e27 بازیگر تازه‌وارد آسیایی

0

e27  با برگزاری رویدادهای آفلاین و نمادین مانند مجموعه کنفرانس‌های Echelon و مجموعه‌ای از محصولات آنلاین اعم از رسانه، فرصت‌های شغلی، پایگاه داده سرمایه‌گذار – شرکت و تطابق خدمات و یک بازار دیجیتالی، این امر را محقق ساخته است.

 ایجاد پل بین چین و جنوب‌شرق آسیا

با بلوغ اکوسیستم دیجیتالی و خانگی چین، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران به دنبال فرصت‌هایی در خارج از کشور به‌ویژه جنوب‌شرق آسیا هستند؛ چراکه این منطقه، بازار دیجیتال در حال ظهوری دارد که چندین سال از بازار چین عقب‌تر است. تک‌تمپل که دفتر اصلی‌اش در پکن است، این دوره از سرمایه‌گذاری را اداره می‌کند. شرکت تک‌تمپل در سال ۲۰۱۳ تاسیس شده است و قصد دارد از طریق ارائه فضای همکاری و تعامل، خدمات انکوباتور، رویدادها و خدمات مالی، بزرگترین اکوسیستم استارتاپی فناوری در آسیا را ایجاد کند. آن‌ها اقداماتی را در پکن، شانگهای و شنز انجام داده‌اند و تا پایان سال ۲۰۱۷ در جنوب‌شرق آسیا و امریکا توسعه خواهند یافت. سرمایه‌گذاری تک‌تمپل در e27 فرصت‌های باورکردنی را برای اتصال اکوسیستم‌های چین و جنوب‌شرق آسیا فراهم خواهد کرد.

جری وانگ، موسس تک‌تمپل، می‌گوید: «رشد سریع صنعت اینترنت چین، درس‌ها و تجربه‌های مهمی را در اختیار کارآفرینان جنوب‌شرق آسیا قرار داده است و امکان سرمایه‌گذاری و همکاری‌های برون‌مرزی را فراهم کرده است. با این حال بومی‌سازی نیز بسیار مهم است، زیرا سرمایه‌گذاری در یک پلتفرم از قبیل e27 برای تمام مراحل کارآفرینان و سرمایه‌گذاران از چین اهمیت دارد.»

با وجود این گروه از سرمایه‌گذاران از سنگاپور، چین، اندونزی و مالزی، اکنون e27  می‌تواند از این ارتباطات استراتژیک استفاده کند تا کارآفرینان در سراسر جنوب‌شرق آسیا از منابع وسیع دانش و پایگاه داده توسعه‌یافته در خصوص فرصت‌های تامین بودجه بهره‌مند شوند و از آن‌ها برای ورود به بازارهای جدید، دریافت بودجه یا بررسی شراکت‌های استراتژیک با چین استفاده کنند.

موهان بلانی، موسس و مدیرعامل  e27، معتقد است که این یک فرصت بی‌نظیر برای اکوسیستم جنوب‌شرق آسیا نیز هست. همچنین او روی اهمیت استفاده از منابع برون‌مرزی با چین تاکید می‌کند. شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران جنوب‌شرق آسیا می‌توانند از این موضوع برای آشنایی بیشتر با چین بهره‌مند شوند و با سهامدارانی که به آن‌ها نیاز دارند تا این سرمایه‌گذاری، همکاری و آموزش ادامه یابد، در ارتباط خواهند بود.

یکی از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در جنوب‌شرق آسیا به نام «داگلاس خو» نیز این‌گونه فکر می‌کند: «من به‌شدت معتقدم که متخصصان فناوری در جنوب‌شرق آسیا به آموزش نیاز دارند. همکاری با چین فرصت‌های رشد در جنوب‌شرق آسیا را تسریع می‌بخشد؛ به‌شرطی که این همکاری یک همکاری توأم با رقابت مثبت باشد. زمان آن فرا رسیده است تا برای نسل بعد محرک‌های اکوسیستمی آماده شویم.»

 یک چشم‌انداز مستمر برای رشد جامع اکوسیستم

با وجود این مجموعه به شدت استراتژیک از سرمایه‌گذاران، e27  به مرکز فرصت‌های جنوب‌شرق آسیا تبدیل می‌شود و در عین حال این اکوسیستم‌ها را به چین متصل می‌کند. بلانی می‌گوید: «اکوسیستم فناوری جنوب‌شرق آسیا پویا و در حال تغییر است. با این فرصت‌های جدید، e27  بیش از پیش روی محصولات و خدماتی متمرکز خواهد شد که اکوسیستم را تقویت خواهد کرد تا به این سه نتیجه اصلی دست پیدا کند: سرمایه‌گذاری، همکاری و رشد.»

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.