رمز باریک وفاداری و شرطی کردن مشتری

آیا پاداش‌دادن به مشتری باعث وفاداری آنها می‌شود؟

0

سال‌هاست که طرح‌ها و برنامه‌هایی در زمینه ایجاد وفاداری در مشتری که وجود دارند. آنها گاهی اوقات به عنوان یک مد زودگذر توصیف شده‌اند و چیزی است که در ازای وفاداری به شما چیزی نمی‌دهد. با این حال، بسیاری از شرکت‌ها هنوز از آنها به‌عنوان روشی ضروری برای حفظ مشتریان وفادار و جذب مشتریان جدید استفاده می‌کنند. بنابراین، آیا پاداش به مشتری الزاما وفاداری مشتری را در پی دارد؟

  • نحوه عملکرد برنامه‌های ایجاد وفاداری چیست؟

برنامه‌های وفاداری روشی موثر جهت حفظ مشتریان برای خرید محصولات یا خدمات شما هستند. هدف طراحی آنها این است تا به افرادی که از محصولات استفاده می‌کنند یا می‌خرند جوایز انحصاری و امتیاز مشتری ویژه نسبت به سایر مشتریان را بدهند.
نحوه اجرای این روش بین شرکت‌ها متفاوت است، اما یکی از رایج‌ترین جوایز وفاداری مشتری، خرید x و دریافت x رایگان است. اینها به‌ویژه در مورد خدمات و خرید محصولاتی که به‌صورت زنجیره‌ای ارائه می‌شوند و بین مشتریان از محبوبیت خاصی برخوردارند، بسیار چشمگیر است، زیرا احتمال زیادی وجود دارد که مشتری بیش از یک خرید پشت سر هم انجام دهد.
برنامه‌های دیگر شامل کوپن‌ها یا دسترسی به محصولات قبل از عرضه رسمی آنها‌ست. امتیاز خاصی برای مشتریان ویژه است تا قبل از عرضه محصول با تخفیف‌های خوب آنها را بخرند.

  • مشتریان شما چه فکر می‌کنند؟

نظرسنجی‌ها نشان داده‌اند که مشتریان به دنبال این هستند که شرکت‌ها راه‌های متفاوتی برای پاداش‌دادن به وفاداری مشتری خود ارائه دهند. این بدان معناست که هر شرکتی که بتواند خارج از چارچوب‌های رایج فکر کند نسبت به رقبای خود برتری خواهد داشت.
همچنین می‌تواند ایده خوبی باشد که ببینید مشتریان وفادار شما چه پاداش‌هایی را منصفانه می‌دانند زیرا به شما کمک می‌کند تا این مشتریان را حفظ و همچنین مشتریان جدیدی را جذب کنید.
در حالی که مزایای وفاداری مدام متغیر است، اما باید بدانیم که خود برنامه‌ها همچنان محبوب هستند. اکنون بیش از ۹۰درصد شرکت‌ها نوعی برنامه وفاداری دارند.
با چنین رقابتی، این مشتریان هستند که در جایگاه ایده‌آل و درستی برای انتخاب و دنبال‌کردن اینگونه برنامه‌ها قرار دارند. وظیفه شرکت، ارائه پیشنهادی منحصربه‌فرد و جذاب به مشتری است.

  • آیا پاداش‌دادن به مشتری واقعا وفاداری ایجاد می‌کند؟

شکی نیست که پاداش به مشتری، وفاداری مصرف‌کننده را افزایش می‌دهد. با این حال، به این نکته باید توجه کنیم که در دنیای امروز، به‌دلیل انتخاب‌های زیاد این برنامه‌ها در اینترنت و افزایش خرید آنلاین وجود دارد، ممکن است وفاداری کمتر مشتری نسبت به قبل وجود داشته باشد.
مشتریان اکنون انتظار دارند که کسب‌وکارها نوعی برنامه وفاداری ارائه دهند، پس، نداشتن آن احتمالا بیشتر از داشتن یک برنامه به برند شما آسیب برساند. مدیریت برقراری تعادل بین برنامه‌های وفاداری و نتیجه نهایی، مهم است. چنین پاداش‌هایی به سود شرکت آسیب می‌زند و بنابراین باید با دقت مدیریت شود.
استفاده از رسانه‌های اجتماعی، سهم‌بردن از پاداش‌ها و تعامل با مشتریان را برای شرکت‌ها آسان می‌کند. این ارتباطات بهبود‌یافته تأثیر مثبتی بر وفاداری مشتری دارد.
بسیار مهم است به یاد داشته باشید که همه پست‌های رسانه‌های اجتماعی شما نباید در مورد محصولات‌تان باشد. گپ زدن با مشتریان و پرسیدن سوال، حس بهتری از ارتباط را ایجاد می‌کند. اگر بتوانید درباره اهداف مشترک خود نیز صحبت کنید، مشتریان نسبت به شما بیشتر وفادارترند.

