دلایل افزایش قیمت بیت کوین در ۲۰۲۰

0

از ۱۶ دسامبر ۲۰۲۰ بیت کوین نسبت به قبل حدود ۱۹۵ در صد افزایش یافته است و از ۲۳۰۰۰ دلار عبور کرد اما چه چیزی باعث این افزایش قیمت ناگهانی شده است؟

دلایل صعود نمودار قیمت بیت کوین مختلف است، می توان گفت بیت کوین از چیزی که قبلا کلاهبرداری در نظر گرفته می شد به یک سرمایه گذاری مناسب توسط سرمایه گذاران میلیاردر مشهور، موسسات بزرگ و سرمایه گذاران کوچک تبدیل شده است.

تورم و پایین آمدن قدرت خرید دلار

اما چرا سرمایه گذاران با اینکه قیمت بیت کوین رو به صعود است باز هم سرسختانه عمل می کنند؟

تورم و پایین آمدن قدرت خرید دلار

از زمان حذف استاندارد طلا در سال ۱۹۷۱ توسط ریچارد نیکسون میزان دلاری که روزانه در حال گردش می باشد به طور مداوم افزایش یافته است. بین سال ۱۹۷۵ تا درست قبل از شروع ویروس کرونا یعنی ۹ مارس ۲۰۲۰، کل حجم پول از ۲۷۳.۴ میلیارد دلار به بیش از ۴ تریلیون دلار افزایش یافته است.

اما از آن به بعد هم، کل عرضه پول از ۴ تریلیون دلار به بیش از ۶.۵ تریلیون دلار رسیده است که آن را به دلیل مخارج خصوصی و عمومی ویروس کرونا می دانند. حتی کنگره ای برگزار شد، که لایحه محرک تقریبا کمک ۱ تریلیون دلاری برای مبتلایان به ویروس کرونا بود را تصویب کند.

اما افزایش حجم پول پیامد های قابل توجهی در دراز مدت بر قدرت خرید دلار دارد.

سرمایه گذاری با پول نقد

افزایش میزان دلار باعث شد، که سرمایه گذارانی که حتی در خرید و فروش ارز دیجیتال دست دارند از این بابت نگران شوند و به ازای سرمایه گذاری با پول نقد به دنبال یک دارایی مناسب باشند.

ممکن است به فکر سرمایه گذاری روی سنگهای گرانبها مانند طلا بیفتند اما این کاملا ریسکی می باشد، زیرا با اینکه طلا کم یاب است اما ما مقدار دقیق طلای قابل استخراج در زمین را نمی دانیم و حتی قابل ذکر می باشد، که طلا در سیاره های دیگر نیز وجورد دارد در نتیجه قبل از سرمایه گذاری دراز مدت روی آن بهتر است اندکی تفکر کنید.

چرا این موضوع برای بیت کوین اهمیت دارد

چرا این موضوع برای بیت کوین اهمیت دارد

دقیقا اینجاست که بیت کوین خود را متمایز می کند. در کد بیت کوین نوشته شده است که چه تعداد از آن در جهان وجود دارد و قابل استخراج است، بیت کوین که اولین ارز دیجیتال مبتنی بر فناوری بلاک چین می باشد، کار را برای سرمایه گذاران آسان کرده.

ما می توانیم با اطمینان تأیید کنیم که چه تعداد در حال حاظر وجود دارد و چه تعداد در آینده وجود خواهد داشت. این باعث می شود بیت کوین تنها دارایی روی زمین باشد که می توان اثبات کرد یک منبع محدود و ثابت دارد. قابل ذکر است که روش خرید و فروش بیت کوین بسیار آسان می باشد، یعنی شما می توانید در صرافی های قابل اعتماد مانند وب سایت تتر ایران این ارز دیجیتال را با بهترین قیمت تهیه کنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.