ابزاری برای هشدار درباره هدر رفتن آب

0

این دستگاه مقدار آب مصرفی شما را از طریق «گوش دادن» به جریان آب شیر اندازه‌گیری می‌کند. هرروز ابتدا همه میله‌ها روشن است در طول روز هر زمان دستگاه صدای بازماندن شیر آب را بشنود میله کوتاه‌تر می‌شود. اگر تعداد افراد یک خانه بیشتر باشد دستگاه این تعداد را در نظر می‌گیرد و زمان بیشتری طول می‌کشد تا میله خالی شود. این دستگاه مانند برنامه تشخیص آهنگ Shazam است اما بیشتر به سیستم تشخیص صدا شباهت دارد. صدای سینک‌های ظرفشویی با یکدیگر کمی متفاوت است و درنتیجه جمع‌آوری تعداد زیادی صدای متفاوت کار دشواری است. علاوه بر این نویزهای محیط نیز تاثیرگذارند مانند هواکش حمام موسیقی و… تمام این داده‌ها به تشخیص مقدار آب مصرفی کمک می‌کند. این داده‌ها وارد یک مدل آماری می‌شود تا صدای آب تعمیم داده شود.

در طراحی این دستگاه قابلیت دسترسی نیز در نظر گرفته شده است؛ میله‌ها نشان می‌دهند که چه مقدار آب مصرف شده. هربار فرد شیر آب را باز می‌کند این میله‌ها را می‌بیند. در اصل هرچقدر مقدار مصرف آب به فرد نشان داده شود او بیشتر مراقب مقدار آب مصرفی خواهد بود.

دکتر ژائو متخصصی است که سعی دارد دریابد چگونه می‌توان رفتار انسان‌ها را تغییر داد و این تغییر را در آن‌ها تثبیت کرد. ژائو دریافت که وقتی افراد می‌توانند ببینند که چه مقدار آب مصرف کرده‌اند سعی می‌کنند مصرف آب را تا حداقل ۳۰ درصد کاهش دهند. این موضوع حتی برای افرادی که تمایلی به صرفه‌جویی در آب ندارند صادق است.

وقتی برای کنترل جریان آب به داپلر نیاز نباشد می‌تواند به یک بلندگو یا دوربین تبدیل شود. این یک ابزار قابل‌تبدیل است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.