محتوای برند انتخاب سردبیر

یکپارچه سازی زیرساخت‌های دیجیتال تخصص ماست

فرشید محمودی مدیر شرکت پرنیان پردازش پارس

 اینجا همه‌‌چیز بر مدار دانش و تجربه می‌چرخد؛ سال‌ها کار مداوم و تلاش برای رسیدن به آنچه نیازهای مشتریان را برطرف می‌کند، در نهایت به تولید نرم‌افزارهایی منجر شده است که اعتبار شرکت دانش‌بنیان پرنیان پردازش پارس را رقم زده‌اند. ساخت و تولید محصولاتی که با تمرکز و تکیه بر دانش روز جهان، پاسخگوی نیازهای شرکت‌های بزرگ و کوچک باشد، کار آسانی نبوده اما تیم قوی و مدیران حرفه‌ای پرنیان پردازش پارس به‌خوبی از عهده آن برآمده‌اند. اینکه در مسیر رشد و توسعه شرکت‌شان چه کرده‌اند، ویژگی‌های خاص محصولات و نرم‌افزارهایی که توسعه داده‌اند چیست، چه تجاربی دارند و در آینده قرار است چه کارهایی بکنند، محورهای گفت‌وگوی «شنبه» با فرشید محمودی، مدیرعامل شرکت پرنیان پردازش پارس که یک شرکت دانش بنیان است بوده است که در ادامه می‌خوانید.

برای آغاز گفت‌وگو کمی از خودتان بگویید.

در مورد خودم می‌توانم بگویم که فرشید محمودی هستم و مدیرعامل شرکت پرنیان پردازش پارس. سال1362 متولد شدم و تحصیلاتم در سازمان استعدادهای درخشان و رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار در مقطع کارشناسی ارشد بوده است.

فعالیت شرکت پرنیان پردازش پارس از چه سالی آغاز شد و چه مسیری را تاکنون طی کرده است؟

سال‌1386 با چند تن از دوستان خود استارتاپی را در حوزه مدارس راه‌اندازی کردیم. با اجاره یکی از اتاق‌های دوستان و کارکردن در آن، نرم‌افزاری به اسم یار سوم تولید شد. این نرم‌افزار تعامل میان دانش‌آموزان، والدین و کادر مدرسه را از طریق پیامک مدیریت می‌کرد؛ اما چون تازه‌کار بودیم و تجربه کمی در حوزه بازاریابی داشتیم، نتوانستیم آن را به‌خوبی معرفی کنیم و این پروژه با شکست مواجه شد.

البته این موضوع مانع ما نشد و تلاش کردیم براساس نیاز بازار و تجارب خود، نیاز سازمان‌ها را شناسایی و برطرف کنیم. با مشورت همکاران، نرم‌افزارهای سازمانی SharePoint را برگزیدیم. اولین قرارداد بزرگ ما با شهرداری مشهد برپایه SharePoint بود و طی سال‌های پس از آن راهکارهای سازمانی مبتنی بر مایکروسافت را گسترش دادیم. بیش از 100 وب‌پارت در این پلتفرم توسعه پیدا کردند؛ به‌عنوان مثال می‌توان به محصولاتی مانند پورتال، مدیریت اسناد، فرایندساز و مدیریت دانش اشاره کرد که آنها را در سطح شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ توسعه دادیم. وزارت علوم و چندین پتروشیمی از مشتریان ما بودند. در یکی از موارد هم با یکی از شرکت‌های فرانسوی برای پتروشیمی نوری یک راهکار PSM توسعه دادیم.

همواره نقشه راه ما، روند توسعه محصولات ابری و آنلاین در جهان بوده است. بنابراین، برای اولین‌بار در ایران SharePoint  را به صورت ابری ارائه کردیم. پس از آن اتوماسیون اداری برپایه Exchange  و سپس CRM را به سبد محصولات و خدمات خود اضافه کردیم؛ بعد از آن تصمیم گرفتیم سرویس‌های ابری و آنلاین را با تمرکز بر شرکت‌های کوچک و متوسط یا همانSME ها توسعه دهیم؛ بنابراین، تمرکز خود را روی سرویس‌های یکپارچه ابری قرار دادیم که امروز با نام  ERPابری پرنیان شناخته می‌شود و محصولی دانش‌بنیان است.

