موفقیت مشتری، بهترین تبلیغات

0

حفظ حریم خصوصی یکی از مهم‌ترین انتظارات مصرف‌کنندگان است که با توجه به عواملی مانند سن، جنسیت، موقعیت جغرافیایی، پویایی جامعه و آشنایی با دنیای الکترونیک در نوسان است. اکثر شرکت‌های بزرگ به دنبال ذخیره‌سازی داده‌های خود هستند و بر این اساس برنامه‌های زیادی در زمینه ذخیره‌سازی کامپیوتری ساخته می‌شود.

جان جوزف و پائولا لانگ، بعد از تجربه موفق رهبری تیم برنامه ذخیره‌سازی اکوالوژیک (EqualLogic) برای شرکت دل، که در سال ۲۰۰۸ درآمد ۴/۱ میلیارد دلاری را در پی داشت، شرکت دیتاگراویتی (DataGravity) را در سال ۲۰۱۲ تاسیس کردند، که تمرکز اصلی آن بر تکنولوژی ذخیره‌سازی هوشمند است. استارتاپ دیتاگراویتی، واقع در شهرستان ناشوها در ایالت نیوهمشایر ایالات‌متحده آمریکا، ازجمله استارتاپ‌های موفقی است که در همان سال تاسیس به درآمد ۴۲ میلیون دلاری رسید. دسترسی به ردیابی و تحلیل داده‌ها به صورت ذخیره‌شده، به تامین امینت داده‌ها در برابر سوءاستفاده‌های جانبی کمک شایانی می‌کند. بر همین اساس محصولات این کمپانی، علاوه بر حفظ و نگهداری داده‌ها، قادر به تجزیه‌وتحلیل آن‌ها نیز هست. همچنین تشخیص محرمانه و حساس داده‌ها، اطلاع‌رسانی، تگ‌های طبقه‌بندی‌شده و ازپیش‌تعیین‌شده، مالکیت هوشمند، پروفایل‌های هوشمند، دسترسی مبتنی بر نقش حسابرس، تجزیه‌وتحلیل دسترسی به اطلاعات حساس، فیلترینگ فعال مبتنی بر کاربر، محتوا و مدت زمان و اثرانگشت برای هر فایل ذخیره‌شده ازجمله کارکردی‌های این برنامه است.

این سیستم کامپیوتری ذخیره‌سازی هوشمند، علاوه بر اینکه می‌تواند فایل‌های شما را ذخیره، بازیابی و محافظت کند، مانند یک کارشناس، چشم‌اندازی از کسب‌وکار شما نیز ارائه می‌دهد. این استارتاپ که با هدف گسترش سیستم‌های ذخیره‌سازی شکل گرفت، محصولات خود را در دو مدل DG2200 و DG2400 با ظرفیت ۴۸ ترابایت و ۹۶ ترابایت ارائه کرد. چالش اصلی این شرکت رسیدن به یک پلت‌فرم ذخیره‌سازی یکپارچه بود. این نرم‌افزار با استفاده از انواع پارامترها، تنها قصد ذخیره‌سازی اطلاعات را ندارد، بلکه بر کاربرد و استفاده از آن‌ها تاکید می‌کند. مشتریان می‌توانند با استفاده از این نرم‌افزار، به فضایی از حافظه که مورد استفاده قرار می‌گیرد، و اینکه چه کسی و چگونه به اطلاعات کاربران دسترسی داشته باشد و… دسترسی پیدا کنند. درواقع این نرم‌افزار یک برنامه ذخیره‌سازی یکپارچه است که امنیت، جستجو، کشف و حفاظت از داده‌ها را به‌تنهایی در یک نرم‌افزار دارد. ضمن اینکه قابلیت تجزیه‌وتحلیل داده‌ها را نیز دارد.

