اشتباه‌های رایج سئوسازی

0

بدترین توصیه‌ای که می‌توان کرد، آن است که بگوییم بهینه‌سازی موتور جست‌وجو (سئو) را نادیده بگیرید و روی محتوا تمرکز کنید. سئو وب‌سایت شما را به زبانی تبدیل می‌کند که هر موتور جست‌وجویی می‌تواند به‌آسانی آن را متوجه شود؛ بنابراین کاربران صفحات شما را مشاهده خواهند کرد. اما در این راه مرور اشتباهاتی که کسب‌و‌کارها به‌طور مکرر مرتکب می‌شوند می‌تواند برای شما درس‌هایی داشته باشد.

۱ – کلیدواژه‌ها

کلمه‌کلیدی

شما هنوز هم به کلیدواژه نیاز دارید. دو اشتباهی که در این زمینه مرتکب می‌شوید این است: چاشنی دادن به کلیدواژه و هدف قرار دادن کلمات اشتباه. چاشنی دادن با استفاده از عبارات کلیدی دقیق در بسامدهای غیرعادی، موتور جست‌وجو را فریب می‌دهد.

این کار باعث می‌شود که موتورها شما را جریمه کنند؛ درواقع عبارت شما هیچ معنایی نخواهد داشت. گوگل برای تجزیه و تحلیل هدف صفحه شما از نمایه‌سازی معنایی نهفته (LSI)  استفاده می‌کند و تغییرات کلیدواژه را مشخص می‌‌کند.

به‌جای تکرار واژه به واژه، از مترادف‌ها و جایگزین‌های دیگر استفاده کنید. کلیدواژه را در عنوان، بند اول، توضیحات اصلی و در داخل متن استفاده کنید. برای شناسایی کلماتی که در جست‌وجو ظاهر می‌شود، از برنامه ریز کلیدواژه استفاده کنید.

۲ – متن لنگر

anchor text

متن لنگر کلمات قابل کلیک کردن در یک هایپرلینک است. شما می‌توانید برای متن‌های دارای برند، لینک‌های خالی و لینک‌های دنباله‌دار، از متن لنگر استفاده کنید و صفحه خود را در سایر مطالب وب‌سایت و وب‌سایت‌های خارجی مرتبط پیوند دهید.

۳ – بهینه‌سازی تصویر

optimize image

محتوای دارای تصویر کلیک، لایک و اشتراک‌گذاری‌های بیشتری خواهد داشت. اما مشکل آن است که موتورهای جست‌وجو نمی‌توانند تصاویر را ببینند. در این خصوص موتورها به توضیحات متنی نیاز دارند. بهتر است یک نام فایل کاملا مرتبط، زیرنویس و عنوان برای تصویر مشخص کنید.

۴ – استراتژی لینک

لینک‌ها

در یک نظرسنجی مشخص شد که ۹۰ درصد افراد از نشریات و تبلیغات به‌عنوان بهترین استراتژی تقویت سئو و ایجاد لینک استفاده می‌کنند. باید مراقب باشید که لینک‌های وب‌سایت‌های جریمه‌شده و نامعتبر را در مطلب خود نگنجانید.

۵ – طرفداران و دنبال‌کنندگان

دنبال کنندگان

رسانه‌های اجتماعی بی‌نظیر هستند اما تعداد طرفداران شما چندان تعیین‌کننده  نخواهد بود. مشارکت و فعالیت است که اهمیت دارد. باید مشخص کنید نحوه برقراری ارتباط و تعامل با افراد و برخورد آن‌ها با شما چگونه است؟ اعداد و ارقام مهم نیست، فعالیتی که ایجاد می‌کنید و میزان مشارکت مخاطبان شما مهم است .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.