رزرو و اجاره آنلاین انواع مختلف اقامتگاه در سایت هومسا

0

وقتی به سفر فکر می‌کنیم و در حال آماده سازی مقدمات هستیم جایی برای اقامت چند روزه از مهم‌ترین نکاتی است که بهتر است در همان ابتدا در مورد آن تصمیم بگیریم. اطلاع از بافت مسکونی، شرایط طبیعی و اقلیمی و منطقه‌ای جایی که قرار است به آن سفر کنیم در انتخاب کمکمان می‌کند.

مثلا اگر قصد سفر به شما کشور را داشته باشید بهترین گزینه‌ها برایتان یک کلبه‌ی جنگلی یا یک ویلای ساحلی است. اگر هوس ماجراجویی در ر داشته باشید اقامتگاه‌های بومگردی بهترین گزینه خواهد بود. در این سامانه‌های اجاره آنلاین ویلا و سویئت مثل سایت هومسا، جاجیگا، شب و اتاقک کار را برای مسافران راحت می‌کنند تا بتوانند هر نوعی اقامتگاهی را در سراسر ایران رزرو نمایند.

انواع اقامتگاه‌های محلی  در ایران

در این متن منظور از اقامتگاه محلی آن نوع از اقاامتگاه‌هایی هستند  که میزبانان آن افراد بومی و محلی هستند. سوئیت، آپارتمان مبله، ویلا، اقامتگاه بوم‌گردی و کلبه، ۵ نوع اقامتگاهی هستند که در جاهای مختلف می‌توان ایران می‌توان رزرو کرد.

آپارتمان مبله و سوئیت، بهترین انتخاب در سفر به شهرهای بزرگ

اگر سفر فردی یا گروهی به یکی از شهرهای پرجمعیت و بزرگ مثل تهران، اصفهان یا مشهد داشته باشید؛ قطعا بهترین انتخاب یک سوئیت یا آپارتمان مبله است. انواع مختلف آپارتمان‌های مبله را در سایت‌های اجاره اقامتگاه مثل هومسا می‌توانید اجاره نمایید. منظورمان از انواع مختلف این است که امکان رزرو با هر رنج قیمتی و در هر نقطه از این شهرها امکان‌پذیر است. هم‌چنین با توجه به بودجه‌ای که برای اقامت در نظر دارید، امکانات اقامتگاه‌ها نیز متفاوت خواهد بود.

تجربه زندگی در اقامتگاه‌های بوم گردی

اقامتگاه‌های بوم‌گردی در اقصی نقاط ایران میزبان مهمانان مختلفی هستند که هوای زندگی روستایی و بومی در سر دارند. بیشتر اقامتگاه‌های بوم گردی در ایران در مناطق قدیمی و بافت سنتی و روستاها قرار دارند. ویژگی بارز این سبک از اقامتگاه‌ها سازگاری آن‌ها با محیط زیست و بافت منطقه است. این اقامتگاه‌ها در راستای معرفی بهتر فرهنگ منطقه فعالیت می‌کند.

مهمانان این نوع اقامتگاه‌ها باید بدانند که قرار است زندگی کاملا سنتی را تجربه نمایند و خبری از امکانات مدرن نیست. البته اخیرا بعضی از این اقامتگاه در حین حفظ ارزش‌های سنتی امکاناتی در حد یک هتل را مهمانان خود ارائه می‌دهند و اتفاقا طرفداران بسیاری هم پیدا کرده‌اند. بیشترین اقامتگاه‌های بومگردی ایران در استان‌های فارس، اصفهان، گیلان و یزد قرار دارند.

حس بی‌نظیر اقامت در کلبه‌های جنگلی

برای طبیعت‌گردان و ماجراجویان چه‌چیزی لذت بخش‌تر از خوابیدن در کلبه جنگلی یا کوهستانی. اگر اهل طبیعت‌گردی و ماجراجویی باشید به محض قدم زدن در یک جنگل بکر قصد آن را می‌کنید با اجاره روزانه کلبه جنگلی حتی شده یک شب را در آنجا زندگی کنید. معمولا کلبه‌ها در مناطق ییلاقی قرار گرفته‌اند و امکانات رفاهی زیادی ندارند اما آنچه از اقامت در یک کلبه محلی نصیبتان می‌شود حس آرامشی است که به واسطه سادگی به وجود می آید.

سفر به ییلاقات اطراف شهرها و استراحت در ویلاهای لوکس و ارزان

سفر به ییلاقات

برای فرار از روزمرگی چه چیزی بهتر از یک سفر کوتاه مدت در تعطیلات آخر هفته به ییلاقات یا برنامه‌ریزی برای سفر به شهرهای شمالی مثل نمک‌آبرود، رامسر یا متل قو. ویلاهای لوکس ساخته شده در این مناطق فرصت استراحت و لذت بردن از طبیعت یا دورهمی‌های دوستانه را فراهم می‌کنند. از طریق سامانه اجاره ویلا هومسا به آدرس homsa.net امکان اجاره آنلاین سوئیت و ویلاهای کردان، لواسان، شمشک و دماوند در اطراف تهران وجود دارد.

هم‌چنین برای شهرهای شمالی مثل رامسر، نوشهر، متل قو، نور و نمک آبرود اجاره روزانه ویلا آنلاین امکان‌پذیر است. در هومسا امکان مشاهده عکس اقامتگاه‌ها، امکاناتی نظیر اتاق مستر، جکوزی، استخر، میزبیلیارد، امکان مقایسه قیمت‌ها، امکان چت با میزبان قبل از رزرو نهایی و خواندن نظرات مهمانان قبلی وجود دارد. هم‌چنین تیم پشتیبانی این سایت از ابتدای رزرو تا انتهای اقامت پاسخگوی مهمانان هستند.

چه اقامتگاهی برایمان مناسب است؟

این سوال بستگی به این دارد که چه سبک سفری  برای خود در نظر دارید. اگر اهل ماجراجویی هستید کلبه و اقامتگاه بوم گردی بهترین گزینه است. اگر به صورت خانوادگی سفر می‌کنید ویلا و آپارتمان مبله گزینه مناسب‌تری خواهد بود. پس در ابتدا سبک سفر خود را مشخص کنید. نکته‌‌ی مهمی که باید به آن توجه کنید میزان بودجه‌ای است که برای رزرو اقامتگاه در نظر گرفته‌اید.

پاسخ این سوال پیش خودتان هست، منظورم این است که هرکسی بهترین شناخت را از علاقه خود دارد و بسته به تیپ شخصیتی خود که آیا فرد ماجراجویی هستید یا خیر به دنبال اقامتگاهی مناسب باشید. یا میزان بودجه شما، همسفرانتان یا حتی حال و هوای روزهایی که می‎‌گذرانید همگی در انتخاب این اقامتگاه‌ها تأثیر می‌گذارد. به این نکات توجه کنید و سفری خاطره‌انگیز برای خود رقم بزنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.