به پزشکت اعتماد کن

بررسی عملکرد و قابلیت‌های اپلیکیشن پزشکت

0

هرچند رواج گوشی هوشمند و اتصال به اینترنت، زندگی ما را بسیار تغییر داده، اما پاندمی کرونا توانست سرعت این تغییرات را بسیار زیادتر کند. حالا اکثر کارهایی که در گذشته وقت و انرژی زیادی از ما می‌گرفت، به‌سادگی چند لمس ساده در گوشی قابل انجام است. یکی از همین کارها، گرفتن نوبت دکتر و مراجعه به پزشک است که حالا جای خودش را به ویزیت آنلاین داده‌است. اپلیکیشن پزشکِت بستری را فراهم ساخته تا بتوانید به‌راحتی در خانه بنشینید و با دکتر مورد نظرتان ارتباط برقرار کنید. پزشکت اپلیکیشن جامع پزشکی و سلامتی کشور است که پزشکان و مشاور را در هر زمان و مکان به شما نزدیک می‌کند. در پزشکت می‌توانید مشاوره آنلاین به‌صورت متنی، صوتی و تصویری با پزشکان متخصص و مشاوران داشته باشید. پزشکت با داشتن جامعه مجازی تخصصی سلامت، پایگاه دانشی معتبر برای مقالات و مطالب پزشکی کشور است. سایر خدمات پلتفرم جامع پزشکت عبارتند از: ویزیت در منزل، مشاوره آنلاین کرونا، مشاوره آنلاین پزشکی به‌صورت متنی، صوتی، تصویری و تلفنی، مشاوره دامپزشکی (مشاوره آنلاین و حضوری دام و پت)، خدمات مراقبت بالینی (مراقبت در منزل) و سامانه پرسش و پاسخ پزشکی به‌صورت رایگان.

پزشکت در اندروید و iOS

پزشکت برای پلتفرم‌های iOS و اندروید منتشر شده و مثل تمام اپ‌های مشابهش عمل می‌کند. به این صورت که با ثبت‌نام و ورود به اپ و شارژ کیف پول، می‌توانید بین پزشکان از تخصص‌های مختلف (عمومی، گوش و حلق و بینی، مغز و اعصاب، کودکان و …) بگردید و با پرداخت هزینه، توسط آنها ویزیت شوید. این ویزیت می‌تواند هم به صورت تلفنی باشد و هم تماس تصویری، ضمن اینکه با فراهم‌شدن محیط چت امکان گفت‌وگوی متنی و رد و بدل کردن فایل را هم دارید.

ورود با کد یک‌بارمصرف

برای استفاده از خدمات پزشکت، می‌بایست یک حساب کاربری داشته باشید. ثبت‌نام در اپلیکیشن به‌سادگی واردکردن شماره تلفن همراه و درج کد پیامک شده در کادر مربوطه است. پیچیدگی خاصی در پروسه ثبت‌نام اپلیکیشن دیده نمی‌شود. شما می‌توانید برای خودتان اسم انتخاب کنید، تصویر پروفایل را تغییر دهید و یا حتی سوابق پزشکی خودتان را درج کنید. این مورد آخر مسلما به پزشک کمک خواهد کرد تا اطلاعاتی را در رابطه با شما و شرایط‌تان داشته باشد.

رابط کاربری ساده و منظم

اپلیکیشن در صفحه اصلی (پیشخوان) یک نظم خوب و بخش‌بندی مناسب دارد. در بالا دسته‌های تخصصی پزشکی دیده می‌شود، در کادر زیر آن مشاوره‌ها، کلینیک مجازی و برخی آموزش‌های کاربردی قرار دارد. پزشکت با استفاده از فونت زیبا و خوانا به همراه آیکون‌های خاص و هماهنگ با تم اپلیکیشن، توانسته محیط کاربری را بسیار ساده و به‌دور از پیچیدگی در اختیار انواع مخاطبان به‌خصوص نیازمندان به خدمات پزشکی قرار دهد.

