمع بیشتری از هم‌وطنان‌مان باشیم.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.