انتخاب سردبیر یادداشت

برند ملی ترکیه

یادداشت عباس خاراباف، فعال در اکوسیستم استارتاپی

عباس خاراباف، یک فعال استارتاپی

تجربه استفاده از گتیر با تمام امکانات، خدمات و تخفیف‌هایش کاملا خوشایند است. این «برند ملی ترکیه» هم‌اکنون کامل‌ترین و مجهزترین سوپراپلیکیشن ممکن را در اختیار کاربران ترکیه و چند کشور دیگر قرار داده است.  

مهمترین خدمات گتیر شامل 2 پلتفرم سوپرمارکت معمولی و سوپرمارکت بزرگ است که تمامی کالاها را خود گتیر تامین، انبارداری، پردازش و ارسال می‌کند. سراسر شهرهای ترکیه و بعضی از شهرهای مهم اروپا و آمریکا مراکز پردازش و خودروهای حامل گتیر حضور دارند تا در کمترین زمان ممکن سفارش‌ها را به دست کاربران برسانند.

جدای از این دو امکان اصلی شما می‌توانید از پلتفرم سفارش غذا، پلتفرم بازار (با امکان خرید از سایر فروشگاه‌ها)، پلتفرم خرید آب آشامیدنی (از انبارهای مخصوص نگهداری آب)، پلتفرم درخواست تاکسی (با همکاری BiTaksi)، پلتفرم اختصاصی اجاره خودرو و پلتفرم کاریابی هم خدمات و کالاهای مورد نیاز خود را همزمان به آسان‌ترین شکل ممکن دریافت کنید. همچنین گتیر اخیرا با خریداری سهام کامل فروشگاه اینترنتی ناون‌بیر (n11)، امکان خرید کالا از این مارکت‌پلیس اینترنتی را هم در سوپراپلیکیشن خود فراهم کرده است.

به همین خاطر من تقریبا همه خدمات اینترنتی مورد نیازم را از این استارتاپ می‌گیرم؛ البته جدای از کیفیت و سرعت بالای خدمات و پشتیبانی عالی، مسئله مهم دیگر قیمت مناسب محصولات و سرویس‌های اختصاصی است. همچنین در مناسبت‌های مختلف امکان استفاده از تخفیف‌های استثنایی برای کاربران فراهم شده است.

برای من خیلی کم پیش آمده از کالاهای ارسال شده گتیر رضایت نداشته باشم اما در همین موارد استثنا هم پشتیبانی بسیار آسان با کیفیتی را تجربه کرده‌ام؛ چه از نظر سیستماتیک چه از نظر رفتار و عذرخواهی حرفه‌ای و اصولی کارمندان.

گتیر اکنون مشهورترین برند ملی ترکیه است؛ در طی دو سه سال اخیر از فرصتی که بیماری جهانی کرونا در اختیار کسب‌وکارهای اینترنتی گذاشت، بهترین استفاده را برد و با رشد فوق‌العاده سریع و عظیم به اروپا و آمریکا هم صادر شده است. دولت و مردم ترکیه جدای از اینکه با افتخار از این برند ملی یاد می‌کنند، در همه حال حامی آن هستند.

به عنوان مثال، مصطفی وارانک، وزیر صنعت و فناوری ترکیه که از نظر سیاسی از قدرتمندترین افراد کابینه دولت این کشور است، در سخنرانی‌هایش، پست‌های شبکه‌های اجتماعی و ملاقات با دولتمردان سایر کشورها از گتیر و دستاوردهای این کسب‌وکار استارتاپی سخن می‌گوید. تقریبا در بزرگ‌ترین جشن‌های موفقیت گتیر در توسعه یا جذب سرمایه، دولتمردان ترکیه هم شریک می‌شوند و با افتخار خبر آن را به مردم اعلام می‌کنند.

گتیر برای بیش از ۳۵هزار نفر اشتغالزایی مستقیم داشته و از سال۲۰۱۵ که از طرف ناظم سالور (بنیانگذار بی‌تاکسی)، تاسیس شده، هر سال تقریبا رشد 5‌برابری را تا به امروز تحربه کرده است.

ناظم سالور همیشه در مصاحبه‌های خود اعلام می‌کند که گتیر را با ۱۰۰درصد سرمایه‌های ترکیه‌ای تاسیس کرده و هدفش صادرات خدمات فناورانه استارتاپی به کل دنیاست.  

«اگر برای مردم در عرض ۳ دقیقه می‌توانیم تاکسی فراهم کنیم، چرا نتوانیم در عرض ۱۰دقیقه مابقی نیازهای‌شان را فراهم کنیم؟» ناظم همیشه می‌گوید با این سوال ایده گتیر به ذهنش رسیده و آن را تاسیس کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.