define
Warning: include_once(powerpress.php): Failed to open stream: No such file or directory in /home/shanbemag/public_html/wp-content/plugins/better-rest-endpoints/includes/get_post_by_id.php on line 10

Warning: include_once(): Failed opening 'powerpress.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php81/root/usr/share/pear') in /home/shanbemag/public_html/wp-content/plugins/better-rest-endpoints/includes/get_post_by_id.php on line 10
چطور از پس مصاحبه نمایشگاه‌های کار مجازی برآییم |هفته‌نامه شنبه
رشد کسب‌وکار انتخاب سردبیر

چطور از پس مصاحبه نمایشگاه‌های کار مجازی برآییم

چطور از پس مصاحبه نمایشگاه‌های کار مجازی برآییم
شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان موجب شده بسیاری از مدیران شرکت‌ها کارکنان‌شان را به ‌دورکاری تشویق کنند. این شرایط موجب شد تا شرکت‌ها نیمه پر لیوان را ببینند و به فواید دورکاری و ایجاد‌کردن تیم‌های کاری که دورکار هستند، فکر کنند. به این منظور نمایشگاه‌های کار مجازی معمول شده است.

این نمایشگاه‌ها به درد همه شرکت‌ها در هر سطحی می‌خورد. همچنین برای افراد جویای کار نیز مفید است. برگزاری نمایشگاه کار مجازی در مقایسه با نوع فیزیکی آن بسیار آسان‌تر است.

شرکت‌هایی که به دنبال نیروهای باهوش و کاربلد هستند، می‌توانند خیلی راحت به شرکت‌کنندگان در نمایشگاه دسترسی داشته باشند و حتی تجربه‌های جویندگان کار را فارغ از اینکه کجا زندگی می‌کنند، شخصی‌سازی کنند.

می‌شود فهرست‌های کار مجازی را با توجه به افرادی که پیش‌تر در آن شغل تجربه موفقی داشته‌اند، شخصی‌سازی کرد. شرکت‌ها می‌توانند با استقبال از رزومه‌ها، دنبال‌کنندگانی برای تکنولوژی، محصولات و خدماتشان پیدا کنند.

آن دسته از افرادی که ویژگی‌هاي مورد نظر را ندارند، می‌توانند خود را از برخی فهرست‌ها حذف کنند، بنابراین شرکت‌ها توجه‌شان تنها به افرادی معطوف می‌شود که ویژگی‌های مورد نظر و نزدیک به آنچه که می‌خواهند را دارند.

در حال حاضر در آمریکا در مقایسه با دوران پیش از همه‌گیری، 13‌میلیون شغل کاسته شده است اما هنوز هم روش‌هایی وجود دارد که با استفاده از آنها می‌توان توجه مدیران، حرفه‌های تمام‌عیار و جویندگان کار را در هر سطحی جلب کرد.

از تکنولوژی ساخت رزومه بهره بگیرید

آموزش مصاحبه کاری در دانشکده‌ یا توسط برنامه‌های استخدام بر مبنای جلسات رودررو طراحی شده بود. بنابراین مواردی نظیر صاف و راست نشستن، واکس‌زدن کفش‌ها و محکم و قوی دست ‌دادن از مواردی بود که در آن آموزش‌ها گفته می‌شد، اما در دنیای جدید که مجازی شده، این روش‌ها شما را به جایی نمی‌رساند.

نمایشگاه کار مجازی که این روزها به راه افتاده، جایی است که کارفرما و کاندیداهای جویای کار در آن با هم ملاقات می‌کنند. اگرچه بسیاری از جزئیات این نوع جلسات با جلسات فیزیکی یکسان است، اما تعداد زیادی جزئیات نیز وجود دارند که متفاوت هستند و اگر شما نتوانيد خودتان را با شرایط جدید هماهنگ کنید، از لیست خط خواهید خورد.