در ادامه ماژول‌های ابری را گسترش دادیم. علاوه بر آن، محصولاتی که به صورت نصبی داشتیم به نرم‌افزارهای چندمستاجره Multi-Tenant توسعه دادیم. یکی از اجزای مهم ERP پرنیان، نرم‌افزار حسابداری و مالی بود که نرم‌افزار حسابداری ابری هوفر بر این اساس توسعه پیدا کرد. نرم‌افزار حسابداری آنلاین هوفر، از اولین نرم‌افزارهای حسابداری ابری است که در ایران توسعه‌یافته و وجه تمایز و برتری آن با نرم‌افزارهای حسابداری دیگر، یکپارچه‌بودن آن با تقریبا همه زیرساخت‌ها و ابزارهای دیجیتال است.  

 ویژگی مهم و متمایز محصولات شرکت پرنیان پردازش پارس چیست؟

تصور عمومی این است که محصولات ERP برای کسب‌وکارهای بزرگ و Enterprise مناسب است. با گسترش روزافزون فناوری‌های دیجیتال و مشتریان آنلاین، بسیاری از کسب‌‌وکارهای کوچک یا متوسط، برای اتوماسیون فرایندهای بازاریابی و مدیریت اتوماتیک فرایندهای فروش و خدمات پس از فروش، نیاز دارند تا بسیاری از زیرساخت‌های خود را دیجیتال کنند. با این وجود، پرداخت مبالغ بالا برای‌شان نه مطلوب است و نه ممکن؛ علاوه بر آن برخی از ماژول‌ها برای آنان بلااستفاده است.

ERP ابری پرنیان بهترین گزینه برای اینگونه کسب‌و‌کارهاست. همچنین، محصولات ما ظرفیت هرگونه ارتقا و توسعه‌ای را دارند. با توجه به این موضوع، این محصول بهترین راه‌حل برای استارتاپ‌‎های پیشرو و شرکت‌های رو‌به‌رشد محسوب می‌شود؛ چرا‌که هزینه تغییر نرم‌افزار یا همان Switching Cost را برای مشتریان نزدیک به صفر می‌کند و تنها به سفارشی‌سازی مجدد برای تطبیق مجدد نرم‌افزار با تحولات جدید سازمانی خواهند اندیشید.

هم‌اکنون چه محصولاتی در سبد کالا و خدمات این شرکت وجود دارد؟

محصولات دانش‌بنیان شرکت در 4 بخش اصلی تحت عنوان ERP ابری پرنیان به شرح زیر عرضه می‌‎شوند:

1-    ERP ابری پرنیان، سیستم مالی و حسابداری هوفر

2-    ERP ابری پرنیان، سیستم CRM اورست

3-    ERP ابری پرنیان، سیستم اتوماسیون اداری

4-    ERP ابری پرنیان، لینک‌ها و یکپارچه‌سازی

 بخش اول: ERP ابری پرنیان، سیستم مالی و حسابداری هوفر

در این بخش ماژول‌های حسابداری، نقد و بانک، انبار، بازرگانی، فروشگاهی، بایگانی الکترونیک، حقوق و دستمزد، میزکار و تولید را ارائه می‌کنیم. سیستم‌های مالی و حسابداری هوفر بر پایه آخرین فناوری‌ها توسعه یافته است. این نرم‌افزار در دو نسخه ابری یا همان آنلاین و نسخه نصبی (قابل نصب روی سرورهای اختصاصی مشتریان) عرضه می‌شوند. اپلیکیشن موبایل هوفر، از معدود اپلیکیشن‌های مالی است که از طریق بازار یا گوگل‌پلی در دسترس است. نسخه رایگان آن را هم می‌توانید دانلود کنید.

بخش دوم: ERP ابری پرنیان، سیستم CRM اورست

ماژول‌های بازاریابی، فروش، خدمات پس از فروش و باشگاه مشتریان مهم‌ترین بخش‌های نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری اورست را تشکیل می‌دهند. این نرم‌افزار بر پایه مایکروسافت داینامیکس توسعه پیدا کرده و کامل‌ترین نرم‌افزار CRM در بازار ایران به حساب می‌آید؛ چراکه نرم‌افزار CRM مایکروسافت در میان ۳نرم‌افزار برتر جهان است و با سفارشی‌سازی‌های فراوانی که روی آن انجام داده‌ایم، با خواست‌ها و نیازمندی‌های مشتریان ایرانی کاملا تطبیق یافته است. اکنون می‌توانید CRM اورست را تقریبا به همه زیرساخت‌ها متصل کنید؛ از نرم‌افزارهای حسابداری رایج مانند سپیدار، هوفر و پایا گرفته تا فروشگاه اینترنتی. از اتصال به واتساپ، تلگرام، پیامک و تلفن‌های اینترنتی گرفته تا پنل فروشندگان دیجی‌کالا و اسنپ.

