define
Warning: include_once(powerpress.php): Failed to open stream: No such file or directory in /home/shanbemag/public_html/wp-content/plugins/better-rest-endpoints/includes/get_post_by_id.php on line 10

Warning: include_once(): Failed opening 'powerpress.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php81/root/usr/share/pear') in /home/shanbemag/public_html/wp-content/plugins/better-rest-endpoints/includes/get_post_by_id.php on line 10
قفل‌کردن محتوا - قفل‌وبست محتوا، حدوحدودی دارد! | شنبه مگ
بازاریابی

قفل‌وبست محتوا، حدوحدودی دارد!

قفل محتوا
«قفل‌کردن محتوا که درون وب‌سایت خود قرار می‌دهیم، یکی از ستون‌های اساسی موفقیت در بازاریابی محتواست.» مدیران و صاحبان وب‌سایت‌های بسیاری با این موضوع موافق هستند. از طرف دیگر این نظریه منتقدان بسیاری نیز دارد.


Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/shanbemag/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663

Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/shanbemag/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663

همه‌‌ افراد یا مجموعه‌های صاحب وب‌سایت سعی بر این دارند تا محتوایی را ارائه دهند که در عین جذابیت و مفید‌بودن، دست‌اول و منحصربه‌فرد باشد. این روش بسیار خوب و قدرتمندی برای موفقیت در بازاریابی محتواست اما در همین حین بحث دیگری نیز شکل گرفت و آن خوب یا بد‌بودن موضوع مهروموم‌کردن مطالب وب‌سایت‌هاست.

 بررسی دو دیدگاه کاملا متناقض درباره قفل کردن محتوا

«قفل کردن محتوا که درون وب‌سایت خود قرار می‌دهیم، یکی از ستون‌های اساسی موفقیت در بازاریابی محتواست.» مدیران و صاحبان وب‌سایت‌های بسیاری با این موضوع موافق هستند. از طرف دیگر این نظریه منتقدان بسیاری نیز دارد.

در همین راستا، استراتژیست معروف بازاریابی لورن مک منمی (Lauren Mcmenemy) یک جمله با مضمون زیر توییت کرد‌:‌ «من اطلاعاتم را تقسیم می‌کنم زیرا از اینکه فقط سر خط‌ یک خبر را در خبرخوان ببینم، متنفرم. البته درک می‌کنم که بعدا این خبر تبدیل به اخبار کوتاه و بلند در جاهای دیگر می‌شود.»

افراد بسیاری به این توییت پاسخ دادند و نظرات زیادی در این خصوص دریافت شد. مثلا جاناتان دیویس به‌عنوان یک استراتژیست محتوا نوشت‌: «اگر شما به‌اندازه‌ کافی هوشمند باشید، محتوایی که ‌ ارزش دانلود‌کردن داشته باشد، قفل نمی‌کنید و البته این کار را به نحوی انجام می‌دهید که به موضوع سئو خود آسیبی وارد نکنید. اگر محتوایی که از وب‌سایت شما برداشت می‌شود و با لینک منبع اصلی در وب‌سایت‌های دیگر گذاشته شود، به موضوع رشد رتبه‌‌ شما در موتورهای جست‌وجو کمک شایانی خواهد کرد.»

در ادامه بیان می‌کند: «بسیاری از بازاریابان محتوا معتقدند باید محتوای با‌‌ارزش را از دسترس دیگران دور نگه داشت و آن را قفل کرد، درحالی‌که من معتقدم اگر مخاطب به همه‌‌ محتوای شما دسترسی داشته باشد و بتواند آن را از وب‌سایت شما برداشت کند، در حقیقت شما در یکی از مهم‌ترین مرحله‌های فروش خود موفق بوده‌اید.»

 چرا موافقان می‌گویند‌ باید محتوا را قفل کرد؟

کسانی که به‌ قرار‌دادن محافظ روی محتوا موافقند، معتقدند که محتوای قفل گذاری شده منجر به فروش بیشتر می‌شود؛ ارزش محتوا بازتاب داده می‌شود؛ کسانی که فقط در حال مشاهده‌ محتوا هستند، از افرادی که از آن استفاده می‌کنند، تشخیص داده‌شده و فیلتر می‌شوند.

موافقان قفل‌گذاری روی محتوا معتقدند که آزاد بودن محتوا در حقیقت ارزش محتوای تولیدی را نیز پایین می‌آورد و اینکه تماشاکنندگان یک وب‌سایت بالا باشد به معنی ارزشمند‌‌بودن کار بازاریابی محتوا نخواهد بود.

 چه زمانی باید محتوای وب‌سایت خود را در دسترس و بدون قفل قرار دهید؟

اولین جایی که باید از قفل کردن محتوا دوری کرد، زمانی است که در حال سپری‌کردن روزهای اول کار خود هستید و هنوز به نظر مثبت اکثریت مخاطبان خود برای آنکه نام برند خود را تا جایی که می‌توانید به دیگران معرفی کنید، نیاز دارید. در چنین شرایطی حذف قفل محتوا می‌تواند به معنی بازگشایی دروازه‌های شناخت مخاطبان از شما باشد.

بر همین اساس کسانی که با باز گذاشتن محتوا در وب‌سایت موافق هستند، در حقیقت بر این باورند که قفل نبودن محتوا با ایجاد چشم‌اندازی روشن از شما و کارتان موجب ایجاد اعتماد در مخاطب خواهد شد؛ این کار باعث می‌شود راه ورود مشتری واقعی به سمت شما باز باشد؛ باز بودن محتوا موجب بهبود وضعیت سئو می‌شود و این به سبب افزایش ورودی‌های وب‌سایت است. به این طریق دورخیز بهتری برای شکار مخاطبان بزرگ‌تر و مؤثرتر خواهید داشت و بازاریابی محتوای شما در آینده موفق‌تر عمل خواهد کرد.

قفل‌کردن محتوا

 استراتژی بازاریابی محتوای خود را روی هر دو جنبه‌ قفل یا بازبودن محتوا برنامه‌ریزی کنید

می‌توان نتیجه گرفت که درست‌ترین راه برای برنامه‌ریزی روی محتوای وب‌سایت این است که استراتژی محتوا به شیوه‌ای برنامه‌ریزی شود که بدانیم کدام محتوا را باید قفل کنیم و کدام‌یک را باز و در دسترس مخاطب قرار دهیم. اما برای اینکه بدانیم کدام محتوا باید قفل گذاری شود و کدام‌یک در دسترس باشد، لازم است در خصوص محتوای خود روش‌های ترکیبی را امتحان کنیم تا دریابیم کدام محتوا واقعا ازنظر مخاطب ارزش دارد و کدام‌یک چندان هم موردتوجه نیست و قفل‌بودن و نبودنش ازنظر بیننده‌‌ سایت اهمیت چندانی ندارد.

برای این منظور می‌توانید در خصوص محتوایی که می‌خواهید بدانید باید قفل باشد یا نه، آن را از مسیر فلوچارت بالا عبور دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.