بازاریابی

وقت آن رسیده که محتوای خود را ارتقا دهید‌

شما احتمالا درباره استفاده از مشوق‌های خاص برای مجاب‌کردن مردم به پیوستن در فرآیند بازاریابی ایمیلی خود آگاه هستید. از کتاب‌های الکترونیکی گرفته تا دوره‌های آموزشی ایمیلی و دموهای رایگان، همه راه‌های جذب کاربران برای پیوستن به لیست شماست. تفاوت بین ارتقای محتوا و دیگر انواع تولید محتوا مربوط به گسترش مخاطب، این است که ارتقای محتوا به طور خاص برای یک پست وبلاگی طراحی می‌شود.

برای مثال، اگر مخاطبان شما یک پست وبلاگی درباره مزایای تغییر وب‌هاست جدید می‌خوانند، شما می‌توانید با ارائه یک ارتقای محتوایی به آنها ۵ سوال که قبل از تغییر وب‌هاست باید بدانند را ارائه دهید. روش‌هایی که می‌توان از آن طریق، به تولید محتوا ارتقا ببخشید، بی‌شمارند. سپس می‌توانید با ارسال پیوست‌هایی درباره کالاهای جدید، پست‌های جدید و یا ارسال تولید محتوا به صورت رایگان به لیست ایمیل مخاطبان، آنها را از این فرآیند مطلع کنید.

  •  چگونه ارتقای محتوا را شروع کنید؟

اگر در حال بازاریابی ایمیلی هستید، بدانید همه‌چیز در اختیار شماست تا همین لحظه را برای اولین تجربه تولید محتوای ارتقایافته وقف کنید. برای ارتقای محتوا به سه چیز نیاز دارید:

 دعوت به عمل: اولین نیاز شماست و می‌تواند یک دکمه یا یک فرم باشد که خارج از تمامی پست‌های وبلاگ قرار دارد. فراموش نکنید که بالا و پایین وب‌سایت همیشه مهم‌ترین نواحی آن است. این دعوت بایست گویای مرجع و ارزش این فراخوانی باشد.

راهی برای جمع‌آوری ایمیل و تهیه لیست: زمانی که کلیک خواننده بر محتوای ارتقایافته شما بخورد، بایستی آدرس ایمیل آنها برای شما وارد شود. به یاد داشته باشید این راهی ساده برای جمع‌آوری لیست ایمیل است. نرم‌افزاری همچون LeadPages تکمیل‌کننده فرآیند بازاریابی ایمیلی و تولید محتوا ارتقایافته شما خواهد بود.

ارسال محتوای ارتقایافته: در نهایت شما نیاز دارید که از طریق تولید محتوا و استفاده از تکنیک‌های ارتقای محتوا بسته به نوع خدمات‌تان آن را مثلا‌ از طریق گزینه دانلود فوری و یا ارسال خودکار از طریق ایمیل در دسترس مخاطب قرار دهید. از لحاظ برقراری ارتباط، ایده خوبی است که محتوا به‌طور خودکار به صندوق پستی مخاطبان فرستاده شود و احتمالا‌ ارتقای محتوا باعث می‌شود که مخاطبان هربار با دیدن مطلب شما در اینباکس خود هیجان‌زده شوند. تهیه یک نسخه پی‌دی‌اف ساده از پست تولید محتوای ارتقا یافته وبلاگ برای ارسال و دانلود مخاطب می‌تواند راحت‌ترین راه افزایش لیست ایمیل شما باشد. درقسمت بعدی مقاله، انواع ارتقای محتوا را به‌صورت موردی به شما معرفی خواهیم کرد.

  •   چرا  ارتقای محتوا تاثیرگذار است؟

به عبارت ساده، علت کاربردی‌بودن تولید محتوا به روش ارتقای محتوایی این است که با تأکید بر مشکل واقعی خوانندگان به سرعت تعامل آنها را با شما امکان‌پذیر می‌سازد. مخاطبان در حال جست‌وجویی برای راهکار حل مشکل خود در موتورهای جست‌وجو می‌گردند و از این طریق به وب‌سایت شما وارد خواهند شد. محتوای ارتقایافته راه‌حل مشکل آنهاست و نکته‌ای طلایی که می‌تواند به شما در دریافت آدرس ایمیل آنها کمک کند. نویسندگان وبلاگی که سعی در تولید محتوا از طریق ارتقا داشته‌اند و ‌روی موارد مختلفی تحقیق کرده‌اند، نتایج جالبی به‌دست آورده‌اند. برایان دین از بک‌لینکو  با افزایش ۷۸۵درصدی نرخ تبدیل در آزمایش خود روبه‌رو شد. همچنین به گزارش Daily Egg، دوش خانال با انتشار محتوای ارتقایافته خود با رشد ۴۹۲درصدی نرخ تبدیل مواجه شده است. واضح است که تولید محتوا به روش ارتقای محتوا کار می‌کند و نیاز به سرمایه‌گذاری زمانی و پولی هنگفتی هم ندارد.

 ایده‌هایی برای تولید محتوا به سبک ارتقای محتوا

از این ایده‌ها برای ارتقای پست‌های پربازدید استفاده کنید و نتیجه را ببینید:

۱- تهیه یک چک‌لیست خلاصه از پست‌های موجود وبلاگ در یک پست فرآیندی جدید.

۲- خلاصه‌سازی حجم بالایی از اطلاعات موجود در یک مطلب جدید.

۳- استفاده از یک فایل قابل چاپ.

۴- استفاده از طراحی خوب و ساده، پی‌دی‌اف قابل دانلود در پست وبلاگ بسیار مناسب است، چرا که برخی از افراد ترجیح می‌دهند محتوا را دانلود و بعدا در فرصت‌های بعدی مطالعه کنند.

۵- ایجاد پست‌های دو‌بخشی که بخش دوم آن فقط به صورت فایل قابل دانلود برای مشترکان و مخاطبان در دسترس قرار می‌گیرد.

۶- تولید یک نمونه یا راهنما برای خوانندگان در رابطه با پست‌ها خصوصا پست‌های «چگونه» که مخاطب را در لحظه دعوت به خواندن می‌کند.

۷- صفحات گسترده اکسل و یا گوگل از پیش تهیه‌شده با فرمول‌ها و توابع کاربردی برای مخاطب.

۸- ایجاد ارجاعات به مقالات اصلی و پژوهش‌ها، در متن پست وبلاگ.

۹- تولید محتوای متنی برای فیلم‌ها یا پادکست‌ها و بالعکس.

۱۰- چالش و یا راهنمایی برای پذیرفتن عادت‌های جدید.

۱۱- ارائه وبینار و دریافت اطلاعات علاقه‌مندان و خلاصه‌سازی مطالب آن پس از برگزاری.

۱۲- ارائه یک خط سیر آموزش ایمیلی ویژه برای یکی از حوزه‌های محتوایی.

۱۳- ارسال منابعی برای مطالعه بیشتر نسبت به یک موضوع توسط ایمیل.

فراموش نکنید که تولید محتوای هدفمند و ارتقای محتوا نهایتا‌ یک راه خلاقانه و مسیری برای گسترش تعامل با مخاطبان از طریق دادن اطلاعات و راهکارهای موردنیاز آنها برای رفع مشکلات‌شان است. پس با تولید محتوای ارتقایافته هرچه‌سریع‌تر آمار بازدید و اشتراک وب‌سایت خود را بالا ببرید.

تهیه و تنظیم از فرامحتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.