محتوای برند استارتاپ‌های ایرانی

استارتاپ لامینور : %33 نرخ بازگشت ماهانه مشتری

استارتاپ لامینور

تجربه نشان داده شکل‌گیری استارتاپ‌هایی با مخاطب کاملا مشخص و خدماتی دقیق متناسب با نیاز‌های مشتری، امکان موفقیت و رشد بالایی دارند. از جمله این استارتاپ‌ها باید به لامینور اشاره کرد که توانسته عمیقا در ذهن مخاطبانش بنشیند و سفر دراز مدتی را با کاربرانش داشته باشد.

استارتاپ لامینور چیست؟

لامینور بزرگترین مرجع آموزش و آکورد گیتار در ایران است. آغاز به کار لامینور از سال ۱۳۹۶ در شتابدهنده دیموند بود. جلال برآبادی، امین ساجدی و مصطفی نورزاده بنیانگذاران این استارتاپ هستند. لامینور به مخاطبان خود کمک می‌کند تا گیتار زدن را بصورت ساده و انلاین یاد بگیرند و همچنین مهارت‌های موسیقی خود را با استفاده از امکانات مختلفی که برای آن‌ها قرار داده شده است افزایش دهند.

مدل درامدی لامینور

مدل درآمدی لامینور اشتراک ماهانه است که تا به امروز بالای 9هزار نفر این اشتراک ماهانه را خریداری کرده‌اند. لامینور در ابتدا فروش تکی دوره‌های آموزشی را به‌عنوان مدل درآمدی خود انتخاب کرده بود اما پس از مدتی حضور در بازار متوجه شد که یادگیری آنلاین صرفا محدود به دوره‌های آموزش ویدیویی نیست و نیازمند بخش‌های دیگر در کنار این دوره‌ها می‌باشد. از این رو به سمت مدل درامدی اشتراک ماهانه رفتند.

آغاز رشد لامینور

کاربران لامینور تماما از موتورهای جستجو به لامینور می‌رسند. این استارتاپ در طول این ۴ سال توانسته جایگاه بسیار خوبی در میان رقبا و دیگر حاضران این بخش بدست بیاورد.
نکته جالب درباره لامینور این است که از بین هر 4 مخاطب گیتار، حداقل 1 نفر با لامینور آشناست که این رقم بسیار بالایی محسوب می‌شود.
با این حال مهم تر از آن، اعتماد کاربران به محتوای به‌روز و کامل لامینور می‌باشد. تمرکز این تیم علاوه بر محتوا، ارائه راه‌حل های مختلف برای رفع نیازهای کاربرانی است که می‌خواهند گیتار بزنند.
تعداد کاربران فعال روزانه بالای ۲۷ هزار نفر هستند. همچنین در حال حاضر ۳3 درصد از مشتریان به صورت ماهیانه اشتراک خود را تمدید می‌کنند که نرخ قابل توجهی است.

چگونه لامینور بدون سرمایه، رشد می‌کند؟

  • شناخت عمیق از نیاز گیتاریست‌ها
  • تولید محتوا و تولید فیچر در راستای نیاز گیتاریست‌ها
  • جلب اعتماد کاربران به روش ارتباط دوسویه برند و کاربر و همین‌طور تولید محتوا توسط کاربر
  • تولید دوره‌های کوتاه مدت توانستیم برای کمک به بهبود نوازندگی مخاطبان گیتار
  • انتشار محتوای جدید بصورت مرتب و به‌روز که باعث انگیزه مخاطب برای تمدید اشتراک خود می‌شود.

برنامه جذب سرمایه

در حال حاضر درامد لامینور به گونه‌ای است که تمامی هزینه های خود را پوشش می‌دهد اما قاعدتا همچون هر استارتاپی که به رشد خود بسنده نمی‌کند، لامینور نیز می‌خواهد هرچه سریعتر رشد پایدار خود را افزایش دهد. لامینور در نظر دارد که به زودی در زمینه تولید محتوای موسیقی و دریافت مجوزهای لازم برنامه‌های خودش را اجرایی کند.
برای دریافت اطلاعات بیشتر از لامینور، به بخش استارتاپ‌های سایت دیموند مراجعه بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.