۸ الگو از کارفرمایان بسیار موفق

0

اگر آماده سودآور کردن شرکت خود هستید ولی نمی‌دانید از کجا شروع کنید، خوب است که تجربه افراد موفق را بخوانید.

قبل از اینکه در سال ۲۰۱۷ شرکت خودم را تاسیس کنم، روزنامه‌نگاری بودم که با حقوق ماهانه زندگی می‌کردم. ساعات طولانی و حتی در روزهای تعطیل نیز کار می‌کردم. کارم را دوست داشتم اما آنقدر آزاد نبودم که کارهایی که دوست داشتم را انجام دهم. به تغییر نیاز داشتم.

حتما این داستان برای خیلی از شما اتفاق افتاده است. بالاخره عزم خودم را جزم کردم و شرکت خودم را تاسیس کردم. حالا بیشتر وقتم را به صحبت کردن با کارفرمایان بر جسته جهان می‌گذرانم. آنها انرژی بسیار زیادی دارند، ذهنشان پر از ایده‌های نو و بزرگ است. به وقت روبه‌رو شدن با چالش‌ها همیشه مشتاق یافتن راه‌حل هستند. صحبت‌کردن با آنها برایم شادی بی‌پایانی است که چیزهای جدید به من می‌آموزد و مرا با فرصت‌های جدید آشنا می‌کند.

۸ الگو از کارفرمایان بسیار موفق


مشتریان من اغلب کسانی هستند که کسب‌وکارهای بسیار موفقی را اداره می‌کنند که درآمدشان اعداد بیش ۶ تا ۱۰‌رقمی است. هر هفته تقریبا با ۵۰ نفر از آنها صحبت می‌کنم. آنها دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل می‌کنند؛ دنیایی که شرکت‌هاي پیشرو در آن استفاده از تکنولوژی را سرلوحه کار خود قرار داده‌اند و در عین حال از زندگی خود نیز لذت می‌برند.

وقتی با آدم‌هایی از این دست صحبت می‌کنی، الگوهای خیلی خیلی جالبی در ذهنت نقش می‌بندد.

سعی کرده‌ام در این نوشتار ۸ الگویی که توجهم را جلب کرده‌اند، بنویسم؛ الگوهایی که این کارفرمایان بسیار موفق با استفاده از آنها به موفقیت رسیده‌اند.

۱. براساس فرمول عمل کنید

یکی از اساسی‌ترین الگوهای هر کسب‌و‌کار موفقی این است که به فرمول‌های ساده پایبند بوده و براساس آنها عمل کنید:

  • شناسایی مشکل
  • یافتن راه‌حل برای آن مشکل
  • حل‌کردن مشکل
  • جهانی‌کردن کسب‌و‌کار

اکثر اوقات از کارفرمایان می‌شنوم که چطور یک مشکل خاص ذهنشان را به‌هم ریخته است. برایش راه‌حل پیدا کرده‌اند، مشکل را حل کرده‌اند و در نهایت کسب‌و‌کاری پایدار، رو به گسترش و پویا ساخته‌اند. این دقیقا همان کاری است که من وقتی شرکت خودم را تاسیس کردم، در بخش روابط عمومی انجام دادم.

بیش از ۲۰سال روزنامه‌نگار بودم و مدل کسب‌و‌کار خودم را بر این اساس بنا کردم که شرکت‌های روابط عمومی با ارسال اخبار بی‌فایده چقدر ذهنم را به‌هم می‌ریختند. بنابراین شرکت خودم را تاسیس کرده و سعی کردم بهتر از آنها کار کنم. این استراتژی خیلی ساده اما بسیار اثربخش است.

۲. با یک دست چند هندوانه بلند نکنید

متوجه شده‌ام که کارفرمایان موفق زمانی به موفقيت رسیده‌اند که دریافته‌اند قرار نیست کسب‌وکارشان پاسخگوی همه افراد باشد. آنها سعی نمی‌کنند برای هر کسی و با هر سلیقه‌اي، چیزی از آستین بیرون بیاورند. آنها تنها بر آنچه که تمایل دارند، تمرکز می‌کنند و سعی می‌کنند آن کار را به بهترین شکل انجام داده و به سرانجام برسانند.

در واقع آنها با یک دست چند هندوانه بلند نمی‌کنند. آنها قدرت خاص خودشان را افزایش می‌دهند. آنها به دنبال توانایی‌های منحصر‌به‌فرد و شور و اشتیاق خاص خود هستند.

اعتماد‌به‌نفس آری، تکبر هرگز

۳. اعتماد‌به‌نفس آری، تکبر هرگز

این کارفرمایان موفق افراد متکبری نیستند. تکبر باعث می‌شود انسان فکر کند همه چیز را می‌داند و می‌تواند هر کاری بکند. کارفرمایان سطح بالا می‌فهمند که همه چیز را نمی‌دانند اما در خصوص کاری که دارند انجام می‌دهند، اطمینان کامل دارند و این اطمینان خود را به‌خوبی نشان می‌دهد.

