اخبار استارتاپی انتخاب سردبیر

دستبند هوشمندی که احساسات شما را می‌خواند

دستبند هوشمند Feel به کاربران اجازه می‌دهد تا احساسات خود را بهتر درک کنند و بفهمند بدون موبایل یا دستگاه‌های دسکتاپ چه اتفاقی می‌افتد.

دانشمندان انگلیسی دستبند هوشمندی را ساخته‌اند که با توجه به احوالات شما، رنگ آن تغییر می‌کند، گرم می‌شود و می‌لرزد. هر کدام از این علائم مفهومی متفاوت را در سطوحی مختلف نشان می‌دهد.

دستبند «Feel» ‌یادآور انگشترهای احساس در دهه ۱۹۷۰ است؛ انگشترهایی که با دمای بدن انسان تغییر رنگ می‌داد و بسیاری از نوجوانان را شگفت‌زده کرده بود. البته دستبند «Feel» شباهت کمی به انگشترهای احساس دارد زیرا این دستبند از فناوری‌های پیشرفته پیروی می‌کند.

کورینا ساس (Corina Sas)، محقق دانشگاه لنکستر در مورد دستبند Feel گفته است:‌ دستبند‌ Feel همانند بازخورد در دنیای واقعی می‌ماند، دستگاه ما مردم را تشویق می‌کند نسبت به احساسات خود آگاه باشند، برای احوالاتشان اسم بگذارند و دلایل تغییر احساسی‌شان را پیدا کنند. حتی به مردم می‌آموزد که چگونه احساساتشان را کنترل کنند.»

هدف اصلی مردم دنیا شناخت و آگاهی از احساسات در دنیای واقعی است

زمانی‌که از حال خود باخبر باشیم، رفتار‌های اشتباه خود را عوض خواهیم کرد یا به پزشک متخصص مراجعه می‌کنیم.

دستبند هوشمند Feel به کاربران اجازه می‌دهد تا احساسات خود را بهتر درک کنند و بفهمند بدون موبایل یا دستگاه‌های دسکتاپ چه اتفاقی می‌افتد

محمد اومیر(Muhammad Umair)، دانشجوی دکترای کامپیوتر در دانشگاه لنکستر یکی از سازندگان دستبند Feel به خبرنگار سایت mirror گفت: «دانستن احساساتمان و چگونگی کنترل آن، پیچیده‌ترین و سخت‌ترین مهارت است. ایده اصلی ساخت دستبند Feel، خودیاری و پیشرفت کیفیت زندگی روزمره است.»

کار محمد اومیر و گروهش در دانشگاه لنکستر تنها به خلق فناوری‌های پوشیدنی ختم نمی‌شود. با این حال، آنها از سال ۲۰۱۶ به صورت تخصصی ساخت دستبند‌Feel را شروع کردند.

گروه تولیدکننده دستبند‌ Feel تلاش می‌کنند تا بیماری‌ها و اختلالات عصبی را تا سال ۲۰۳۰ با ابزارهای پوشیدنی خود محدود کنند. در حال حاضر حدود ۱۰ درصد از جوانان آمریکایی دچار بیماری‌های روانی همچون اضطراب، نگرانی و استرس هستند.

براساس گزارش موسسه ملی سلامت روانی آمریکا، بخش مهمی از درمان بیماران روانی به آگاهی آنها از حالات و احساساتشان مربوط می‌شود.

محمد اومیر در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشگاه، روزهای ابتدایی کارشان را به تصویر می‌کشد و می‌گوید: «می‌خواستیم محصولی ارزان و پرکاربرد بسازیم.

به همین دلیل نمونه‌های اولیه‌ای را برای پشتیبانی و درک تغییرات احساسی در دنیای واقعی تولید کردیم. توسعه تکنولو‌ژی‌هایی که زندگی روانی انسان‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد، برای ما در اولویت است.» دستگاه‌هایی مثل دستبند Feel به مردم کمک می‌کند تا عادت‌های خاصی را به وجود آورند و از عادت‌های نادرست‌شان درس بگیرند.

وارنر کوهن (Warner Cohen) روانپزشک در نورث‌ول هلث نیویورک توضیحات جالبی در این زمینه دارد. به گفته وارنر کوهن، اگر کسی زمانی که استرس دارد دندان‌هایش را به هم فشار می‌دهد، باید زمان آن را در نظر بگیرد. به عبارت بهتر، وقتی فردی بفهمد که چه زمانی دچار حملات اضطراب می‌شود، می‌تواند آنها را کنترل کند.

این دستبند ضدآب است و قابلیت بلوتوث دارد. همچنین یک درگاه یواس‌بی برای آن تعبیه شده است. دستبند Feel از مواد انعطاف‌پذیری تشکیل شده که برای هر اندازه دستی مناسب است. این دستبند ۴ سنسور داخلی دارد که فعالیت‌های حرکتی، دمای بدن و ضربان قلب را بررسی می‌کند.

شرکت تولیدکننده دستبند از الگوریتمی استفاده می‌کند که می‌تواند داده‌های زیست‌شناختی را ترجمه و احساساتی را که در طول روز تجربه می‌کنید، کشف کند. علاوه بر تمام قابلیت‌های دستبند Feel ، اپلیکیشن Feel تمرین‌هایی شخصی را برنامه‌ریزی کرده که برای مدیتیشن و تنفس بهتر به شما ارائه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.