۴ دلیل سودمندی تبلیغات در لینکدین

پیام‌های خصوصی لینکدین؛ بهترین ابزار فروش

0

به نظر می‌رسد، پیام‌های تبلیغات در لینکدین می‌تواند بازدهی بالاتری نسبت به سایر اشکال سنتی بازاریابی داشته باشد‌. در گزارشی که اخیرا منتشر‌شده متوسط حقوق یک کاربر لینکدین حدود ۷۵هزار دلار عنوان شده ‌که نشان می‌دهد کاربران در لینکدین از تبلیغات در لینکدین پول کافی برای خرج‌کردن دارند.

بهترین راه برای فروش محصولات یا خدمات، ارتباط با مشتریان است و شبکه‌های اجتماعی در سال‌های اخیر نقش تعیین‌کننده‌ای در گسترش این ارتباط داشته‌اند. یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در چند وقت گذشته، لینکدین است و بر خلاف تصورات تبلیغات در لینکدین یکی از مناسب‌ترین روش های تبلیغات است.

برخلاف تصور عموم، لینکدین شبکه‌ اجتماعی جدیدی نیست. این شرکت از سال‌۲۰۰۲ کار خود را آغاز کرده و به طور رسمی از سال‌۲۰۰۳ به فعالیت در زمینه کسب‌وکار مشغول است. چیزی که لینکدین را از دیگر شبکه‌های اجتماعی جدا می‌کند، نوع استفاده از آن است.

به طور کلی از لینکدین برای نمایش موقعیت شغلی و تعامل با افراد حرفه‌ای استفاده می‌شود. لینکدین از سال‌۲۰۱۵ شهرت و محبوبیت بیشتری در جهان پیدا کرد و از دسامبر‌۲۰۱۶ به طور کامل تحت نفوذ مایکروسافت قرار گرفت. براساس آماری که در ژوئن سال‌۲۰۱۹ منتشر شد، لینکدین ۶۳۰‌میلیون کاربر در ۱۵۰‌کشور دارد که این آمار رو به افزایش است.

از آنجا که کاربران لینکدین (‌کارمندان و کارفرمایان) با ساخت پروفایل شبکه‌ اجتماعی آنلاین می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و در دنیای واقعی نیز روابط کاری داشته باشند، لینکدین گزینه‌ خوبی برای برنامه‌های فروش است.

تبلیغات در لینکدین به دلیل فضای حرفه‌ای آن غیرمستقیم انجام می‌شود. به همین خاطر استفاده از پیام‌های خصوصی در لینکدین گزینه مناسبی است. با این وجود، زمانی‌که شما با مخاطبانتان آشنایی ندارید، استفاده از پیام‌های خصوصی نه‌تنها مفید نیست، بلکه مخرب نیز هست.

اکثر مردم با دیدن پیام‌های بسیاری که در پوشه پیام‌هایشان قرار می‌گیرد، دچار سردرگمی می‌شوند و بدون توجه از کنار پیام‌ها می‌گذرند. اما شما نمی‌توانید به این دلیل که مخاطبانتان حوصله خواندن ایمیل‌هایشان را ندارند، تسلیم شوید.

این روزها که مردم همواره دغدغه‌هایشان را در تلفن‌های هوشمندشان جست‌وجو می‌کنند، بهترین روش برای فروش محصولات‌تان ارسال خبرنامه و پیام‌ از طریق شبکه‌های اجتماعی است. پیام‌های خصوصی در لینکدین بیشتر از سایر شبکه‌های اجتماعی به بازگشت سرمایه کمک می‌کنند.

به نظر می‌رسد، پیام‌های تبلیغات در لینکدین می‌تواند بازدهی بالاتری نسبت به سایر اشکال سنتی بازاریابی داشته باشد‌. در گزارشی که اخیرا منتشر‌شده متوسط حقوق یک کاربر لینکدین حدود ۷۵هزار دلار عنوان شده ‌که نشان می‌دهد کاربران در لینکدین از تبلیغات در لینکدین پول کافی برای خرج‌کردن دارند.