یکی از بخش‌های جذاب در تیم پرنیان، وجود تحلیلگران مجربی است که با شناخت و مشاوره با مشتریان و تسلطی که بر ERP ابری پرنیان دارند، بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین راه‌حل‌ها را برای سفارشی‌سازی و تطبیق فرایندها ارائه می‌دهند؛ درست مانند لباسی است که بر تن کسب‌و‌کارها می‌دوزند.

بخش سوم: ERP ابری پرنیان، سیستم اتوماسیون اداری

ماژول‌های این بخش شامل مدیریت مستندات و آرشیو، مکاتبات اداری، فرم‌ساز و گردش‌کار هستند.

بخش چهارم: ERP ابری پرنیان، لینک‌ها و یکپارچه‌سازی

ارتباط و اتصال زیرساخت‌های دیجیتال برای کسب‌و‌کارها مزیت‌های فراوانی ایجاد کرده است. ما در بخش تحقیق و توسعه پرنیان، پنل ارسال پیام انبوه واتساپ با نام تجاری بیباپز (Bibups)، لینک به پیامک، ایمیل و ویپ، لینک به پنل مدیریت فروشندگان دیجی‌‌کالا، لینک به پنل مدیریت فروشندگان اسنپ، لینک به نرم‌افزارهای حسابداری، ابزار قیمت‌گذاری برنده در دیجی‌کالا  Buy Boxو لینک به فروشگاه اینترنتی ووکامرس را توسعه داده‌ایم. این محصولات دیجیتال امکان یکپارچه‌شدن با CRM اورست را دارند. لازم به ذکر است همه این محصولات به‌عنوان محصولات دانش‌بنیان در اختیار کارآفرینان قرار دارد.

در ارتباط با بخش‌های مختلف سازمان خود توضیح بدهید.

شرکت پرنیان پردازش پارس، از 6بخش اصلی تشکیل شده است؛ بخش فنی یا همان تحقیق و توسعه، بخش ارزیابی و تحلیل نیازمندی‌های مشتریان، بخش بازاریابی و برندینگ، بخش فروش و امور قراردادها، بخش پشتیبانی فنی و آموزش مشتریان و در نهایت بخش مدیریت تجربه مشتریان.

در بخش فنی تیم مجربی از سرمایه‌های انسانی پویا با ما همکاری دارند که در زمینه‌هایی چون Net Core، Angular، React، Flutter و PHP تخصص و تبحر دارند. نرم‌افزار حسابداری ابری هوفر، نرم‌افزارCRM اورست و توسعه راهکارهای سازمانی مبتنی بر مایکروسافت، با همکاری این تیم در حال توسعه است. این بخش به مجموعه‌های بک‌اند، فرانت‌اند، توسعه اپلیکیشن و… افراز شده است. در همه بخش‌های فنی، سفارشی‌سازی نرم‌افزارها با نظارت کامل مدیران ارشد و در دل بخش توسعه نرم‌افزارها مدیریت می‌شود.

یکی از بخش‌های جذاب و مهم سازمان، بخش ارزیابی و تحلیل نیازهای مشتریان است. در این بخش با بررسی نوع کسب‌و‌کار، فرایندهای خاص هر شرکت و نیازمندی‌های خاص هر کارآفرین یا کارفرما، پیشنهاد فنی جامع به مشتریان ارائه می‌شود که پس از بررسی و اخذ تایید نهایی در اختیار بخش‌های دیگر، جهت پیگیری و اجرا قرار می‌گیرد.