 عرضه عمومی، جلب رضایت مشتری

لانگ، از موسسان اصلی این شرکت، معتقد است: «شما نمی‌توانید خرید مردم را کنترل کنید، بلکه باید رضایت آن‌ها را تحت کنترل خود دربیاورید. بهترین راه تبلیغات، جلب رضایت مشتری و دست یافتن به یک بازار عمومی است.» استارتاپ اکوالوژیک تنها برای شرکت دل بود و این امر لانگ و جوزف را راضی نمی‌کرد. آن‌ها به دنبال عمومی‌سازی مدل خود بودند. این استارتاپ را تنها برای فروش نساخته بودند، بلکه در مورد رفتن به فضاهای عمومی و جلب رضایت مشتریان و حمایت آن‌ها جدی بودند. لانگ تاکید می‌کند که این شرکت را برای فروش تاسیس نکرده، وی معتقد است: «اگر استارتاپی را برای فروش راه‌اندازی کنید، شکست خواهید خورد؛ زیرا فقط به دنبال این هستید که شرکت‌ها از شما خرید کنند و یا تنها روی مشتریان آن‌ها تمرکز می‌کنید، که کاملا اشتباه است، زیرا در صورت بروز مشکل به‌راحتی کنار زده خواهید شد. دنبال راهی پنج‌ساله برای موفقیت بودن یا چشم‌اندازی ۲۰ساله برای ایجاد نوآوری در یک شرکت داشتن، آن چیزی که بازارهای عمومی را ارزشمند می‌کند. اگر دید کوتاه‌مدت داشته باشید و به دنبال عمومی‌سازی برنامه‌ها و محصولات خود برای مشتریان نباشید، پس از چند سال صدمه خواهید دید. ترجیح من عرضه عمومی است؛ چراکه تنها راه برای کنترل و جلب رضایت مشتری است.»

 

 موفقیت مشتری، اولویت ماست

پائولا لانگ معتقد است که موفقیت حاصل همکاری تیم تولیدکننده و مشتریان است. هردو در پی کسب موفقیت هستند، تیمی که با اعتماد کامل با شما همکاری می‌کند و مشتریانی که محصولات شما را خریداری می‌کنند، هردو به یک اندازه در این موفقیت سهم دارند. با تشویق و حمایت مشتریان و تیم خود می‌توانید به اهداف خود دست یابید. وی معتقد است که تیم همکاری آن‌ها در اکوالوژیک و دیتاگراویتی به موفقیت مشتری دست پیدا کرده است. وقتی مشتری راضی باشد، یعنی در انتخاب محصول موفق شده و درنهایت شما نیز موفق خواهید شد.

 

تبلیغات متمرکز بر حمایت از مشتری

«موفقیت مشتری اولویت ماست و به‌شدت به دنبال حل مسائل مشتریان هستیم. دسترسی به پورتال پشتیبانی آنلاین، گزارش خودکار برای عیب‌یابی فعال و تلفن به‌عنوان ابزار اصلی در ارتباط با مشتریان ازجمله پشتیبانی‌های اصلی ما از مشتریان است.»

تلاش برای بالا بردن قابلیت اطمینان مصرف‌کنندگان و حل سریع مشکلات آن‌ها و در ارتباط بودن با مشتریان ازجمله عواملی است که باعث افزایش تجربه مشتری از محصولات می‌شود. پورتال مصرف‌کننده در دیتاگراویتی امکان نظارت بر پیشرفت و تعامل با دیگر کاربران را به مشتری می‌دهد. سیستم پشتیبانی این شرکت با ارائه نرم‌افزار به‌روزرسانی، دسترسی به پورتال مشتری، قابلیت ارسال درخواست خدمات و افزایش درخواست، در جلب رضایت و موفقیت مشتریان می‌کوشد.

 

 تبلیغ تصویری محصولات

تماشای محصولات جدید دیتاگراویتی به صورت تصویری و آنلاین نیز از دیگر خدمات این شرکت در راستای تبلیغات است. مشتریان می‌توانند در سایت این شرکت به صورت آنلاین نسخه نمایشی محصولات را مشاهده کنند و در صورت تمایل درخواست بدهند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.