اگر همه این دلایل برایتان به اندازه کافی قانع‌کننده نیست، نگران نباشید. در این گزارش به ۴ دلیل اهمیت پیام‌های خصوصی در لینکدین می‌پردازیم.

پیام‌خصوصی در لینکدین راه مستقیمی برای تصمیم‌گیری‌های تجاری است

لینکدین

چیزی بدتر از وقت صرف‌کردن و سرمایه‌گذاری ‌روی افرادی نیست که در محل کارشان تصمیم‌گیرنده نیستند. گاهی مسئولان فروش به جای ارتباط با مدیران ارشد و تصمیم‌گیرنده با افرادی مذاکره می‌کنند که مناسب نیستند. حقیقتی که نباید فراموش کرد این است که زمان در فروش محصولات و خدمات حیاتی است.

گاهی با فردی صحبت می‌کنید که در واقع تصمیم‌گیرنده در شرکت نیست اما می‌داند که چرا شرکت به محصول یا سرویس شما نیاز دارد. با این حال، به دلیل اینکه فرد تصمیم‌گیرنده نیست، گاهی زمان خود و دیگران را هدر می‌دهد.

براساس آمار وبلاگ مارکتینگ لینکدین، این شبکه اجتماعی در آمریکا ۶۱‌میلیون کاربر و ۵۰۰ مدیر اجرایی ارشد دارد که در این میان ۴۰‌میلیون نفر در شرکت‌های خود تصمیم‌گیرنده هستند.
پیام‌های شما در لینکدین سریع‌تر از سایر روش‌ها دیده می‌شود

مت یانگ(Matt Young)، موسس شرکت ریل‌پلی(realply)، که در پیام‌رسانی لینکدین تخصص دارد، یکی از دلایل مهم استفاده از پیام‌های خصوصی لینکدین را تاثیرگذاری آن می‌داند. به گفته مت یانگ، صحبت در پیام‌های خصوصی لینکدین حالت رسمی ندارد و همین مسئله به درک متقابل کمک می‌کند.

[bs-quote quote=”پاسخگویی به ایمیل‌ها دیرتر انجام می‌شود، در حالی‌که پیام‌های خصوصی لینکدین سرعت پاسخگویی بیشتری دارند” style=”style-13″ align=”left”][/bs-quote]

سریع‌تر از ایمیل است

زمانی‌که شما ایمیل می‌فرستید، پیامتان در صندوق پستی ذخیره می‌شود و پیام‌های دیگر روی هم قرار می‌گیرند. پاسخگویی به ایمیل‌ها دیرتر انجام می‌شود، در حالی‌که پیام‌های خصوصی لینکدین سرعت پاسخگویی بیشتری دارند. آمارها نشان می‌دهد کاربران به صورت میانگین روزانه بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه وقت در لینکدین صرف می‌کنند.

این کار می‌تواند در مقیاس بزرگ انجام شود

بسیاری از کاربران لینکدین متوجه شده‌اند که کنترل پیام‌ها در این پلتفرم به مراتب راحت‌تر از سایر پلتفرم‌هاست. از آنجایی که در لینکدین همه جزئیات شغلی فرد مشخص شده است، مدت زمان کمی حدود ۲۰دقیقه برای پاسخگویی لازم است در حالی‌که اگر شما بخواهید به ۱۰ ایمیل پاسخ دهید و با افراد تعامل ایجاد کنید، به بیش از یک ساعت زمان نیاز دارید.

به دلیل فضای کاری و حرفه‌ای لینکدین، خرید و فروش در این پلتفرم اجتماعی در مقیاس وسیع‌تری انجام می‌پذیرد. همچنین کارمندان می‌توانند با مدیران خود در گروه‌های مختلف ارتباط برقرار کنند و به نمایش عملکرد خود بپردازند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.