انتخاب سردبیر محتوای برند

مراحل و نکات انتشار کتاب در آمازون و کسب درآمد از آن

مراحل و نکات انتشار کتاب در آمازون و کسب درآمد از آن

در این عصری که تکنولوژی روزبه‌روز بیشتر پیشرفت می‌کند و فضای مجازی هر روز گسترده‌تر می‌شود، کسب‌وکارها و ارائه‌ی محصولات هم هر روز شکل تازه‌تری به خود می‌گیرند و بازاریابی و فروش هم متناسب با این عصر اتفاق می‌افتد.

یکی از عرصه‌هایی که با پیشرفت فضای مجازی دچار تغییرات زیادی شده است، عرصه‌ی فروش کتاب است و این روزها کمتر کسی ممکن است با کتاب‌های الکترونیکی آشنا نباشد.

حالا دیگر نویسنده‌ها فقط به ارائه‌ی نسخه‌ی چاپی اثری که خلق کرده‌اند، راضی نیستند و خواننده‌های بسیاری در سراسر دنیا، کتاب‌های الکترونیکی را ترجیح می‌دهند. آن‌ها اعتقاد دارند که کتاب‌های الکترونیکی ارزان‌تر هستند، راحت‌تر حمل می‌شوند و از آن‌جایی که ما در طول شبانه‌روز مدام با گوشی‌ها، تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌های‌مان در تماس هستیم، کتاب خواندن روی این دستگاه‌ها منطقی‌تر و ساده‌تر است.

باتوجه به این تغییر همه‌جانبه، نویسندگانی هم که با زمانه پیش می‌روند، باید روش‌های ارائه‌ی کتابشان را در فضای مجازی یاد بگیرند و به دنبال پلتفرم‌های شناخته‌شده‌ی اینترنتی برای انتشار کتابشان باشند.

فروش کتاب در آمازون یکی از بهترین و کارآمدترین روش‌ها برای انتشار کتاب و درآمدزایی است. اما باتوجه به این‌که این وبسایت پهناور دارای ۳.۴ میلیون عنوان کتاب ادبی و رمان، ۳.۶ میلیون عنوان کتاب تاریخی و نیم میلیون کتاب کامیک و تصویری است، برای این‌که کتابمان در این خیل عظیم جمعیت گم نشود، باید مراحل و نکات انتشار کتاب در آمازون را بلد باشیم و طوری اثرمان را در این پلتفرم ارائه کنیم که بتوانیم به مرحله‌ی کسب درآمد هم برسیم.

ما در این مقاله به شما یاد می‌دهیم که درصورت برخوردار بودن از مهارت نویسندگی و خلاق و ایده‌پرداز بودن، چطور کتابی را برای انتشار در آمازون آماده کنید و جوری آن را به فروش برسانید که درآمد بالا و دلاری داشته باشید.

آشنایی با مفهوم Public Publishing

همان‌طور که گفتیم در دنیای امروز، اینترنت و فضای مجازی به بستری پویا و کارآمد برای کسب درآمد تبدیل شده است و اگر در زمینه‌ای خاص مهارت داشته باشید می‌توانید از آن برای راه‌اندازی کسب‌وکار در فضای مجازی استفاده کنید.

یکی از این مهارت‌ها نویسندگی است و اگر شما آن را بلد باشید، ادبیات ملل مختلف را بشناسید و از مطالعه لذت ببرید، می‌تواند با تقویت مهارت‌های مارکتینگی خودتان، کسب‌وکاری راه‌اندازی کنید که برای ساختن آن به سرمایه‌ای هنگفت نیاز ندارید.

Public Publishing یک مدل بیزینس است و کتاب‌هایی که در این مدل به فروش می‌رسند، کتاب‌های حوزه‌ی Public Domain هستند. باید بدانید برای استفاده از این روش نیاز دارید که با شرایط و ضوابط خاص آن آشنا شوید تا با مشکلاتی مثل ساسپند شدن اکانت یا دعاوی حقوقی مواجه نشوید.

چرا آمازون را برای انتشار کتاب انتخاب می‌کنیم؟

شاید این سوال برای‌تان پیش بیاید که در میان این همه وبسایت‌هایی که انواع مختلف محصولات را در دسترس مشتریان قرار می‌دهند، چرا ما آمازون را انتخاب کرده‌ایم. در پاسخ به این سوال باید گفت که این انتخاب دلایل بسیاری دارد؛ دلایلی مثل:

 • رایگان بودن نشر کتاب: شما برای انتشار کتابتان در آمازون هیچ مبلغی پرداخت نمی‌کنید.
 • سرعت بالای انتشار: تنها به ۱۲ تا ۲۴ ساعت برای انتشار جهانی اثرتان نیاز دارید.
 • وسعت زیاد انتشار: در آمازون اثر شما می‌تواند به دست خواننده‌هایی در سرتاسر دنیا برسد. کاری که حتی بزرگ‌ترین ناشران بین‌المللی هم نمی‌توانند انجام دهند.

البته باید به این نکته هم توجه داشته باشید که این شرایط فقط زمانی به نفع شماست که کتاب خوب، استاندارد و باارزشی تولید کرده باشید که خواننده‌ها آن را بپسندند و هنرهای تبلیغاتی را بلد باشید تا میان میلیون‌ها عنوان مختلف، کتابتان به چشم بیاید.

