اطلاعات دیجیتال در مورد عزیزان ازدست‌رفته!

0

روند دفن مردگان در طول قرن‌ها چندان تغییر نکرده اما امروزه سنگ قبر آنها می‌تواند یک لینک دیجیتال را ارائه دهد که داستان زندگی آنها را نمایش خواهد داد.

یک شرکت واقع در سیاتل در حال ساخت نشانگرهای دفن است که شامل یک تصویر قابل اسکن کردن و شبیه کیوآرکد است.

کدها می‌توانند روی سنگ قبر قرار بگیرند تا بازدیدکنندگان اطلاعات بیشتری درباره عزیز از دست رفته خود به دست آورند و برای او پیام بگذارند‌ و داستان‌هایی را برای سایر افرادی که به ملاقات متوفی می‌آیند، ضبط کنند. تنها چیزی که نیاز دارد یک تلفن هوشمند و یک اپلیکیشن رایگان است تا این کار را انجام دهید.

مرگ و آرزوی انسان برای به خاطر سپرده شدن برای شرکت Quiring Monuments الهام بخش بود. مدیر این شرکت، دیو کویرینگ، می‌گوید: «شغل من کمک به افراد است تا داستان خود را در سنگ قبر خود بیان کنند.» Quiring 43سال پیش پس از فوت پدرش مدیر شرکت شد و از آن زمان عکس‌هایی از جنس برنز، شیشه، استیل و عکس‌های رنگی را به موادی که شرکت از آنها برای ساخت سنگ قبر مدرن استفاده می‌کرد، افزود.

اکنون نیز او به سمت دیجیتالی شدن پیش رفته است و کد‌های کیوآر سیاه و سفید برای سنگ‌های قبر ارائه می‌دهد. حتما تا‌کنون کدهای کیوآر را دیده‌اید. آنها کمی بزرگ‌تر از تمبر هستند و ترکیبی از یک بارکد و یک بلات رورشاخ به نظر می‌رسند. شما می‌توانید آنها را با یک اپلیکیشن تلفن هوشمند اسکن کنید تا یک وب‌سایت را برای شما باز کنند. سپس تصویر متوفی در تلفن هوشمند شما نمایان می‌شود. این تصویر با یک نمایش اسلاید همراه است. این کدها برای نمایش داستان زندگی افراد مشهور و محبوب که دانستن زندگینامه آنها بسیار ارزشمند است، مناسب هستند. شرکت‌های دیگر نیز از این ایده بهره گرفته‌اند و این فقط منحصر به کدهای کیوآر نمی‌شود. یک شرکت در فینیکس نیز فروش سنگ‌ قبرهای دارای تگ RFID را برای داستانسرایی دیجیتال آغاز کرده است. از این فناوری می‌توان برای ردیابی چیزهایی مانند کتاب‌های کتابخانه یا لباس در فروشگاه‌های خرده‌فروشی استفاده کرد. این کدها برای برخی خاطرات شاد را مرور می‌کند و برای برخی دیگر با لحظات ناراحت‌کننده همراه است. اما از نظر Quiring Monuments این فناوری به نسل‌های آینده کمک می‌کند تا با گذشته خود ارتباط برقرار کنند. اینترنت اشیاء فناوری‌ای است که به‌تازگی وارد بازار شده ‌و استفاده از این فناوری در سنگ‌های قبرستان یک ایده نوآورانه است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.