بیشتر بخوانید: مدیریت زمان در کرونا

تکنولوژی ساخت رزومه

بنابراین در چنین شرایط جدیدی که شما فضای اتاق را نمی‌بینید تا با آن ارتباط برقرار کنید و یا فرصت این را ندارید که خودتان را به منشی معرفی کنید و یا بر هوش احساسی خود تکیه کنید، چه خواهید کرد؟

در قدم نخست باید تکنولوژی‌اي که در پس این نمایشگاه‌ها قرار دارد را درک کنید و بشناسید. نخستین قدم آپلودکردن رزومه کاری است. در غیر این‌صورت اساسا نمی‌توانيد وارد لابی مجازی نمایشگاه شوید.

7 ثانیه؛ این زمانی است که یک مسئول استخدام نیروی انسانی وقت می‌کند به رزومه شما نگاه کند. اما ابتدا شما باید از مرحله ATS موسوم به Applicant Tracking System بگذرید. در این مرحله نرم‌افزاری ویژگی‌های شما را با نیازهای کارفرما تطابق می‌دهد.

این ابزار هوش‌ مصنوعی می‌تواند دوست شما باشد و در عین حال دشمن شما. اگر شما درک درستی از نحوه کار آن داشته باشيد، می‌تواند دوست شما باشد در غیر این‌صورت مثل دشمن شما عمل خواهد کرد. این ابزار از نوعی الگوریتم دسته‌بندی برای نمایش، دسته‌بندی، ذخیره، هماهنگی کلمات کلیدی، مهارت‌ها و عناوین توضیحات شغلی استفاده می‌کند.

ابتدا رزومه را می‌خواند و سعی مي‌کند با توجه به همه مواردی که ذکر شد، رزومه را دسته‌‌بندی کند. اگر شرکتی که دوست دارید برایش کار کنید بیش از 100 کارمند داشته باشد، مطمئنا از نرم‌افزار ATS استفاده خواهد کرد.

اگر متقاضی آنلاین کار هستید، خیلی مهم است که رزومه خود را طوری بنویسید که آینده‌نگری در آن وجود داشته باشد. برای مثال، اگر در رزومه خود ‌عبارتی نظیر «توانایی‌های کار در شرایط فعلی به شکل دورکاری» وجود داشته باشد، مطمئنا از سد نرم‌افزار ATS رد خواهد شد.

توانایی‌های کار در شرایط فعلی به شکل دورکاری

اطلاعات فرعی را از رزومه خود پاک کنید و تنها چیزهایی را باقی بگذارید که برای شغلی که جویای آن هستید، اهمیت دارند. اگر ممکن است به دستاوردها و تجربه کاری خود درست قبل از همه‌گیری و در طول همه‌گیری ارجاع بدهید، آیا درآمدتان را افزایش دادید، زمان کاری خود را کاهش دادید، هزینه‌ها را کاهش دادید و یا سطح رضایت را در محیط کاری خود بالاتر بردید؟

مشکلات را نشان دهید و راه‌حلی که در پیش گرفتید را نیز بگويید و تاکید کنید که چه نتایجی به‌دست آمد. اینها آن چیزهایی هستند که مصاحبه‌کننده‌ها دوست دارند در نمایشگاه کار مجازی درباره‌اش صحبت کنند. آنها مشکلی که با آن مواجه هستند را به شما می‌گویند و شما باید بگويید چطور با آن مشکل روبه‌رو می‌شوید و راه‌حلی که ارائه می‌کنید، چیست و نشان دهید که قادر هستید در نهایت مشکل را حل کنید.

ارائه ویدئویی خود را آماده کنید

در لابی نمایشگاه کار مجازی شرکت‌های زیادی وجود دارد بنابراین شما پیش از ورود خواهید دانست که چه کسانی در نمایشگاه حضور دارند. این آگاهی شما را قادر می‌سازد که اهداف خود را از پیش مشخص کنید و برای ارائه پیام و ارائه خود، تحقیقات لازم را انجام دهید. همه آن فعالیت‌های مرسوم نظیر آماده‌بودن و سر وقت حاضر‌شدن همچنان باید رعایت شوند با این تفاوت که این بار باید همه این کارها را با سرعت بیشتری انجام دهید.