در این روش، خواسته‌‌ها و نیازهای مشتریان به زبان فنی ترجمه شده و حداکثر میزان تطبیق نرم‌افزارها و راهکارهای سازمانی با فرایندهای آن شرکت ایجاد می‌شود. طی تجاربی که در این 16 سال به دست آورده‌ایم، در بسیاری از موارد صاحبان کسب‌و‌کار می‌دانند کدام اطلاعات خروجی را می‌خواهند، اما نمی‌دانند از چه ابزاری برای این کار استفاده کنند و هزینه مکانیزه‌شدن‌ آن به‌صرفه است یا خیر؟ در این زمینه، تیم مجرب ارزیابی و تحلیل در نقش مشاور تخصصی تلاش می‌‌کند که تنها براساس شفاف‌سازی نیازمندی‌ها و ترجمه آن به زبان فنی، راهنمایی صادق و امین برای مشتریان باشد. پس از آن تصمیم با کارفرماست تا براساس بودجه و اهداف استراتژیک خود بخشی از پیشنهاد یا کل آن را سفارش دهد.

بخش بازاریابی و برندینگ ماموریت دارد تا با تولید محتوای غنی و ارزشمند برای مخاطبان، آنان را با آخرین محصولات و خدمات پرنیان آشنا کند. تیم گرافیست، دیجیتال مارکتینگ، سئو و برندینگ در این بخش مشغول به کار هستند. همچنین، در بخش فروش و امور قراردادها، همه فرایندهای فروش از آغاز تا عقد قرارداد نهایی و تمدید قراردادها مدیریت می‌شود.

بخش پشتیبانی فنی و آموزش هم از بالاترین اهمیت برای شرکت برخوردار است. بلافاصله پس از عقد قرارداد، زمان‌بندی و برنامه‌ریزی آموزش مشتریان به صورت مکانیزه به این واحد منتقل می‌شود. آموزش کامل شیوه کار با نرم‌افزارها به ایجاد رضایت در کاربران در ادامه همکاری کمک می‌کند. کاربران می‌توانند از طریق تماس تلفنی یا ثبت تیکت پاسخ سوالات خود را دریافت کنند.

در برخی ‌شرکت‌های تولیدکننده نرم‌افزار، آموزش توسط اشخاص یا شرکت‌های ثالث و بیرون از سازمان صورت می‌گیرد که با مشکلاتی در ارتباط با عدم آشنایی با آخرین تغییرات، ارتباط دور با تیم فنی و تحقیق و توسعه و در برخی از موارد راهنمایی‌ها و آموزش‌های ناقص مواجه هستیم. اما ارتباطات یکپارچه با همه اجزای سازمان، پرنیان پردازش پارس را تبدیل به شرکتی چابک با ساختار پاسخگویی سریع کرده است.

خدمات پشتیبانی پرنیان در چه سطوحی ارائه می‌شود؟

چون ما ارائه‌کننده محصولات ابری و آنلاین هستیم، پشتیبانی خود را در تمامی ساعات روز و 7روز هفته گسترش داده‌ایم. پشتیبانی 24/7 پرنیان پردازش پارس برای همه مشتریانی که محصولات آنلاین ما را خریداری کرده‌اند، فعال است. علاوه بر آن، بخش مراقبت از مشتری را داریم که مستقیما به انتقادات، شکایات و پیشنهادهای مشتریان پاسخ می‌دهد. بخش مراقبت از مشتریان علاوه بر دریافت تماس‌های ورودی، به صورت برنامه‌ریزی‌شده با مشتریان تماس می‌گیرد تا از وضعیت محصول و خدمات آگاه شود و پیشنهادهای بهبود را به اطلاع مدیران ارشد برساند.

 دلیل قرارگیری تولیدات نرم‌افزاری که اشاره کردید در فهرست محصولات دانش‌بنیان چیست؟

خلاقیت در طراحی محصول و فناوری های استفاده شده در توسعه محصولات از دلایل اصلی دانش بنیان شدن نرم افزار ERP ابری پرنیان است.

تاکنون به چه طیفی از کسب‌وکارها و شرکت‌ها خدمات ارائه کرده‌اید؟

طی سال‌های متمادی صدها شرکت، سازمان و استارتاپ کوچک، متوسط یا بزرگ از خدمات پرنیان بهره گرفته‌اند. از سازمان‌های بزرگ دولتی تا شرکت‌های بزرگ بخش خصوصی از مخاطبان ما بوده‌اند. بیش از همه شرکت‌های بازرگانی و خدماتی را تحت پوشش قرار داده‌ایم اما در کارنامه ما شرکت‌های پیمانکاری و تولیدی هم فراوان بوده‌اند.

