منم عکساش رو پاره کردم …

۶۱ درصد از سایت‌ها با عکس‎های محصولاتشان، مشتریان خود را ناامید می‌کنند

0

تصاویر زیادی از کالایتان بگیرید. مهم نیست چقدر عکسی که گرفته‎اید خوب است، هیچ‌وقت با استفاده از یک عکس نمی‎توانید تمام ویژگی‌های یک محصول را درک کنید

تصمیمات مصرف‌کنندگان برای خرید آنلاین، فاکتورهای متفاوتی دارد و براساس گزارش سایت مارکتینگ سیگنالز ، تصاویر نقشی اساسی در بازاریابی دارند. حدود دو‌سوم یا ۶۱ درصد از مصرف‌کنندگان معتقدند که تصویرسازی گنگ یا بی‎کیفیت یک عامل بازدارنده است، البته نباید فراموش کرد که عوامل مختلفی در جذب یا دفع مشتریان با استفاده از بازاریابی وجود دارد.

نتایج گزارش مارکتینگ سیگنالز با توجه به اینکه اولین چیزی که مصرف‎کننده آن را می‌بیند، تصاویر محصولات است و به واسطه قدرتی که تصاویر در جلب توجه انسان‎ها دارد، تعجب‌برانگیز نیست. حتی اگر مصرف‌کنندگان با محصولات یک شرکت آشنا باشند، برای دریافت اطلاعات بیشتر به اینترنت مراجعه می‌کنند، در صورتی‌که تصاویر انتخاب‌شده در فروشگاه آنلاین باکیفیت و قابل توجه باشد، به معنی دریافت چشم‎انداز بهتراست؛ اما اگر تصویر شما از کیفیت پایینی برخوردار باشد، مشتریانتان را از دست خواهید داد و آنها به سایت‌های دیگر مراجعه می‌کنند.

داده‌های این تحقیق بینش‌های بزرگی به‌خصوص برای صاحبان کسب‌وکارهای اولیه تجارت الکترونیک دارد. لازم به ذکر است که ساده‌ترین خطاها در کسب‌وکارهای تجارت الکترونیک ۵۸ درصد است و مشتریان این کسب‌وکارها را کاهش می‎دهد. اگر سایت شما به دلیل خاصی مشتریان کمی دارد، شما باید راهی برای افزایش فروش پیدا کنید. گرت هویل (Gareth Hoyle)، مدیر سایت مارکتینگ سیگنالز به نکته مشابهی اشاره می‌کند.

او بر این باور است که تنها تمایل مشتریان به خرید دلیل اصلی آنها نیست، بلکه آشنایی با سایت فروش آنلاین یکی از دلایل خرید از سایت‌های فروش آنلاین است. برای آنکه مشتریان با سایت شما آشنا شوند، باید عللی را که مشتریان را به خرید ترغیب می‎کند، مشخص کنید.

همچنین شما به عنوان یک سایت فروش آنلاین با استفاده از بازاریابی می‎توانید هویت خود را به مشتریان ثابت کنید. یکی از عللی که مردم از خرید اینترنتی در یک سایت فروش اینترنتی منصرف می‎شوند، تصاویر منتشرشده از محصولات است. کسانی که خرید اینترنتی انجام می‎دهند، از اینکه تصاویر مشخص‌کننده محصولات کیفیت پایینی دارند، شکایت می‎کنند.

کسب‎وکارهای اینترنتی باید از عکس‎هایی که کیفیت بالایی دارند، استفاده کنند. حجم بالای تصاویر خود موجب انصراف خریداران می‎شود. اگر صاحب یک کسب‎وکار اینترنتی و سایت فروش آنلاین هستید، باید به یاد داشته باشید که تصاویر زیادی از کالایتان بگیرید.

مهم نیست چقدر عکسی که گرفته‎اید خوب است، هیچ‌وقت با استفاده از یک عکس نمی‎توانید تمام ویژگی‌های یک محصول را درک کنید. دقت کنید که چندین تصویر برای هایلایت‌کردن محصول داشته باشید. به یاد داشته باشید که بسیاری از سایت‎های تجارت الکترونیک این اشتباهات رایج را انجام می‎دهند، آنها تنها یک عکس از کالای خود منتشر می‎کنند که آن هم معمولا کیفیت لازم را ندارد.

علاوه بر این، اکثر سایت‎های تجارت الکترونیک اطلاعات ناقصی از محصولات خود ارائه می‎کنند، اطلاعات کم و غلط از یک محصول عاملی بازدارنده است. بهترین روش فروش محصولات ارائه‌شده توسط شما، توصیف درست و دقیق از آن محصول است؛ حتی برای ساده‎ترین محصولات نیز باید توضیح مناسبی نوشته شود.

جزئیات در فروش محصولات شما حرف اول را می‎زند، زیرا با تمرکز ‌روی جزئیات می‎توانید اطلاعات لازم را در اختیار مشتریان خود قرار دهید. اگر شما جزئیات کافی را فراهم کنید، اعتماد مصرف‎کنندگان را به دست خواهید آورد. از طرفی سایت‎های تجارت الکترونیک باید بخشی برای خدمات‎رسانی به مشتریان در نظر بگیرند.

تقریبا ۵۲درصد از سایت‏های تجارت الکترونیک با مشکل فقدان خدمات‎رسانی به مشتریان در کسب‎وکار خود مواجه هستند. کیفیت خدمات‎رسانی چه در بخش فیزیکی، چه در دنیای دیجیتال اهمیت بسزایی دارد. چگونگی رفتار شما با مشتریانتان تعیین‌کننده طول عمر کسب‎وکار شما و موفقیت طولانی‌مدت‌ آن است.

به نظر می‎رسد شرکت‌هایی که هم حضور فیزیکی و دیجیتالی دارند، برای خدمات‌رسانی بهتر به مشتریانشان تلاش بیشتری می‎کنند. هر چه افراد بیشتری به صورت آنلاین خرید کنند، فاصله زحمات سرویس‌دهی به مشتریان در محیط فیزیکی و دیجیتالی کم و کمتر می‎شود تا جایی که این تلاش‌ها به یک اندازه می‎شود.

در حدود ۴۱ درصد از پاسخ‌دهندگان به نظرسنجی مارکتینگ سیگنالز اظهار کرده‎اند که از سایت‎هایی که رسانه‌های اجتماعی ندارند یا فعالیت محدودی در این رسانه‎ها دارند، دلسرد شده‌اند. برای مصرف‌کنندگان جوان، صفحه وب‌سایت‌های ارتباط جمعی جایی است که آنها می‌خواهند به برند متصل شوند.

اگر کسب‌وکار شما در رسانه‌های اجتماعی فعال نباشد، درصد زیادی از مشتریانتان را از دست می‎دهید. در نهایت، یکی از عوامل مهم در شناخت سایت‎های تجارت الکترونیک، تحویل کالا‌ست. ۳۴درصد از مصرف‌کنندگان می‌گویند فقدان امکانات تحویل می‌تواند مانع از خرید کالا شود. بعد از تحویل کالا، مشتریان از کیفیت محصولی که خریده‎اند، مطلع می‎شوند.

از سوی دیگر، بسیاری از سایت‎های تجارت الکترونیک روش‎های پرداخت پیچیده‎ای را انتخاب می‏کنند و همین مسئله باعث از دست دادن مشتریان می‎شود. سایت‎های تجارت الکترونیک باید به یاد داشته باشند که استفاده از درگاه پرداخت مطمئن و روش پرداخت ساده باعث جذب مشتریان می‎شود.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.