مشاوره آنلاین پزشکی

مشاوره آنلاین پزشکی اصلی‌ترین خدمت پزشکت است. کاربر با مراجعه به لیست تخصص‌ها که در صفحه پیشخوان و یا بخش مشاوره قرار دارد، پزشکی را که قصد مشاوره با او را دارد، انتخاب می‌کند. از ویژگی‌های جالب پزشکت، دریافت مشاوره با ۳روش مشاوره به صورت چت، تماس صوتی و یا تماس تصویری است. اگر پزشک مورد نظرتان آنلاین نیست، می‌توانید وقت قبلی را برای دریافت مشاوره تعیین کنید.

مشاوره آنی

در صفحه پیشخوان اپلیکیشن بخشی به عنوان مشاوره آنی پزشک و روانپزشک تعبیه شده‌است. گاهی بیمار نیاز فوری به پزشک دارد و قصد دارد سریعا به پزشک متخصص متصل شود. در چنین مواردی انتظار و تعیین وقت قبلی فایده‌ای ندارد زیرا کاربر به مورد اورژانسی برخورده‌است. به همین منظور تیم پزشکت در صفحه پیشخوان این دو گزینه را قرار داده‌اند که بیمار را به سرعت به پزشک متخصص متصل می‌کند.

ویزیت حضوری در محل

کلینیک مجازی پزشکتبرای این کار نیز ابتدا می‌بایست پزشک، مشاور و متخصص مورد نظرتان را پیدا کنید. پزشکانی که امکان ویزیت در محل را دارند، با یک آیکون نارنجی‌رنگ ‌روی پروفایل قابل تشخیص خواهند بود. بعد از یافتن پزشک و لمس گزینه نارنجی‌رنگ خدمت در محل، شما می‌توانید محل حضور وی را ‌روی نقشه ببینید. حالا کافی ا‌ست که بعد از مشخص‌کردن تاریخ و ساعت حضور در محل، آدرس و تلفن تماس خودتان را وارد کرده و توضیح مختصری در رابطه با مشکلی که دارید، بنویسید.

جامعه پزشکی

اپلیکیشن پزشکت به نوعی یک شبکه اجتماعی تخصصی پزشکی است. پزشکان و متخصصان می‌توانند پست‌های مرتبط به حوزه کاری‌شان را در اپلیکیشن منتشر کرده تا کاربران از اطلاعات دریافت‌شده استفاده کنند. شما به عنوان یک کاربر، می‌توانید نوشته‌‌های آنها را لایک کرده، برای‌شان کامنت بگذارید و یا حتی آنها را دنبال کنید.

پرسش و پاسخ رایگان

در بخش پرسش و پاسخ، کاربران سوال‌های عمومی خودشان را مطرح می‌کنند تا توسط مشاوران و پزشکان به آنها پاسخ دهند. سوالات مطرح‌شده در اپلیکیشن توسط تمام کاربران قابل مشاهده است تا بتوانید از این طریق به اطلاعات خوبی در این زمینه برسید. در صورتی که به مباحث پزشکی علاقه‌مندید، می‌توانید از محتوای آموزشی این بخش برنامه بهره‌مند شوید.

گفت‌وگوی تصویری و صوتی با پزشک

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این نرم‌افزار نسبت به نمونه‌های مشابه آن، امکان برقراری ارتباط صوتی و تصویری با پزشکان به صورت برخط (‌آنلاین‌) است. کاربر این امکان را دارد تا ضمن ارسال فایل صوتی برای پزشکی که در این نرم‌افزار انتخاب می‌کند، راهنمایی‌های لازم را در کوتاه‌ترین زمان ممکن دریافت کند. در صورت نیاز و با انتخاب کاربر، امکان برقراری تماس تصویری نیز در نرم‌افزار پزشکت، با پزشکی که تخصص مورد نظر را دارد، فراهم شده‌است.

امکان تعیین وقت قبلی مشاوره پزشکان

قابلیت مهمی که در نرم‌افزار پزشکت در نظر گرفته شده‌، این است که کاربران می‌توانند با استفاده از این نرم‌افزار، نسبت به تعیین وقت قبلی اخذ مشاوره اقدام کنند. در واقع کاربر این امکان را دارد که در هر ساعت از شبانه‌روز با تعیین زمان از طریق نرم‌افزار، در ساعت مقرری نسبت به گفت‌وگوی صوتی یا تصویری با پزشکی که انتخاب کرده است، اقدام کند.

