بهترین روش سفارش و چاپ انواع تراکت، بروشور و کارت ویزیت

0

بروشور، تراکت و کارت ویزیت از رایج‌ترین شکل تبلیغات شرکت‌های بزرگ و کوچک و حتی راهی برای معرفی افراد و سازمان‌ها هستند. این شیوه‌های تبلیغاتی اگر به درستی به مرحله اجرا و چاپ برسند، می‌توانند ماندگار شوند و تا سال‌ها به عنوان یک ابزار تبلیغاتی موثر برای سازمان عمل کنند. اگر شما نیز به دنبال انواع چاپ تراکت، بروشور و کارت ویزیت برای معرفی خود یا کسب و کارتان هستید، باید روشی هدفمند را برای انواع چاپ انتخاب کنید. در این مطلب به شما می‌گوییم که برای چاپ این محصولات باید چه راه‌هایی را طی کنید و بهترین روش سفارش این ابزارهای تبلیغاتی چیست؟

شناخت انواع کاغذ؛ مناسب‌ترین انتخاب برای شما چیست؟

یکی از مهم‌ترین انتخاب‌هایی که هنگام سفارش این ابزارهای تبلیغاتی با آن روبرو هستید، انتخاب نوع کاغذ است. هر کاغذ با وزن، کاربری و ضخامت خاص خود برای اجرای تعدادی از ایده‌ها و چاپ‌ها کاربرد دارد. بنابراین نمی‌توان در این بخش تنها به سلیقه اکتفا کرد. برای مثال کاغذ گلاسه با انواع ضخامت را می‌توان بهترین انتخاب برای چاپ بروشور یا تراکت دانست. اما این نوع کاغذ برای چاپ فاکتور چندان مناسب و کارآمد نیست و بهتر است از کاغذ تحریر برای آن استفاده شود.

بنابراین شناخت دقیق کاغذها و کاربری هر کدام به شما کمک می‌کند تا در هزینه و وقت خود صرفه‌جویی کنید و بهترین نوع کاغذ را با توجه به ویژگی‌های آن برای هر کاربری انتخاب کنید.

آشنایی با انواع چاپ کاغذ؛ روش‌هایی که بروشور را زیباتر می‌کند

بعد از انتخاب نوع کاغذ، بی گدار به آب نزنید و با دقت در دنیای چاپ جستجو کنید. یکی دیگر از مواردی که قبل از انتخاب و تایید نهایی چاپ انواع بروشور و تراکت باید به آن توجه کنید، شناسایی انواع چاپ است. عده زیادی از افراد تصور می‌کنند که انواع کاغذهای چاپی با یک تکنولوژی و به سادگی انتخاب یک دکمه حاضر می‌شوند. در حالیکه برای هر نوع کاغذ و حتی هر طرح خاص، بهتر است از یک نوع چاپ مخصوص و مناسب آن استفاده کنید.

برای مثال ویژگی‌های طرح چاپ شده در چاپ افست کاملا متفاوت با چاپ لیرزی است. انتخاب نوع چاپ به طرح، نوع کاغذ و ضخامت آن، کاربری و رنگ دلخواه شما بستگی دارد. برای مثال برای چاپ پوستر، می‌توانید چاپ افست را با کیفیت بالا سفارش دهید. اما کارت پرسنلی می‌تواند با چاپ دیجیتال نیز به کیفیت و خواست شما نزدیک باشد.

آشنایی با انواع چاپ کاغذ؛ روش‌هایی که بروشور را زیباتر می‌کند

انتخاب طرح گرافیکی جذاب؛ ویژگی‌های برند خود را فراموش نکنید

مهم‌ترین دلیل چاپ انواع بروشور، تراکت و کارت ویزیت، معرفی برند و کسب و کار به مشتریان است. حقیقت این است که در سال‌های اخیر محتواهای طولانی درباره ما و معرفی داستان طولانی از برند، جای خود را به جذابیت‌های بصری داده است. بنابراین باید بیش از هرچیز به فکر یک گرافیک جذاب باشید. انتخاب فونت مناسب، ترکیب رنگ اصولی، وجود المان‌هایی از برند و صفحه‌چینی مناسب از مهم‌ترین بخش‌هایی است که باید برای آن وقت و سلیقه به خرج دهید.