  • اثربخشی وفاداری مشتری

برای افزایش دسترسی خود به بازار، شرکت‌ها نیاز به جذب مشتریان جدید دارند. با این حال، شرکت ها همچنین باید بدانند که چگونه وفاداری را در پایگاه مشتری خود ایجاد کنند تا کسب و کار خود را در ذهن مشتریان تثبیت کنند. توسعه وفاداری مشتری می تواند به بردن کسب و کار به مرحله بعدی و افزایش فروش کمک کند.

  • ایجاد آگاهی

کسب و کاری که مایل به تثبیت خود در یک بازار است باید آگاهی از برند را در بین مشتریان ایجاد کند. این می تواند با حضور آنلاین، بازاریابی هدفمند یا داستان سرایی باشد. کسب و کار باید از بهترین استراتژی های بازاریابی استفاده کند که به مشتریان کمک می کند تا از برند و پیشنهادات آن آگاه شوند.

  • تحقیق مشتری

شما می توانید با کمک به مشتری در تحقیقات خود در مورد محصولات و خدمات، در میان رقبا متمایز شوید. طراحی یک وب سایت آموزنده و به روز رسانی آن با محتوای غنی می تواند به تأثیرگذاری بر بازدیدکنندگان وب سایت کمک کند. از کانال های دیگر استفاده کنید تا اطلاعات را برای مشتریان در دسترس قرار دهید.

  • ویترین مزایا

مشتریان بیشتر زمانی که به محصول نیاز دارند یا برای رضایت عاطفی از یک برند خرید می کنند. بنابراین، مشتریان اغلب به دنبال محصولاتی هستند که رضایت آنها را جلب کند و ارزش ارائه دهد.
نشان دادن مزایا و منحصر به فرد بودن پیشنهادات شما می تواند به ایجاد اعتماد در مشتریان کمک کند. علاوه بر این، اعتماد باعث ایجاد وفاداری می شود. بنابراین، برجسته کردن اینکه چگونه محصول شما می تواند به مشتریان کمک کند تا برند شما قابل اعتماد به نظر برسد و وفاداری مشتری را توسعه دهد.

  • ایجاد آشنایی

این مرحله شامل سه مرحله از مرحله تجربه مشتری – خرید، استفاده و تکرار است.
مشتریان به اولین تجربه خود با محصول اهمیت می دهند. آنها نظر خود را در مورد محصول پس از استفاده اولیه شکل می دهند. تجربه آنها آشنایی با محصول را ایجاد می کند، که تصمیم می گیرد آیا آنها به سطح بعدی حرکت کنند یا خیر.
این مرحله بیشترین کمک را به تقویت وفاداری مشتری می کند زیرا به مشتریان اطمینان می دهد که برند به طور مداوم انتظارات آنها را برآورده می کند.

  • مرجع مشتری

مشتریانی که محصولات یا برند شما را به دیگران ارجاع می دهند، تعهد خود را نسبت به برند شما نشان می دهند. این نشان می دهد که مشتریان از پیشنهادات و برند شما به طور کلی خوشحال هستند و می خواهند دیگران نیز آن را تجربه کنند. در این مرحله شما به مشتریان وفادار خود دست یافته اید.

  • نظرات پایانی

بنابراین، آیا پاداش‌های مشتری واقعاً وفاداری را ایجاد می‌کند؟ به‌طور خلاصه باید گفت، بله! در حالی‌که برخی ‌شرکت‌ها ممکن است احساس کنند که برنامه‌های وفاداری مفید نیستند، اسناد‌ درستی در دست است که نشان می‌دهد این کار قطعا مفید و تاثیرگذار است و ارزش دارد که با نظرسنجی‌ها و رسانه‌های اجتماعی از مشتریان وفادار خود جویا شوید که درباره عملکردتان چه نظری دارند. این کار به شما ایده بهتری می‌دهد از آنچه آنها می‌خواهند و اینکه آیا می‌توانید آن را بدون ایجاد مشکل در حاشیه سودتان ارائه دهید.

 

ارسال دیدگاه
امتیاز بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.