صفر تا صد اسباب‌کشی با نوبار

بسته‌بندی، جابه‌جایی، نصب و چیدمان با بچه‌های نوبار

0

در این ایام، به دلیل شیوع ویروس کرونا، تمام تیم‌ها با ماسک و دستکش در محل اسباب کشی حاضر می‌شوند و قبل از شروع عملیات، داخل کابین کامیون توسط دستگاه ضدعفونی می‌شود، بعد از اسباب‌کشی نیز تمام وسایل مشتری‌ها در منزل جدید مجددا ضد عفونی می‌شود.

پرهام قبادی، مدیرعامل شرکت ایده‌پردازان نوین نوبار، متولد سال ۶۶ است و فوق لیسانس معماری دارد. در سال ۹۷ فعالیت خود را در این شرکت، تحت عنوان برند نوبار، آغاز کرده است. در گفتگویی که هفته‌نامه شنبه با مدیرعامل این استارتاپ داشته است، از شکل‌گیری ایده این کسب‌وکار گرفته تا روند اجرایی و فعالیت‌های کنونی آن، برشمرده می‌شوند.

ایده اپلیکشین نوبار چطور شکل گرفت؟

ایده نوبار در سال ۹۶ و بعد از تجربه بدی که در زمینه اسباب کشی داشتیم، شکل گرفت. ماجرا از این قرار بود که با یکی از کارگران برای دادن انعام چالشی پیش آمد و آن کارگر نیز جارو برقی را که دستش بود، به زمین انداخت؛ زمانی هم که برای پیگیری به اتحادیه مراجعه کردم، متوجه شدم اصلا مجوز نداشتند و نتوانستم هیچ‌گونه پیگیری انجام بدهم و از همان جا بود که ایده نوبار در سر من شکل گرفت. با توجه به اینکه هیچ‌گونه ذهنیتی راجع به استارتاپ و کار دیجیتال نداشتم، کار خیلی به کندی پیش می‌فت، تا جایی‌که حتی نمیدانستم برای استخدام برنامه نویس باید به کجا آگهی بدهم، در همشهری آگهی می‌دادم و هیچ فیدبکی نمی‌گرفتم؛ اما حسن اتفاقی که برای من پیش آمد این بود که در آن دوران خیلی اتفاقی با آقای صادقیان، مدیر عامل نت برگ، آشنا شدم و به طور کلی با اکوسیستم استارتاپی آشنایی پیدا کردم و موفق شدم، هر چند با سختی، تیم اولیه نوبار را شکل بدهم.

نوبار در چه سالی راه‌اندازی شد؟

ایده اولیه نوبار در سال ۹۶ شکل گرفت و در تیر ماه سال ۹۷ بعد، بعد از حدود ۶ ماه کار تحقیقاتی، محصول اولیه نوبار روانه بازار شد. برای اینکه بدانم مردم چه دغدغه‌هایی در زمینه اسباب کشی دارند، از چند نفر دانشجو کمک گرفتم و یک سری پرسشنامه را که قبلا طراحی کرده بودم، به آنها دادم تا در سطح شهر و مناطق مختلف شهر از مردم نظرخواهی کرده و آن پرسشنامه‌ها را پر کنند؛ در ادامه نیز مشکلاتی را که مردم عنوان کرده بودند، لیست کرده و نقاط اشتراک آنها را استخراج کردم و آن لیست را تبدیل کردیم به ارزش‌های نوبار و مزیت‌های رقابتی آن.

نوبار دقیقا چه سازوکاری دارد؟

در نوبار مشتری‌ها می‌توانند از طریق اپلیکیشن نوبار، در کافه بازار و گوگل پلی یا از طریق اپلیکیشن نوبار و سایت آن و یا به صورت تلفنی سفارش خود را ثبت کنند. تیم پشتیبانی نوبار از ساعت ۶ صبح تا ۱۲ شب پاسخگوی مشتریان است.

فرایند اسباب‌کشی و حمل بار این استارتاپ، فقط در تهران است؟ یا سایر نقاط ایران را نیز پوشش می‌دهد؟

فعالیت نوبار در حال حاضر بصورت پایلوت در استان تهران و البرز انجام می‌شود، اما در آینده نزدیک نوبار بصورت فرنچایز در کلان شهرهای دیگر ایران نیز لانچ خواهد شد.

نوبار تا کنون چه تعداد اسباب‌کشی انجام داده است؟

نوبار از سال ۹۷ تا کنون بیش از ۵ هزار اسباب کشی انجام داده است و موفق شده امتیاز ۴.۶ از ۵ را از مشتریان خود کسب کند.

نوبار چه تعداد کارمند دارد؟

در حال حاضر نوبار با یک تیم ۲۰ نفره مشغول به فعالیت است.

مزایای استفاده از اپلیکیشن نوبار برای کاربران چیست؟

مشتریان نوبار حس متفاوتی را در اسباب کشی با ما تجربه می‌کنند. ما در نوبار به مشتری‌های‌مان یک قیمت ثابت ارائه می‌کنیم و این قیمت در حین اسباب کشی تحت هیچ شرایطی عوض نخواهد شد، همچنین در طول مدت اسباب‌کشی نیز یک ناظر کنترل کیفیت نوبار، در محل حضور دارد تا مشتری با راننده و کارگران در ارتباط نباشد. تیم‌ها همگی دوره‌دیده هستند و گواهی سوءپیشینه و عدم اعتیاد از آنها دریافت شده است، حتی در صورت پرداخت مشتری، تیم‌ها انعام دریافت نمی‌کنند.

همچنین در این ایام، به دلیل شیوع ویروس کرونا، تمام تیم‌ها با ماسک و دستکش در محل اسباب‌کشی حاضر می‌شوند و قبل از شروع عملیات، داخل کابین کامیون توسط دستگاه ضدعفونی می‌شود، بعد از اسباب کشی نیز تمام وسایل مشتری‌ها در منزل جدید مجددا ضد عفونی می‌شود. در نوبار ما به دنبال عوض کردن صنعت اسباب‌کشی به شکل مدرن، با استفاده از هوش مصنوعی، هستیم که در حال حاضر محصول اولیه هوش مصنوعی نوبار راه اندازی شده و در حال گذراندن مراحل تست است.

نوبار چه خدماتی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد؟ آیا فقط حمل بار است یا خدماتی مانند بسته‌بندی و … را نیز شامل می‌شود؟

در نوبار ما چهار نوع خدمت به مشتریان خودمان ارئه می‌کنیم، از همان ابتدای اسباب‌کشی این خدمات آغاز می‌شوند که در دهله اول، شامل فروش لوازم بسته‌بندی و انجام بسته‌بندی لوازم است، بعد از آن نیز خدمات کارگر فنی که شامل باز کردن لوسترها، پرده‌ها، ماشین لباس‌شویی و … است، اضافه شده و در ادامه، تیم باربری به محل اعزام می‌شوند و جابه‌جایی انجام می‌شود، سپس تیم چیدمان، به محل رفته و اسباب‌ها را سر جای خود می‌چینند و در نهایت کارگر فنی، لوازم برقی آشپزخانه و … را نصب کرده و تحویل مشتری می‌دهد.

استارتاپ نوبار چه چشم‌اندازی را برای خودش ترسیم کرده است؟ می‌خواهد به کجا برسد؟

چشم انداز نوبار در پایان سال ۹۹ گرفتن ۱۵٪ حجم بازار اسباب‌کشی و در سال ۱۴۰۰، لانچ کردن در سه کلان‌شهر ایران است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.