stickk استارتاپی برای مدیریت سبک زندگی

معرفی وب‌سایت stickk

0

سایت stickk یک وب‌سایت لایف‌استایل است که شما را تا رسیدن به اهداف مورد نظرتان همراهی می‌کند. هنگامی که وارد این وب‌سایت می‌شوید، در منوی اولیه، می‌توانید هدف مورد نظر خود را انتخاب کنید. دسته‌بندی اهداف این وب‌سایت شامل این موارد است: کاهش وزن، ترک سیگار، ورزش منظم، کنترل وزن، آمادگی برای مسابقات و موارد دیگر. با انتخاب هدف مورد نظرتان وارد صفحه‌ای می‌شوید که باید در آن اطلاعات خود را وارد کرده و در سایت ثبت‌نام کنید.

پس از طی‌کردن این مرحله با توجه به نوع هدفی که انتخاب کرده‌اید، باید صفحه اطلاعات مربوط به وضع فعلی و هدف نهایی خود را وارد کنید. به عنوان مثال، اگر هدف شما کاهش وزن است، باید وزن و قد فعلی خود را به همراه وزن هدفتان وارد کنید. شما در این صفحه قادر هستید که برای رسیدن به این هدف مدت زمانی را مشخص کنید تا بتوانید با توجه به آن برنامه‌ای بهینه دریافت کنید. آخرین موردی که باید در این صفحه تعیین شود، زمانی است که قصد دارید برنامه خود را برای رسیدن به هدف مورد نظرتان شروع کنید.

گام خلاقانه و متمایز دیگری که باید در این وب‌سایت بردارید، این است که بعد از تعیین هدف مورد‌نظر خود، مبلغی ‌یا شرطی را می‌گذارید که اگر قادر به انجام هدف خود نبودید، باید آن را پرداخت کنید. این مبالغ در صورت عدم موفقیت شما به خیریه اهدا خواهد شد. سپس به انتخاب خود داوری را به وب‌سایت معرفی می‌کنید که عملکرد شما را درانجام شرط مورد نظر می‌سنجد و بنابر رأی او موفقیت یا عدم موفقیت شما تعیین خواهد شد. این وب‌سایت با روندی خلاقانه و درگیر‌کردن افرادی دیگر در راه شما برای رسیدن به هدفتان، دست کشیدن از آن را برای شما دشوارتر می‌کند.

موسس این وب‌سایت دین کارلان، پروفسور اقتصاد ‌رفتاری از دانشگاه ییل است. او هنگامی که به ابزارهای موثری در راه پایبندی به اهداف و برنامه‌های روزانه دست یافت، تصمیم گرفت تا این وب‌سایت را راه‌اندازی کند. ایده دین این بود که ارائه‌کردن تعهد به انجام یک‌سری از کارها می‌تواند ما را حتی در انجام اهداف سخت، مصر نگه دارد.

او متوجه شده بود که افراد هنگامی که چیزی شبیه یک قرارداد الزام‌آور ‌یا حتی شرط‌بندی انجام می‌دهند، در انجام کارهایشان موفقیت بیشتری دارند. ایده این وب‌سایت هم از نتیجه این تحقیقات حاصل شده است. در این وب‌سایت با قرار‌گرفتن در شرایطی مشابه، انگیزه افراد برای انجام اموری که تعهد کرده‌اند، بیشتر می‌شود و از سوی دیگر با اضافه‌شدن داور و جامعه دوستان و نزدیکان، این روند تبدیل به پروسه‌ای شاد و هیجان‌انگیز می‌شود. در واقع در این وب‌سایت می‌توان از بخش استرس‌زا و آزاردهنده‌ای که دیگر شرایط  الزام‌آور برای افراد ایجاد می‌کنند فاصله گرفت و همچنان از منافع چنین شرایطی سود برد.

اگر احساس می‌کنید احتیاج به یک محرک برای پایبندی به اهداف خود دارید، به این وب‌سایت سر بزنید. اپلیکیشن این وب‌سایت در پلی‌استور و اپ‌استور در دسترس کاربران قرار دارد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.