محتوای برند استارتاپ‌های ایرانی برنامه نویسی

آکادمی سون‌لرن تجربه‌ای نوین در آموزش برنامه‌نویسی

سون لرن
برنامه‌نویسی و دیگر هیچ! می‌تواند خلاصه وضعیت جهان در سال‌های پیش‌رو باشد، چراکه در دهه اخیر فرهنگ جوامع، شیوه زندگی، نوع مشاغل و کسب‌وکارها، تفریح و سرگرمی‌، ارتباطات، خدمات دولتی و بسیاری از موارد دیگر به‌شکل بسیار متفاوت و گسترده‌ای تغییر کرده‌اند و این تحولات را مدیون تکنولوژی و فرزند ارشد آن یعنی برنامه‌نویسی هستیم.به‌لطف تکنولوژی همه ما می‌توانیم به‌راحتی و در هر ساعتی با سراسر جهان در ارتباط باشیم. به آفریقا سفر کنیم، با هندی‌ها غذا بخوریم و با ساکنان آمریکای مرکزی موز بچینیم اما پس از اینکه اینترنت را قطع می‌کنیم، چه اتفاقی می‌افتد؟ گویی هیچ‌چیز حقیقت نداشته است. پس چرا باید منتظر تجربه نصفه نیمه‌ رویاهایمان باشیم آن‌هم وقتی در عصری زندگی می‌کنیم که راه برآورده‌کردن‌شان را می‌دانیم؟زندگی در این قرن به ما یاد می‌دهد که لازم است روی یادگیری برنامه‌نویسی سرمایه‌گذاری کنیم و قایق خود را به دل این دریا بیندازیم. برنامه‌نویسی؛ این دریای ناپیدا کرانه.

اسب خود را برای تاختن زین کنید نه باختن

با توجه به رشد کسب‌وکارهای دیجیتال در یک دهه اخیر، تقاضای جذب برنامه‌نویس همواره رو به افزایش است اما بررسی موارد استخدامی نشان داده که درصد قابل توجهی از متقاضیان یک موقعیت شغلی آنطور که باید، از تجربه و آزمودگی کافی در این زمینه بهره‌مند نیستند.

به‌عبارت دیگر، افراد بسیاری هستند که فرایند یادگیری به شکل خودآموز را به‌طور کامل و منسجم طی نمی‌کنند. نتیجه چنین اتفاقی این است که اغلب کارجوها، اگرچه دانش تئوری قانع‌کننده‌ای دارند، اما هنوز برای کارکردن روی پروژه‌های واقعی و شروع به همکاری با تیم‌های برنامه‌نویسی آماده نیستند. این عدم آمادگی علاوه‌بر دانش فنی، درباره به‌کارگیری مهارت‌های نرم و نحوه تعامل با تیم نیز صدق می‌کند.

راه‌حل این مشکل، این است که برنامه‌نویسی را به‌شکل ‌جامع، پروژه‌محور و مطمئن یاد بگیریم و با نیاز واقعی بازار کار آشنا باشیم. به این موارد فکر کنید:

  • من چرا می‌خواهم برنامه‌نویسی یاد بگیرم؟
  • به چه منابع و آموزش‌هایی نیاز دارم؟
  • بعد از یادگیری چگونه باید در حوزه‌ای که برای من مناسب است، فعالیت خود را شروع کنم؟

وقتی در مواجهه با این سوالات قرار بگیرید و البته برای آنها پاسخ قانع‌کننده‌ای پیدا کنید، فقط به یک هُل کوچک نیاز دارید تا ترس‌ها را کنار گذاشته و فرایند رشد خود را آغاز کنید. پس اگر در این مرحله هستید، این کمک کوچک را از سون‌لرن بپذیرید که 13‌سال است تلاش می‌کند به کمک تجربه و شناخت انواع موانع و تغییرات این حوزه، بهترین مسیر یادگیری برنامه‌نویسی را برای شما فراهم کند؛ مسیری که ما را موظف می‌کند از شروع یادگیری تا استخدام در بازار کار فناوری، فریلنسر‌شدن و غیره در کنار شما باشیم.

ایده اصلی سون‌لرن، کمک به افراد برای شناخت علاقه خود، ارتقاي سطح آموزش برنامه‌نویسی و غنی‌کردن بازار کار فناوری در ایران با استفاده از نیروهای متخصص است؛ نیازی که امروزه با توجه به سرعت تکنولوژی و همسو‌شدن آن با علایق نسل Z به‌شدت احساس می‌شود.

برای یادگیری لازم است به منابع تخصصی آموزشی دسترسی داشته باشیم. به‌همین دلیل موازی با سایت سون‌لرن که اکنون به یک پایگاه دانش معتبر و رایگان در زمینه آموزش برنامه‌نویسی تبدیل شده، پلتفرم آکادمی سون‌لرن نیز با دامنه ac. شکل گرفت تا به‌طور ویژه و با ارائه دوره‌های متخصص در حوزه‌های برتر برنامه‌نویسی و طراحی وب، علاقه‌مندان به تکنولوژی را دست ‌پُر وارد بازار کار کند.

دوره‌هایی پروژه‌محور و جامع که طبق به‌روزترین سرفصل‌ها در پلتفرم آکادمی سون‌لرن تدریس می‌شوند تا دانشجویان از مزایایی همچون:

  • آموزش مبتنی بر انجام تمرین، پروژه و آزمون
  • ارزیابی فنی در انتهای دوره
  • پشتیبانی تا 3 ماه بعد از دوره
  • مشاوره ورود به بازار کار
  • معرفی دانشجویان برتر به شرکت‌های معتبر و متقاضی
  • و غیره بهره‌مند شوند.