ما به شرکت‌های بزرگی چون فرابورس، شکلات پارمیدا، نوین چوب، صنایع پتروشیمی کرمانشاه، سورنا فارمد، پتروشیمی مارون، بنیاد ملی بازی‌های یارانه‌ای، گروه مپنا، پورا طب، فولاد ایرانیان، الکترو استیل، دانشگاه شاهد، همراه کارت، سینا کارت و استارتاپ‌های مطرحی چون‌ همراه مکانیک، ویترین‌نت، ست پلت، اتوبان، دیزل ران، چادیشو، عمدش و هزاران شرکت دیگر خدمات ارائه کرده‌ایم.

طرح‌های توسعه‌ای پرنیان پردازش پارس

شرکت دانش‌بنیان پرنیان پرداز، برنامه‌ها و طرح‌های زیادی برای رشد و توسعه دارد. این شرکت براساس شناسایی نیازهای بازار و خواسته‌های مشتریان، اقدامات کاربردی زیادی در این زمینه داشته است. به‌عنوان مثال، می‌توان به نرم‌افزار مالی هوفر اشاره کرد؛ بیش از 7 سال از توسعه نرم‌افزار حسابداری و مالی هوفر می‌گذرد. توسعه همه‌جانبه این نرم‌افزار در دستور کار پرنیان پردازش پارس قرار دارد. اکنون نرم‌افزارهای پیشرفته حسابداری و مالی که بر پایه فناوری‌های جدید استوار باشند و بتوانند با دیگر زیرساخت‌های دیجیتال مانند CRM، فروشگاه اینترنتی، تلفن‌های اینترنتی، پیامک‌های هوشمند، حساب‌های بانکی، دستگاه‌های پوز و غیره متصل شوند، مورد توجه قرار گرفته است. مشتریان به دنبال راهکارهای یکپارچه‌تر، پایدارتر و با هزینه کمتر هستند.

در مورد این نرم‌افزار می‌توان گفت که هوفر به‌عنوان یک نرم‌افزار حسابداری یادگیرنده، رفتار کاربر را پیش‌بینی می‌کند تا میزان سرعت و صحت ثبت اطلاعات افزایش پیدا کند. کاربری که دانش مالی اندکی دارد مانند انباردار با سادگی ثبت اطلاعات و مشاهده داده‌ها در هوفر مواجه خواهد شد. کاربر متخصص مانند حسابدار یا مدیر مالی در بخش دیگر با یک نرم‌افزار پیشرفته با امکان سفارشی‌سازی مواجه می‌شود.

امکان جدیدی که برای اولین‌بار در ایران روی یک نرم‌افزار حسابداری آنلاین در حال توسعه است، مفهوم «شابلون» است. این مفهوم به حسابداران ارشد و مدیران مالی یاری می‌رساند تا از یک نرم‌افزار آنلاین در سطح بالاترین نرم‌افزارهای نصبی ویندوزی بهره گیرند؛ بنابراین نرم‌افزار به ساده‌ترین شیوه سفارشی می‌شود. برای آشنایی بیشتر با نرم‌افزار حسابداری هوفر از سایت آن بازدید کنید:

www.Hoofer.Cloud

ارسال پیام از فراز اورست

پرنیان پردازش در توسعه نرم‌افزارCRM اورست هم به توفیقات مهمی دست پیدا کرده‌ است. هم‌اکنون نرم‌افزار ارسال پیام انبوه در واتساپ فعال است و CRM اورست هم به آن مجهز شده، به نحوی که امکان ارسال پیام واتساپ به صورت خودکار یا زمان‌بندی‌شده وجود دارد. اتصال CRM اورست به پنل مدیریت دیجی‌کالا و اسنپ از دیگر امکانات جدیدی است که این شرکت توسعه داده‌ است. مشتریان می‌خواهند به صورت اتوماتیک، موجودی کالا، قیمت‌گذاری و سفارش‌ها را در سامانه‌ای یکپارچه مدیریت کنند؛ حتی این فرصت وجود دارد تا همزمان چند پروفایل را در پلتفرم دیجی‌کالا یا اسنپ مدیریت کنند.

الگوریتم هوش مصنوعی پیشنهاد قیمت در دیجی‌کالا یا به اصطلاح سرویس برنده رقابت BUY BOX از دیگر محصولات پرنیان پردازش پارس است. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت این شرکت به آدرس زیر مراجعه کنید.

www.Ever247.Cloud

این خبر خوب هم وجود دارد که در آینده نزدیک نیز معرفی محصولات و سرویس‌های جدیدی از طرف پرنیان پردازش پارس وجود خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.