مشورت با یک طراح گرافیک که متخصص این زمینه است و همچنین دریافت نظرات از افراد متخصص چاپ به شما در این مسیر کمک بسیاری خواهد کرد. با مشورت افراد متخصص ممکن است تصمیمات شما برای اجرا کاملا تغییر کند. برای مثال اگر قصد چاپ تراکت را دارید، ممکن است به این نتیجه برسید که با توجه به اهمیت کسب و کار و جذابیت طرح و رنگ، چاپ پوستر a2 بهترین گزینه تبلیغاتی شما خواهد بود.

برآورد هزینه چاپ و طراحی؛ منطقی سفارش دهید

یکی از رایج‌ترین اتفاقاتی که هنگام چاپ این ابزارهای تبلیغاتی به ویژه چاپ تراکت و کارت ویزیت می‌افتد، چاپ تعداد بسیار زیاد یا بسیار کم از طرح است. در حقیقت اغلب افراد هنگامی که تصمیم به چاپ می‌گیرند، آمار و اطلاعات دقیقی از تعداد درخواستی محصول ندارند. اگر شما هم گرفتار این مشکل هستید باید قبل از سفارش و پرداخت هزینه، یک نقشه راه و برنامه‌ریزی مناسب داشته باشید.

اولین قدم برای برنامه‌ریزی این است که هدف شما از چاپ انواع بروشور، تراکت و کارت ویزیت چیست؟ آیا به دنبال یک نتیجه زودبازده هستید یا صرفا این ابزارها را همراهی برای دیگر محصولات و خدمات خود می‌دانید؟ پاسخ به این سوالات و همچنین دریافت نظرات و تجربیات افراد متخصص چاپ به شما کمک می‌کند تعداد منطقی‌تری را سفارش دهید و هزینه نامعقولی برای سفارش انوع بروشور و کارت نپردازید.

شرکت‌های چاپ و تبلیغات معتبر را بشناسید

شرکت‌های چاپ و تبلیغات معتبر را بشناسید

آخرین مرحله، سفارش انواع بروشور، تراکت و کارت ویزیت دلخواه به شرکت‌های چاپ است. انتخاب شرکت چاپ اگرچه ممکن است در ابتدا ساده به نظر برسد، اما می‌تواند دو سو داشته باشد. اگر شرکت منتخب شما تجربه کافی و دستگاه‌های استانداردی برای چاپ نداشته باشد، علاوه‌بر صرف هزینه زیاد باید با کارتن‌هایی پر از تراکت و بروشور بی‌کیفیت به خانه بازگردید.

بنابراین انتخاب شرکت چاپ را به شکل یک سرمایه‌گذاری بلند مدت و همکاری طولانی ببینید و شرکت‌هایی را انتخاب کنید که سه ویژگی تخصص، اخلاق حرفه‌ای و تجهیزات استاندارد را دارند.

تیم گرافیک یکی از این مجموعه‌های معتبر است که این سه ویژگی را در سال‌های اخیر به خوبی به اثبات رسانده است. این مجموعه با بیش از ۱۵ سال تجربه در زمینه طراحی و چاپ، به شما کمک می‌کند تا با بهترین انتخاب، در کسب و کار خود بدرخشید. شما می‌توانید هم به صورت حضوری و هم آنلاین، سفارش طراحی و چاپ انواع بروشور، تراکت و کارت ویزیت را در اندازه و طرح‌های متنوع ثبت کنید. برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۴۴۰۳۷۰۲۳ تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.