مصاحبه‌کردن چالش‌برانگیز است و خصوصا با وجود همه‌گیری کرونا، مصاحبه ویدئویی از راه دور پیچیدگی بیشتری همه برای مصاحبه‌کننده و هم برای مصاحبه شونده به همراه دارد. تمرکز بر هر رابطه و گفت‌وگوی آنلاینی باید بر اهداف هر دو طرف باشد.

شرکت‌ها دوست دارند بدانند آیا شما فرد مناسبی برای کار هستید و شما هم دوست دارید ثابت کنید شما گزینه مناسبی برای شغل مورد نظر هستید. بنابراین هر دو طرف یک هدف دارید، اما این هدف باید در بازه زمانی بسیار کمی محقق شود؛ بازه زمانی که هر دو طرف مایل هستند در آن به هدف‌شان برسند.

آنچه که موجب می‌شود شما از دید کارفرما فرد مناسبی به نظر برسید، توانایی‌تان در حل مشکلاتی است که آنها در حال حاضر با آن روبه‌رو هستند‌. آنها به افرادی متکی به خود نیاز دارند که بتوانند مشکلات را به حداقل برسانند نه اینکه مشکلی به مشکلات پیشین بیفزایند.

ارائه ویدئویی خود را آماده کنید

برای اینکه متمایز از دیگران جلوه ‌کنید، سوالاتی جدی درباره استراتژی تجاری شرکت، رقبا و چالش‌های مالی شرکت بپرسید. در این موقع آنها معمولا سعی می‌کنند هر کسی که فکر می‌کنند وقتشان را هدر می‌دهد و برای زمان ارزش قائل نیست را حذف کنند. در چنین شرایطی است که تمام تلاش‌هایتان حتی قبل از اینکه مصاحبه واقعی به پایان برسد، هدر می‌رود.

سعی نکنید در این موقعیت به شما پیشنهاد شود. این اتفاق نخواهد افتاد. هدف شما باید اين باشد که وقت مصاحبه دوم را به‌دست آورید. مصاحبه با کسی که شما بتوانید به او گزارش بدهید و او نیز بخواهد با شما کار کند. راه انجام این کار این است که درباره شرکت و نقشی که ایفا می‌کند، تحقیق کنید.

درباره این صحبت کنید که شما چه چیزی می‌توانید ارائه کنید که آنها به آن نیاز دارند. سوالات دقیق و درست بپرسید تا نشان دهید که می‌دانید چه چیزی مهم است و شما تا چه اندازه آگاهی دارید. با این کارها می‌توانید خود را از دیگران متمایز کنید.

بیشتر شرکت‌ها تمایل چندانی به دورکاری ندارند و هنوز مطمئن نیستند که بتوانند دورکاری کارکنان خود را مدیریت کنند و کار را به سرانجام برسانند. رزومه شما، ادبیات مصاحبه‌تان و مثال‌های توانایی شما در حل مشکلات باید نشان دهد که شما انگیزه دارید، متکی به خود هستید، حقیقتا خود را وقف کار می‌کنید و هر کاری می‌کنید تا انتظارات کارفرما را بدون اینکه از شما چیزی بخواهند برآورده کنید.

متقاضیان کار در این روزها باید نشان دهند که می‌توانند مستقل کار کنند. باید نشان دهند که می‌توانند دستاوردهایشان را گزارش دهند. باید بتوانند بگویند روی چه چیزی کار می‌کنند و کجا به حمایت بیشتر نیاز دارند. شرکت‌ها دوست دارند افرادی را به خدمت بگیرند که مدیریت‌شان آسان است. باید این را به فردی که روزمه شما را می‌خواند و مصاحبه‌کننده‌‌تان ثابت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/shanbemag/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663

Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/shanbemag/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/shanbemag/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420