اولین شبکه اجتماعی اختصاصی سلامت

نرم‌افزار پزشکت قابلیت‌های فراوانی دارد که یکی دیگر از این قابلیت‌ها، انتشار تازه‌ترین و جدیدترین اطلاعات، تجربیات و یافته‌های پزشکی توسط پزشکان عضو در این نرم‌افزار است. پزشکان پس از عضوشدن در این نرم‌افزار هرکدام به صورت مجزا صفحه‌ای اختصاصی در اختیار خواهند داشت که امکان انتشار تصویر، ویدئو و مقاله در صفحه شخصی پزشکت و جهت اطلاع عموم مردم از این اطلاعات را دارد.

آموزش‌های متنوع

بسته های آموزشی پزشکتدر بخش محتوایی اپلیکیشن پزشکت بسته‌‌های آموزشی مختلفی برای خرید در نظر گرفته شده تا عموم کاربران بتوانند اطلاعات جامع و کاملی را درباره یک موضوع خاص کسب کنند. مثلا با توجه به شیوع ویروس کرونا، شما می‌توانید از اطلاعات موجود در بسته‌های آموزشی کرونا استفاده کرده و برای مقابله با این ویروس آماده شوید. اکثر بسته‌های آموزشی رایگان هستند اما ممکن‌است برای استفاده از برخی از آنها نیاز به پرداخت داشته‌باشید.

آموزش، تست و آزمون برای پزشکان

در نرم‌افزار پزشکت ضمن هماهنگی با معاونت‌های مرتبط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امکاناتی فراهم شده ‌تا پزشکان و بیماران بتوانند به صورت آنلاین نسبت به مطالعه تازه‌ترین مقالات و جزوات آموزشی تحت نظارت وزارت بهداشت اقدام کنند. همچنین نرم‌افزار پزشکت، این قابلیت را دارد تا آزمون‌های آموزشی ادواری وزارت بهداشت را به صورت آنلاین برای جامعه پزشکی برگزار کند.

 

 

اپلیکیشن پزشکت

نقاط تمایز پزشکت

برخی ویژگی‌های پزشکت آن را خواستنی‌تر کرده است که اینجا به بعضی از آنها اشاره می‌کنیم:

مشاوره آنی

ممکن است شما به‌صورت لحظه‌ای نیاز به مشاوره با یک پزشک یا روانشناس داشته باشید و شخص مورد نظر شما آنلاین نباشد. اپلیکیشن پزشکت برای رفع این نقص، بخش مشاوره آنی را راه‌اندازی کرده است. شما می‌توانید با استفاده از این ویژگی با در دسترس‌ترین مشاور یا پزشک عمومی ارتباط برقرار کنید تا ویزیت آنلاین شما به‌راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن صورت گیرد. این مشاوره به صورت تلفنی بوده و می‌تواند تا ۳۰دقیقه به طول بینجامد.

روش‌های مختلف برقراری ارتباط

شما می‌توانید به روش‌های مختلفی با پزشک مورد نظرتان ارتباط برقرار کنید که شامل ۴ حالت متنی، صوتی، تصویری و تلفنی می‌شود. البته تمام این موارد برای پزشکان در دسترس نیست و ممکن است مثلا نتوانید با یک پزشک به صورت تصویری ارتباط برقرار کنید. لازم به ذکر است که قیمت مشاوره و ویزیت آنلاین شما متناسب با نوع برقراری ارتباط و زمان آن، متغیر خواهد بود.

تعیین وقت قبلی

در صورت آنلاین‌نبودن پزشک موردنظر، شما می‌توانید تایم مشخصی را برای تماس با وی رزرو کنید.
نمایش وضعیت پزشک و مشاور: در اپلیکیشن پزشکت شما می‌توانید از وضعیت آنلاین‌بودن پزشکان (با یک دایره سبز‌رنگ کوچک ‌روی پروفایل) با‌خبر شوید. اپلیکیشن حتی زمان آخرین فعالیت شخص را نیز نشان می‌دهد تا بدانید که پزشک‌تان آخرین بار چند دقیقه پیش آنلاین بوده است. در صورتی که پزشک بتواند خدماتش را به صورت حضوری انجام دهد، این مورد با یک آیکون نارنجی‌رنگ در کنار تصویر پروفایل وی قابل تشخیص خواهد بود.