۴. نقاط ضعف را به رسمیت بشناسید

کارفرمایان بزرگ و موفق می‌دانند که در انجام‌دادن یک یا دو و یا سه کار موفق هستند و سعی می‌کنند در همان مسیر حرکت کنند. آنها مدام مسیرشان را عوض نمی‌کنند. در عوض افرادی به خدمت می‌گیرند تا شکاف‌ها و نقاط ضعف را برایشان پر کنند. افرادی که آنها به خدمت می‌گیرند در حیطه کاری خود متخصص و کاربلد هستند. خوی ضد‌تکبر و آگاهی كارفرمایان است که باعث مي‌شود آنها مسیر موفقیت را به‌سرعت طی کنند.

۵. با ذهن باز کار کنید

ذهن همه آن‌چیزی است که شما نیاز دارید. همه فاکتورهای دیگر کسب‌وکار از ذهن بیرون می‌آیند. بیش از ۹۵‌درصد کارفرمایانی که من با آنها صحبت کرده‌ام، ذهن باز و ایده‌پرداز دارند. آنها آینده‌نگرند و دنبال سرمایه‌گذاری هستند.

کارفرمایانی که این ویژگی‌ها را داشته باشند، می‌توان در دو دسته تقسیم کرد:

  • کارفرمایانی که کسب‌و‌کار بسیار کارآمد و پرسودی را اداره می‌کنند و وقتشان را با خانواده می‌گذرانند و کاری که دوست دارند را انجام می‌دهند.
  • کارفرمایانی که حالا کسب‌و‌کار چندان پر‌رونقی ندارند اما ذهن باز و آینده‌نگری‌شان موجب می‌شود در آینده به اهداف خود دست یابند.

۶. کوته‌بین نباشید

به عنوان یک روزنامه‌نگار با‌تجربه به سرعت می‌توانم ذهن طرف مقابل را بخوانم. برخی از کارفرمایان بوده‌اند که اولین سوالشان این بود: «چقدر پول می‌گیری؟» و یا «خدماتی که به من می‌دهی چقدر هزینه دارد؟». در همان ۱۰دقیقه اول می‌توانم بفهمم فرد مقابل من کوته‌بین است یا خیر.

در مقابل کارفرمایانی هم بوده‌اند که در همان ابتدا پرسیده‌اند: «سرمایه‌گذاری من ‌روی شما و شرکت‌ شما دورنمایش چگونه است». این تفاوت نگاه یکی از مهم‌ترین فاکتورها در هزینه و فایده در شرکت‌ها‌ست.

کسانی را که شبیه به خودتان هستند، جذب کنید

۷. کسانی را که شبیه به خودتان هستند، جذب کنید

با ذهن باز عمل‌کردن چیزی شبیه به آهنربا شدن و یا ارسال امواج رادیویی است. این شیوه به سرعت کسانی را كه نگاه مشابه شما دارند، جذب می‌کند و کسانی که ضد شما فکر می‌کنند را دور می‌کند. برنامه بهبود وضعیت کارفرمایان شیکاگو یک مثال دم دست است. بیش از ۱۴‌هزار کارفرما در سراسر جهان در این برنامه مشارکت دارند و همه آنها شبیه به هم فکر می‌کنند و یک نگاه و چشم‌انداز را دارند.

۸. در کنار هم پیروز شوید

مشارکت در شبکه برنامه بهبود وضعیت کارفرمایان و به عنوان یکی از اعضای فعال آن اثر بسزایی در موفقیت شرکت من داشته است. مهم‌تر از این، این مشارکت موجب شده ذهن من باز شده و توانایی‌های من برای اندیشیدن به شدت بیشتر شود. وقتی شما در اتاقی پر از افراد موفق هستید که اهل بازی‌های بزرگ و موفقیت‌های بزرگ هستند، شما هم قد می‌کشید و افق ذهنی‌شان گسترده‌تر می‌شود.

درباره نویسنده: جاستین برین یکی از افراد فعال در برنامه‌ بهبود وضعیت کارفرمایان شعبه شیکاگو است. این نهاد کارفرمایان را به ابزارها و امکاناتی مجهز می‌سازد که به آنها این امکان را می‌دهد که کسب‌و‌کار خود را به سود و رشد سریع و خوبی برسانند. او اخیرا کتابی پرفروش را در همین خصوص منتشر کرده که در سراسر جهان با استقبال روبه‌رو شده است.

گروه شما در کنار هم پیروز می‌شود نه تک تک. اغلب از من می‌پرسند که چطور توانسته‌ام ظرف ۳سال یک شرکت بین‌المللی موفق را راه‌اندازی کنم آن‌هم بدون اینکه هیچ تجربه کسب‌و‌کاری داشته باشم. این سوال خیلی خوبی است، چراکه وقتی شروع کردم حتی نمی‌دانستم LLC یعنی چه!

سوال من این است که من‌ روی آنچه که دوست داشتم انجام دهم، تمرکز کردم. به کاری که توان انجامش را داشتم، توجه کردم. به شبکه‌ای از کارفرمایان و متفکران موفق پیوستم و از تجارب آنها آموختم. حالا در مسیری که در حال طی‌کردن آن هستم، اوقات خیلی خوشی دارم. نتیجه این بوده که کسب‌و‌کار من بسیار بیشتر از آن‌چیزی که انتظارش را داشتم، گسترش یافته و موفق بوده است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.