پیوند صنعت نشر و فناوری فین‌تک با راه اندازی سامانه هدیه، نذر و بن خرید کتاب

0

مراسم رونمایی از سامانه هدیه، نذر و بن خرید کتاب توسط استارت آپ کتاب پلاس با حضور تنی چند از مسئولین، صاحب نظران و فعالان حوزه نشر و فعالان فناوری کشور همزمان با بیست و هشتمین هفته کتاب و کتابخوانی در کافه سینرژی در محل شرکت شناسا برگزار شد.

توجه به ارزش‌آفرینی و سبک زندگی در مجموعه شناسا

در آیین رونمایی از سامانه هدیه، نذر و بن خرید کتاب که به صورت آنلاین در محل کافه سینرژی برگزار شد دکتر حامد ساجدی مدیرعامل شرکت شناسا ضمن تبریک ایام هفته کتاب و کتابخوانی به سیاستهای شرکت شناسا جهت ارزش آفرینی در سبک زندگی اشاره کردند و بیان داشتند؛ مجموعه شناسا اولین سرمایه‌گذاری نشر را در کتاب پلاس با هدف ارزش آفرینی در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی انجام داده است. اقدامات این مجموعه در تلفیق نوآوری با حوزه کتاب و کتاب‌خوانی، می‌تواند منشأ خیر و کارهای خوب در آینده باشد.

اهمیت ارتباط فناوری به حوزه کتاب

مهدی فیروزان مدیرعامل موسسه شهر کتاب در ادامه این برنامه افزود این سامانه نه تنها هیچ خسارتی برای فعالان حوزه نشر ندارد بلکه بازارهای جدیدی را برای فعالان حوزه نشر ایجاد می‌کند.

وی در ادامه بیان کرد این سامانه به نفع همه بازیگران حوزه کتاب می باشد و مشتریان جدیدی را به حلقه کتاب اضافه خواهد کرد و به ضرر هیچ کدام از ذینفعان کتاب نمی باشد چه بسا می تواند اتفاق خوبی را در صنعت نشر رقم زند و باعث تقویت و رشد اقتصادی حوزه کتاب خواهد شد. ما برای عبور از رکود فعلی ناگزیر از استفاده از فناوری و هم افزایی با دیگر بازارهای دیگر و به خدمت گرفتن منابع بیشتر از طریق نوآوری هستیم.

فعالیتی که به ضرورت کتاب خواندن می افزاید ارزشمند است.

دکتر حسین ابراهیم‌آبادی رئیس مرکز نشر دانشگاهی وزارت علوم، نیز به‌عنوان سخنران بشکل مجازی در این نشست حضور داشت. وی بیان کرد: در شرایطی که معیشت و شیوع کرونا مسأله اول مردم ایران است، درباره اخلاق و فرهنگ و کتاب و سرانه مطالعه حرف زدن، ظرافت و دقت بیشتری می‌طلبد.

ایشان در ادامه افزود تکیه بر فناوری و نوآوری در توسعه فرهنگ و برنامه‌های فرهنگی مهم هست اما خود نوآوری مهم تر از فناوری می باشد چون نوآوری است که باعث خلاقیت می شود و اساساً جنبش اجتماعی مبتنی بر نوآوری می باشد.

ضرورت به خدمت گرفتن فناوری فین تک برای کتاب

مهدی سعیدی کیا موسس کتاب پلاس ضمن تشکر از گروه مالی پاسارگاد و همکاری تیم کیپاد با کتاب پلاس مسئله اصلی را در بازار نشر افزایش تقاضا و راه های رشد آن و تشویق مردم به خرید کتاب بیان کردند که این در مسئله راه حل پلتفرم کتاب پلاس تسهیل و ترغیب ذینفعان به ارائه مشوق های محتوایی و مالی با استفاده از ابزارهای فناوری می باشد.

وی در ادامه بیان کرد ما در پلتفرم کتاب پلاس به دنبال ایجاد یک اکوسیستم در صنعت زنجیره تامین نشر می باشیم که همه فعالان حوزه نشر با حفظ منافع خود به هم افزایی و بازار افزایی با سایر بازارهای دیجیتال بپردازند.

پیوند صنعت نشر و فناوری فین تک با راه اندازی سامانه هدیه، نذر و بن خرید کتاب

در خصوص این پلتفرم باید به این نکته اشاره کرد که در این سامانه علاقه‌مندان به کتاب می توانند مبلغی را به عنوان هدیه بر روی کتاب های مورد علاقه خود بر اساس مولف، ناشر و یا نام کتاب پرداخت کنند و از این طریق به دست افراد مورد نظرخود به عنوان مثال کادر درمان، کودکان کار، مناطق محروم و … برسانند.

هم چنین سازمان‌هایی که می‌خواهند کارکنانشان کتاب های مورد نظرشان را بخوانند و یا کلا سطح مطالعه و به تبع آن دانش و آگاهی آنها ارتقا یابد می توانند از طریق این سامانه اعتباری را برای خرید کتاب به کارکنانشان در نظر بگیرند.

ناشران نیز می توانند تخفیفهای خود را از طریق این سامانه روی کتاب در سراسر کشور و در کل بازار هدف قرار دهند. این تخفیفها می تواند اتفاقی یا تصادفی برای بازه زمانی مکانی و یا افرادخاص باشد و سبب جذب مخاطب از سراسر کشور در باشگاه مشتریان ناشر شود.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.