ماینو؛ استخر ایرانی استخراج رمزارز

از نزدیک استخراج کنید...

0

ماینو ابزاری است ایرانی برای تجمیع قدرت پردازش استخراج رمزارز در داخل کشور. با استفاده از زیرساخت داخلی می‌توانید درآمدی پایدار و مطمئن داشته باشید.

فعالان حوزه استخراج رمز‌ارز در ایران پس از طی‌کردن مراحل مختلف جهت دریافت مجوز و همچنین انشعاب مربوطه از وزارت نیرو می‌بایست جهت کسب درآمد از تجهیزات خود، آنها را به یک استخر استخراج خارجی متصل كرده و به‌ناچار به آن شرکت نیز اعتماد كنند.

این امر باعث بروز نگرانی از بلوکه‌شدن دارایی این افراد به دلیل تحریم‌ها و یا عدم ایجاد اتصال پایدار به سرورهای آنها در داخل ایران شده است. به همین دلیل در چند ماه گذشته شاهد ایجاد استخرهای استخراج رمز‌ارز در داخل بوده‌ایم. یکی از جوان‌ترین و البته قدرتمندترین آنها محصولی به نام «ماینو» است.

سجاد کرمی، مدیر‌عامل شرکت زنجیره بلوک رمز‌پرداز در خصوص معرفی محصول ماینو به عنوان یک استخر ایرانی استخراج رمز‌ارز چنین گفت: ماینو، یک استخر استخراج رمز‌ارز در ایران است که با استفاده از چندین سرور در داخل و خارج از کشور توانسته ‌فرایند استخراج رمز‌ارز را برای فعالان این حوزه در داخل و خارج از کشور تسهیل كند.

پروژه ماینو تنها یک استخر استخراج نیست، بلکه سعی شده ‌خدمات آن با توجه به نیازهای داخلی در حوزه تبدیل رمز‌ارزهای استخراج‌شده به ارز رایج کشور بدون دریافت کارمزد انتقال و استفاده فعالان حوزه استخراج رمز‌ارز در داخل کشور از مشوق‌های وزارت محترم نیرو در خصوص دریافت تخفیف در تعرفه برق ماینینگ، بومی‌سازی شود.

وی در ادامه گفت: این شرکت به منظور ارائه خدمات شایسته و البته متمایز به کاربران خود تصمیم به ارائه نرم‌افزار نظارت و مانیتورینگ بر مزارع استخراج به کاربران خود گرفته است. این اقدام از سوی یک استخر استخراج رمز‌ارز در دنیا بی‌سابقه بوده و کاربران تاکنون برای استفاده از این خدمات ملزم به تهیه نرم‌افزارهای مشابه به صورت مستقل بوده‌اند. ترکیب این ۲ محصول با هم می‌تواند باعث ایجاد بازدهی حداکثری در میزان درآمد و جلوگیری از بروز خسارات و همچنین کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری این مزارع شود.

به گفته کرمی، روش تسهیم و پرداخت درآمد کاربران از نوع PPS+ است. در این روش پرداختی، درآمد کاربران شامل ۲ قسمت است؛ یک قسمت سود قطعی کاربران بر اساس میزان قدرت به اشتراک گذاشته شده است که این درآمد فارغ از احتمال ایجاد بلاک جدید به حساب کاربر لحاظ می‌شود و قسمت دوم این درآمد مابه‌التفاوت درآمد قسمت اول با کارمزد عایدی از ایجاد بلاک جدید است. لذا در این نوع از پرداخت ریسک ایجاد بلاک با استخر بوده و کاربر می‌تواند از درآمد

حداکثری نسبت به سایر استخرها بهره‌مند شود. همچنین با وجود سرورهای متعدد ماینو در داخل و خارج از کشور، کاربران آن نیز می‌توانند بدون نگرانی در ایجاد اختلال در شبکه اینترنت و یا محدودیت اعمال‌شده از سوی استخرهای خارجی نسبت به کاربران ایران، اقدام به استخراج پایدار رمز‌ارز كنند.

ماینو

کرمی در خصوص سایر امکانات سامانه فوق اضافه کرد: تمامی کاربران ماینو می‌توانند در صورت نیاز جهت استفاده از خدمات ماینو، عملیات استخراج رمز‌ارز را ‌روی سرورهای شخصی و اختصاصی خود انجام دهند. در این حالت تمامی داده‌های ارسالی و دریافتی ‌روی این سرورها خواهد بود که خود می‌تواند باعث ایجاد افزایش ضریب ایمنی داده‌ها شود. هرچند استفاده از این خدمات اختیاری بوده و کاربران در صورت عدم احساس نیاز به خدمت فوق می‌توانند از سرورهای عمومی آن با حفظ قوانین محرمانگی و رعایت اصول حریم خصوصی استفاده كنند.

وی ادامه داد: این خدمت می‌تواند برای مزارع بزرگ استخراج رمز‌ارز جذاب و کاربردی باشد.

یکی از مشکلات فعالان حوزه استخراج رمزارز در ایران، نقد‌کردن درآمد حاصله از این صنعت در یک بستر امن و البته با حداقل هزینه‌های جانبی بوده است. ماینو این امکان را به کاربران خود می‌دهد که در صورت صلاحدید به جای دریافت رمز‌ارز حاصل‌شده، معادل ریالی آن را بدون هزینه کارمزد انتقال رمز‌ارز در شبکه، در پایان هر روز به شرط رسیدن به حد نصاب مورد نظر در حساب بانکی خود دریافت كنند.

لازم به ذکر است نرخ تبدیل لحظه‌ای رمز‌ارزها در حساب کاربری افراد قابل مشاهده است.‌

اما یکی از مهم‌ترین خدمات ماینو، ارائه گزارش کامل از عملکرد کاربران به آنان با تأیید شرکت زنجیره بلوک رمز‌پرداز به عنوان شخص حقوقی ارائه‌دهنده این خدمات است.

کرمی با اشاره به این موضوع افزود: بر اساس بند ۳-۴ مصوبه وزارت محترم نیرو در خصوص تخفیف ۱۵‌درصدی تعرفه نیروي برق ماینینگ و همچنین ماهیت ماینو به عنوان یک استخر ایرانی استخراج رمز‌ارز، مذاکراتی با این وزارتخانه جهت بهره‌مندی کاربران ماینو از این طرح تشویقی را شروع کرده ‌که امیدواریم با استناد به گزارش‌هاي ارائه‌شده به کاربران، آنان بتوانند بدون مشکل و محدودیت از این بند قانونی جهت کاهش هزینه‌های خود استفاده كنند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.