مراحل انتشار کتاب در آمازون

اگرچه آمازون پلتفورم آنلاین بسیار مناسبی برای انتشار کتاب است و می‌توان از طریق آن به درآمد دلاری قابل‌توجهی دست پیدا کرد اما این‌طور نیست که بتوانید بدون طی کردن مراحل نشر و توجه به نکات و جزئیات، به موفقیت دست پیدا کنید.

در این‌جا ما به‌طور خلاصه به مراحل نشر کتاب در وبسایت آمازون می‌پردازیم:

نوشتن یک کتاب خوب

شاید این جمله به‌نظرتان کلیشه‌ای بیاید اما واقعیت این است که اگر استانداردها را رعایت نکنید و نیاز‌ها و علاقه‌مندی‌های مخاطبانتان را نشناسید با هیچ ترفندی نمی‌توانید کتابتان را به فروش برسانید.

طراحی یک جلد مناسب

جلد کتاب شما به‌نوعی معرف کتاب شما است و هرچقدر طراحی آن تأثیرگذارتر باشد، توجه‌ بیشتری را به سمت خودش جلب می‌کند و احتمال فروشش بالاتر می‌رود.

ساخت کتاب الکترونیک

شما دارید کتابتان را در فضای مجازی منتشر می‌کنید پس باید این کتاب را با فرمتی متناسب با این فضا ارائه دهید، صفحه‌ی عنوان مناسبی برایش بسازید، لینک‌سازی کنید و…

لانچ کردن کتاب روی Amazon KDP

وقتی آماده‌سازی کتاب انجام شود، جلدی مناسب طراحی شود، مقدمه‌ی خوبی برای کتاب تدوین شود و…، نوبت به لانچ کردن کتاب در آمازون می‌رسد. KDP مخفف Kindle Direct Publishing است و در واقع اکانتی است که شما به‌واسطه‌ی آن اثرتان را در آمازون منتشر می‌کنید.

این ساده‌ترین روندی است که می‌توان برای نشان دادن مراحل انتشار کتاب در آمازون ارائه داد. اگرچه فرایند اصلی به همین شکل و شامل این قدم‌هاست اما شما باید برای موفقیت آمیز بودن این مراحل، به فعالیت‌هایی مثل آماده کردن Front material  و End material مناسب، ساختن readers’ magnet، آماده کردن لیست ایمیل و نکات فنی آن، تبلیغ در رسانه‌های اجتماعی، انتخاب ژانر محصول در آمازون، انتخاب کلیدواژه‌ها در آمازون، قیمت‌گذاری کتاب و…هم بپردازید.

رعایت کردن همه‌ی این مراحل و نکات است که در آخر منجر به این می‌شود که با صرف هزینه‌ای کم به درآمدی بالا و دلاری دست پیدا کنید.

مراحل انتشار کتاب در آمازون

دوره‌ی آموزشی انتشار کتاب‌ در آمازون

همان‌طور که گفتیم انتشار کتاب در آمازون می‌تواند به یک بیزینس مستقل و سودآور با درآمد دلاری تبدیل شود اما برای رسیدن به این مرحله شما باید از ویژگی‌هایی برخوردار باشید؛ ویژگی‌هایی مثل:

 • خلاق و ایده‌پرداز بودن
 • تمایل داشتن به راه‌اندازی بیزینسی با سرمایه‌گذاری و ریسک کم
 • توانمند بودن در زمینه‌ی نویسندگی
 • علاقه‌ داشتن به فرهنگ، مطالعه و ادبیات
 • تمایل به شاغل شدن در حوزه‌ی e-commerce

دوره‌ی آموزشی انتشار کتاب‌ در آمازون

اگر چنین ویژگی‌هایی را در خودتان می‌بینید، برای پیشرفت در زمینه‌ی انتشار کتاب در آمازون، کافی است در دوره‌ای آموزشی و جامع شرکت کنید تا با همه‌ی جزئیات مراحل نشر در این پلتفرم جهانی آشنا شوید و بتوانید بدون آزمون و خطا، کتاب خود را با سود بالایی به فروش برسانید.

شرکت در دوره‌های آموزشی FBA MAP

در دوره‌های آموزشی FBA MAP، فارسی‌زبانان در همه جای دنیا، می‌توانند یاد بگیرند که چطور با را‌ه‌اندازی یک بیزینس مستقل در خانه، صاحب درآمدی دلاری شوند. با هر سطح دانشی می‌توانید در این دوره‌ها شرکت کنید و در پلتفرم آمازون، با سرمایه‌ای اندک، بیشترین بازدهی را در بازار آنلاین بین‌المللی داشته باشید.

دوره‌ی آموزش انتشار کتاب در آمازون یکی از انواع دوره‌های آموزشی FBA MAP است و در این دوره شما مراحل نشر سودآور کتاب الکترونیکی خود را با همه‌ی نکات، ترفندها و جزئیاتش یاد می‌گیرید.

1 دیدگاه

 • مهدی 6 ژانویه 2022

  سلام مگه میشه از ایران هم در آمازون کتاب فروخت؟
  یعنی من میتونم درآمد دلاری داشته باشم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.