جدول ساعات کاری آنلاین

در پروفایل پزشکان شما می‌توانید ساعات کاری آنها را به صورت آنلاین مشاهده کنید. در جدول ارائه‌شده ساعت کاری پزشک یا مشاور به‌صورت ساعتی و هفتگی موجود است تا بدانید که چه زمانی می‌توانید با وی ارتباط برقرار کنید.

معرفی کامل پزشکان

تمام افراد مشاور و پزشک در این اپلیکیشن می‌توانند در بخش بیو پروفایل خودشان اطلاعات کاملی را در رابطه با خود و سوابق تحصیلی‌شان درج کنند. به همین راحتی شما می‌توانید پیش از برقراری ارتباط، از تخصص شخص مشاوره‌دهنده آگاه شوید.

دسته‌بندی جامع و خوب

پزشکت سعی کرده تا شما را به انواع و اقسام پزشکان و مشاوران در دسته‌بندی‌های مختلف برساند. در این اپلیکیشن می‌توانید با جراح مغز و اعصاب، پزشک عمومی، پوست و زیبایی، پزشک ورزشی، تغذیه و رژیم درمانی، چشم پزشکی و… ارتباط برقرار کنید که در نوع خودش فو‌ق‌العاده است. تنها نقطه ضعف این بخش، به عدم تناسب میان تعداد پزشکان مربوط می‌شود که قدرت انتخاب را از شما خواهد گرفت. مثلا برای برخی دسته‌ها تنها ۲ پزشک معرفی شده است.

نظر کاربران

شما می‌توانید نظرات سایر کاربران را در رابطه با پزشک موردنظرتان بخوانید و با خصوصیات وی آشنا شوید. جدای از اینها، کاربران بعد از مشاوره می‌توانند به پزشک امتیاز دهند. مسلما با دیدن امتیاز یک پزشک می‌توانید بفهمید که تا چه میزان بیماران از وی رضایت داشته‌اند. موردی که برای چنین اپلیکیشنی از نان شب هم واجب‌تر است.

اخبار و مقالات

علاوه بر تمام قابلیت‌ها، شما می‌توانید از اخبار و مقالات در رابطه با این اپلیکیشن نیز آشنا شوید.

درخواست مشاور شدن

پزشکت بستری را فراهم ساخته تا همه پزشکان، متخصصان و مشاوران بتوانند از این طریق با بیماران ارتباط برقرار کنند. بنابراین اگر جزو واجدین شرایط هستید، می‌توانید درخواست مشاور شدن بدهید و به این جامعه مجازی ملحق شوید.

جست‌وجوی پیشرفته

در صورتی که به دنبال پزشک خاصی هستید، تنها کافی ا‌ست که بخشی از نام آن را جست‌وجو کنید. خیلی زود می‌توانید پزشک مورد نظرتان را پیدا کنید.

آزمون

اپلیکیشن پزشکت این توانایی را دارد تا آزمون‌های آموزشی ادواری وزارت بهداشت را به صورت آنلاین برگزار کند.

پشتیبانی

یکی دیگر از ویژگی‌های خوب اپلیکیشن پزشکت پشتیبانی آن است. شما می‌توانید از طریق ارسال تیکت با پشتیبانی پزشکت تماس گرفته و مشکلات را به راحتی حل کنید.

ویزیت در محل

یکی از قابلیت‌های جدید و بسیار کاربردی اپلیکیشن پزشکت، امکان ویزیت در محل است. شما می‌توانید اکثر خدمات جدید پزشکت را علاوه بر حالت غیرحضوری و آنلاین سابق، به‌صورت حضوری دنبال کنید. در این حالت پزشکان، مشاوران و متخصصانی که می‌توانند به صورت حضوری فعالیت کنند، لیست شده‌اند تا بتوانید با آنها جهت حضور در محل ارتباط برقرار کنید. در پروفایل این دسته از افراد بخشی با نام ساعات کاری خدمت در منزل اضافه شده تا بدانید که هر شخص در چه زمانی از شبانه‌روز و هفت و روز هفته می‌تواند جهت حضور در محل اقدام کند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.