بنابراین اگر هنوز برای ورود به این حوزه سردرگم هستید، پس از تحقیق کافی می‌توانید از اساتید سون‌لرن تقاضای مشاوره کنید تا بهتر تصمیم بگیرید. پس از ورود به دوره، همراه‌شدن با کلاس‌ها و انجام تمرین‌ها برای پیشرفت شما و رتبه‌بندی اهمیت زیادی دارد. البته از یک سیستم پرسش و پاسخ هم بهره‌مند هستید تا هرجا که لازم بود، از منتورهای دوره کمک بگیرید و متوقف نشوید.

انجام پروژه ‌حین یادگیری علاوه‌بر افزایش تسلط بر مباحث، سرعت پیشرفت‌تان را نیز افزایش می‌دهد و برای یک برنامه‌نویس چه چیزی شیرین‌تر از این است که همزمان با یادگیری مفاهیم تئوری از آنها در پروژه‌های عملی استفاده کند؟ اگر عاشق چالش هستید، این گوی و این میدان! دوره‌های پروژه‌محور سون‌لرن دقیقا برای متمایز‌کردن افراد کنجکاو و چالش‌پذیری مانند شما ارائه می‌شوند.

بعد از اتمام دوره، پیدا کردن شغل مناسب یا شروع فریلنسینگ و یا راه‌اندازی کسب‌وکار برایتان مثل بستنی‌های بچگی‌مان شیرین‌ است؛ چرا‌که دانش فنی لازم را با همت خود و همراهی سون‌لرن به‌دست آورده‌اید. بنابراین خداحافظی استاد در جلسه آخر دوره را جدی نگیرید، چون ما قرار است از روزنه جدیدی به شما سلام کنیم.

حالا نوبت استفاده‌کردن از مهارتی ا‌ست که در طول چندماه برای یادگیری آن تلاش کرده‌اید. پس چند استیکر جدید برای لپ‌تاپ خود بخرید و به ما بگویید که دوست دارید در ادامه راه چگونه کسب درآمد کنید. اگر انتخاب شما فریلنسر‌شدن است، راهنمایی‌های لازم برای ورود به این حوزه ارائه می‌شود تا با فراز و نشیب این کار آشنا شوید. امیدواریم مانند بسیاری از دانشجویان سابق سون‌لرن بتوانید با اولین پروژه و درآمد آن، هزینه دوره را به جیب‌تان برگردانید.

اگر انتخاب شما استخدام در یک شرکت است، داشتن یک مشاوره با تیم سون‌لرن می‌تواند شما را برای ورود به بازار کار آماده کند. سپس باید آگهی‌های شغلی را بررسی كرده و با آماده‌کردن یک رزومه مناسب برای استخدام و مصاحبه شغلی اقدام کنید. مطالب و سون‌کست‌های موجود در سایت ممکن است برایتان بسیار مفید باشد.

البته اگر در رتبه‌بندی و ارزیابی فنی پایان دوره یکی از دانشجویان برتر باشید، راه کوتاه‌تری در پیش دارید و از یک مزیت فوق‌العاده بهره خواهید برد که بعید است نظیر آن را در جای دیگری پیدا کنید. شما به شرکت‌های معتبری که قصد دارند از طریق سون‌لرن برنامه‌نویس موردنظر خود را جذب کنند جهت استخدام معرفی می‌شوید و تا يك ماه پس از اشتغال هم پشتیبانی دارید تا حین کار با اعتماد به‌نفس و دلگرمی بیشتری به صندلی خود تکیه دهید، از این موفقیت خودساخته لذت ببرید و البته، برای اهداف بزرگ‌تر آماده شوید.

بیشتر بخوانید: دیجیتال مارکتینگ چیست

این دقیقا همان لحظه‌ای است که به شیرینی دقایق پس از تحویل پروژه است؛ لحظه‌ای که مطمئن هستیم این کار مهم یعنی همراهی شما از یادگیری تا رسیدن به هدف‌تان را انجام داده و به اعتماد شما ادای دِین کرده‌ایم.

در کنار همه این موارد نوعی گارانتی بازگشت وجه هم برای دانشجویان وجود دارد؛ یعنی اگر به هر دلیلی تا یک‌ ماه پس از ثبت‌نام مایل به انصراف بودید، هزینه دوره به‌طور کامل به شما پس داده خواهد شد.قدم برداشتن در مسیری که به پیشرفت جامعه کمک می‌کند، از پر کردن فاصله بین افراد و رویاهایی که دارند آغاز می‌شود.

هدف آکادمی سون‌لرن نیز تربیت برنامه‌نویسان حرفه‌ای و هدایت افراد علاقه‌مند به این حوزه (فارغ از سن و سابقه تحصیلی) به سمت استخدام، راه‌اندازی کسب‌وکار، فریلنسینگ و تحقق سایر اهداف شخصی آنهاست تا سهم کوچکی در زیبا‌کردن زندگی افرادی داشته باشیم که فقط یک قدم تا شناختن پتانسیل خود فاصله دارند.

راهی که به سمت آینده و پیشرفت می‌رود، از مهارت‌های تکنولوژی‌محور عبور می‌کند. در دنیایی زندگی می‌کنیم که هر روز ایده‌های زیادی متولد می‌شوند اما همان تعداد کمی که عملی می‌شوند، این دنیای پیچیده را نجات می‌دهند. کافی ا‌ست بدانید که زمان با ارزش است و شما بسیار قدرتمند هستید. باید همین امروز و با برداشتن یک قدم کوچک شروع کنید.

یک دیالوگ معروف از یک فیلم نه‌چندان معروف می‌گوید:

سفر هزاران سال نوری هم با اولین قدم‌ها آغاز می‌شود…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.