محتوای برند

نقش استارتاپ‌ها در اشتغال آفرینی استان سیستان و بلوچستان

سال ۱۴۰۱، سال «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال آفرین» نام گرفته است. شعاری که مهم‌ترین اولویت کشور است و می‌تواند کلید حل بسیاری از مشکلات باشد.

به گفته حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان: «اشتغال؛ کلید حل تمام مشکلات اجتماعی، اقتصادی، امنیتی، قاچاق و بزهکاری در این استان است و باید مدیران دستگاه‌های اجرایی تمام ظرفیت خودشان را در این جهت بکار گیرند.»

خوشبختانه امروز شاهد هستیم که شرکت ازکی اولین گام‌ها را برای کمک به کشاورزان و زنان این استان برداشته است. برای جزییات کامل مطلب «ازکی؛ حامی کشاورزان سیستان و بلوچستان» را بخوانید.

مسئولیت اجتماعی ازکی؛ احداث سردخانه در سیستان بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: «اشتغال یکی از مهم‌ترین اولویت‌های این استان است زیرا اکثر کسانی که به شغل‌های کاذب روی آورده‌اند به دلیل نداشتن شغل بوده است بنابراین ایجاد اشتغال می‌تواند بسیاری از بزهکارها و شغل‌های کاذب در این منطقه را از بین ببرد. تولید اشتغال و کار آفرینی در سیستان  بلوچستان یکی از کارهای بنیادین در این استان است و باید تمام تلاش خودمان را در این جهت بکار گیریم.»

در همین راستان شرکت ازکی با کمک خیریه نیکان ماموت سردخانه‌ای به ظرفیت ۸۵ تن در شهرستان قصرقند احداث کرده است.

هدف ازکی از پروژه احداث سردخانه به شرح زیر است:

  1. جلوگیری از فاسد شدن محصولات کشاورزی و ایجاد شرایط اولیه مناسب برای نگهداری آن‌ها
  2. نگهداری محصولات و استفاده بهینه و عرضه آن‌ها به بازار به صورت فرآوری شده
  3. کارآفرینی و اشتغال‌زایی در منطقه و سوددهی بیشتر به باغبانان

نقش کاربران ازکی در انجام کارهای خیر

همان‌طور که می‌دانید خرید و تمدید بیمه نامه شخص ثالث برای تمام مالکین وسایل نقلیه اجباری است. چندی پیش بیمه مرکزی لزوم همراه داشتن نسخه کاغذی بیمه نامه شخص ثالث را حذف کرد.

از بهمن ماه سال ۱۳۹۹ ازکی این امکان را برای کاربران خود فراهم کرد که در صورت تمایل نسخه کاغذی بیمه نامه خود را دریافت نکنند. در مرحله بعد کاربران به خاطر حمایت از محیط زیست ۳۰ هزار تومان هدیه دریافت می‌کنند. کاربران می‌توانند به دلخواه خود آن را داخل کیف پول الکترونیکی خود نگاه دارند یا مبلغ را به خیریه نیکان ماموت اهدا کنند.

خوشبختانه امروز شاهد آن هستیم که به کمک هر یک از کاربرانی که تصمیم گرفت گزینه «کمک مبلغ هدیه به خیریه نیکان ماموت» را انتخاب کند مبلغ قابل توجهی جمع آوری شده است و شاهد تاسیس اولین سردخانه شرکت ازکی در استان سیستان و بلوچستان هستیم.

مدرس خیابانی با اشاره به ظرفیت‌های سرمایه گذاری در سیستان و بلوچستان تاکید کرد: « تنها با اعتبارات دولتی نمی‌توانیم به توسعه و پیشرفت در این استان امیدوار باشیم بلکه باید از بخش خصوصی نیز به خوبی در این جهت استفاده کنیم.»

ادامه مسیر ازکی در راستای اشتغال زایی

رویکرد مسئولیت اجتماعی ازکی همچنان ادامه دارد و با گام‌های استوار در راستای کمک به کشاورزان و حفظ محصولات آنها برای رونق اقتصادی بیشتر در مناطق محروم حرکت می‌کند. با هر بار استفاده از سردخانه احداث شده توسط این شرکت از فاسد شدن ۸۵ تن از محصولات کشاورزی منطقه جلوگیری می‌کشد و زنان فرصت فرآوری و فروش محصولات را خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.