استارتاپ های خارجی

با RDMD در صف دارو نمی‌مانید!

حوزه سلامت و مراقبت‌های درمانی و بهداشتی، قابلیت بالایی برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای نوین و مبتنی بر فناوری دارد، به طوری که امروز‌ می‌توان فرایندهای استارتاپی زیادی را در بسیاری از شاخه‌های پزشکی در سراسر جهان مشاهده کرد.

در کنار بسیاری از این استارتاپ‌ها که حوزه تخصصی فعالیت آنها پزشکی است و عموما متخصصان این حوزه از گردانندگان اصلی آنها هستند، می‌توان استارتاپ‌های دیگری را نیز شناسایی کرد که صرفا خدمات درمانی مستقیم ارائه نداده و حتی مؤسس و ایده‌پرداز آنها نیز یک پزشک نیست؛ اما خدماتی را ارائه می‌دهند که با نیازهای بیماران همخوانی داشته و در نتیجه می‌توانند نظر کاربران را به سوی خود جلب کنند.

Onno Faber استارتاپ خود را نه به عنوان یک پزشک، بلکه در مقام یک بیمار راه‌اندازی کرد و با توجه به تجربه‌ شخصی که از روند سخت درمان یک بیماری خاص گذرانده بود، پلتفرمی را طراحی کرد که فرایند درمان و تهیه دارو برای بیماران خاص را آسان‌تر کند.

این استارتاپ که RDMD نام دارد، یکی از کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و تکنولوژیک در حوزه پزشکی محسوب می‌شود که تمرکز عمده خود را روی بیماری‌های نادر و تسریع روند معالجه بیماران این حوزه قرار داده است.

RDMDکه در سال ۲۰۱۷ و در کالیفرنیا راه‌اندازی شده است، یک پلتفرم مبتنی بر فناوری را ایجاد کرده ‌که از طریق تجزیه و تحلیل و مطالعه داد‌ه‌های ارزشمند و عمیق در رابطه با بیماری‌های نادر، امکان تحقیقات گسترده‌ای را فراهم می‌کند و بر اساس تحقیقات مذکور، تولید و تأمین دارو را در روند درمانی این بیماری‌ها در پیش می‌گیرد. هدف اصلی که این استارتاپ برای خود در نظر گرفته، توانمند ساختن بیماران و جوامع، به منظور تسریع فرایند درمانی بیماری‌های نادر است.

یکی از مسائل عمده‌ای که افراد دارای بیماری‌های خاص و خانواده‌های آنها به‌شدت با آن درگیر هستند، مسئله تحقیقات دارویی و تأمین دارو‌ست. شاید بتوان گفت مهم‌ترین مزیتی که این پلتفرم به کاربران خود ارائه می‌دهد، آسان‌کردن فرایند تحقیق و تهیه دارو‌ست، به طوری که در منزل خود نیز می‌توانند این کار را انجام دهند.

از سوی دیگر پلتفرم RDMD این امکان را برای بیماران و خانواده‌های آنها فراهم می‌کند که بتوانند به داده‌های موجود در پرونده پزشکی خود دسترسی داشته و در صورت لزوم و هر زمان که نیاز داشته باشند، از آنها استفاده کنند.

در واقع می‌توان گفت که این استارتاپ در پشت صحنه بیماری‌های نادر فعالیت می‌کند. بیماران مبتلا به امراض کمیاب، در پروسه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی آمد و شد می‌کنند و در نهایت برای رسیدن به داروی مورد نیاز خود، دردسرهای زیادی را خواهند داشت؛ در این میان RDMD این فرایند سخت را بر عهده می‌گیرد و علاوه بر تحقیقات مؤثر و به‌روز در زمینه بیماری‌های خاص، از طریق تجمیع اطلاعات پزشکی بیماران، پرونده منسجمی برای آنها تهیه می‌کند که قطعا در روند درمانی آنها و ملاقات با پزشکان دیگر مفید خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.