مصاحبه با علی کاشفی پور مسئول برگزاری نکستیشن در اینوتکس ۲۰۲۱

نکستیشن بعد از نمایشگاه هم ادامه خواهد داشت

0

یک توضیح کلی از فعالیت‌های نکستیشن در نمایشگاه بدهید؟
نکستیشن بخش جدیدی بود که از امسال به نمایشگاه اضافه شد و یک بخش کنفرانسی جدید با تم آینده بود. قرار بود در آن راجع به تاثیراتی که فناوری و نوآوری روی آینده زندگی بشر می‌گذارد، صحبت شود. خارج از یک فضای تکنیکال و فنی، از ابعاد مختلفی که فناوری و نوآوری می‌تواند روی فردا تاثیرگذار باشد. حالا از ابعاد مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اخلاقی می‌تواند تاثیرگذار باشد. با تصویری که از آینده برای می‌سازد، قرار شد راجع به این تم صحبت شود. برای همین شش فناوری به نوعی خاص‌تر مدنظر قرار گرفتند. این شش تم شامل بلاکچین، اینترنت اشیا، هوش مصنوعی، بیگ دیتا، رایانش ابری و فناوری همگرا است.
بر همین مبنا، سخنرانانی از حوزه‌های مختلف، نه فقط حوزه‌های فنی، دعوت شدند. در مجموع در طول این چهار روز، حدود چهل سخنرانی، چهار پنل، دو مصاحبه و چهار پخش فیلم مستند در این حوزه داشتیم که سعی کردیم تا از ابعاد مختلف به این موضوعات بپردازیم.
توضیحات بیشتری در رابطه با مسئولیت خودتان در این بخش بفرمایید.
همکار پارک در برگزاری بخش نکستیشن مجموعه خانه نوآوری بوده است که از شتاب دهنده‌های شناخته شده و خوشنام در حوزه اکوسیستم کارآفرینی است. امسال برنامه‌ها در اینوتکس هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین برگزار شد. یعنی هم در آمفی تئاتر پارک با حضور حضار اجراها، سخنرانی‌ها و پنل‌ها برگزار شد و هم به صورت همزمان و زنده از سایت اینوتکس از آپارات پخش شد. بخش بیشتری از مخاطبین ما کسانی بودند که به صورت آنلاین در حال مشاهده برنامه‌ها بودند. انشالله این سخنرانی‌ها و پنل‌هایی که در اینوتکس داشتیم به تدریج در سایت اینوتکس و کانال آپارات اینوتکس منتشر خواهد شد. ما از طریق شبکه اجتماعی این بخش به طور اختصاصی در اینستاگرام inotex_nextation و در توییتر ino_nextation رویدادهای را پوشش دادیم و از این بعد نیز این مسیر را ادامه خواهیم داد. نکستیشن برنامه‌ای نیست که با خاتمه این دوره نمایشگاه تمام شود و انشاالله ما این تم گفتگو و این مجال راجع به آینده را از طریق سایت و شبکه‌های اجتماعی ادامه خواهیم داد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.